Trochu vyšší level mezi robotickými sekačkami, za který si setsakramentsky připlatíte. Ale je za co. Sekačka nabídne neuvěřitelné pohodlí, perfektní servis a dokonce i možnost vzdáleného ovládání mobilem. Prostě dokonalý pomocník na zahradu, na které si přejete mít perfektní trávník bez jedině vteřiny námahy s ním. A pozor, pro opravdu velkou zahradu. Sekačka je určena pro plochy až 1300 čtverečních metrů.

Robotická sekačka Gardena SMART Sileno + sama pozná, kdy je čas sekat. Odpadá tedy nutnost programování. Sekačka si to rozhodne sama. Vy jí jen nastavíte výslednou výšku trávníku. No a pokut ten přeroste, sekačka sama začne se sekáním, aby jej uvedla zpět do stavu, o který jste ji požádali. Proto i když na zahradě pár dní nebudete, trávník bude stále v perfektně střiženém stavu. Na druhou stranu díky tomuto opatření zbytečně neplýtvá energií. A seká v době, kdy je to potřeba.

Navíc je sekačka vyrobena tak, aby nedocházelo při sekání k efektu vyrýsování kolejnic do trávníku. Ano, těch kolejnic, které za sebou běžně nechávají těžké motorové sekačky, za kterými ještě ke všemu musíte běhat a starat se o ně jak před sekáním, tak po něm.  Robotická sekačka Gardena SMART Sileno + je totiž vybavena systémem SensorCut, který zajistí vše potřebné k tomu, aby sekání bylo bezpečné i dokonalé zároveň.

Robotická sekačka Gardena SMART Sileno + seká v šířce 22 cm. A díky tomu se vejde i do užších prostor mezi keři nebo stromky, mezi zahradní nábytek. Výškou sekání neoslní. Ta je sice automaticky nastavitelná na hlavním panelu, ale minimum jsou 2 cm. Kdo tedy odpustí o něco delší anglický trávník, jistě bude se sekáním spokojen. Kdo vyžaduje trávu kratší, musí se ohlédnout jinam.

Maximální výška sekání je 60 mm, přičemž sekačka vše dokonale poseká i v případech, kdy máte trávním na komplikovaném místě. Tedy ve svahu, s mnoha stromy a stromky, se zahradními stavbami nebo nábytkem. Robotická sekačka Gardena SMART Sileno + zvládne svah až do 32 %. A to opravdu není málo.

Celkově sekačka obslouží velké pozemky. Dokonce až 1300 m2. Pokud by se stalo, že sekačka přece jen narazí (pohyb dětí a například jejich odrážedel je stěží předvídatelný), je sekačka vybavena velmi odolným plastem. Zvenčí je jako krunýř želvy, vše je schováno pod oním krunýřem. Díky tomu je zajištěno, že robotická sekačka Gardena SMART Sileno + se opravdu do ničeho nezamotá, nic nesebere s sebou.

Samozřejmostí je odolnost proti jakémukoliv počasí, které panuje v období, kdy se trávník seká. Velká vedra, přímé slunce nebo bouřky s kroupami? To vše sekačka ustojí bez ztráty kytičky. Její krytí je vysoké jak proti vodě, tak proti prachu.

Robotická sekačka Gardena SMART Sileno + vás bude informovat o své práci, kdykoliv si to budete přát. Má totiž Wi-Fi. A díky ní dokáže do aplikace Gardena Smart App, kterážto se dá zdarma stáhnout z Google Play nebo z App Store, posílat aktuální data o všem důležitém. Sekačku samozřejmě můžete i na dálku ovládat ze svého mobilu. Změny jejího nastavení provedete kdekoliv a kdykoliv.

Obáváte se, že když robotickou sekačku Gardena SMART Sileno + necháte na zahradě osamocenou, tak se s ní brzy neshledáte? Že ji nenechavé ruce nějak odnesou? Obavy jsou zbytečné. Sekačka je vybavena proti odcizení. Jak? Jednak má alarm (který se spustí, když ji někdo neoprávněně / tedy bez zadání PIN / zdvihne nebo nakloní), jednak celkový PIN kód, bez kterého v novém prostředí prostě sekat nebude.

Sekačka má samozřejmě i integrované madlo, abyste ji mohli přenést, kam je potřeba. Nabídne LCD displej s nabídkou nastavení i časovačem. Díky pohonu na elektřinu (samozřejmě z akumulátoru) je velmi tichá, hluk dosahuje hodnot pouze okolo 56 dB. Na jedno nabití vydrží sekačka sekat asi hodinu. Pak sekačka sama zajede do dokovací stanice.

Robotická sekačka Gardena SMART Sileno + trávník neustále mulčuje, proto s odstraňováním posekané trávy rozhodně nejsou starosti. Navíc je zajištěna i dobrá výživa trávníku, právě díky pravidelnému mulčování. Posekané kousky trávy jsou natolik drobné, že zahnívaní nebo plesnivění rozhodně nehrozí.

Sekačce se její pracovní pole vymezuje pomocí vodiče o dálce 250 metrů, ke kterému dostanete v balení i 400 kusů skob, aby vodič v trávníku bezpečně držel. Samozřejmostí je 9 kusů náhradních sekacích břitev. Sekačka seká třemi břitvami, proto máte další tři náhradní sady.

Sekačka není izolovaným produktem, ale je součástí chytrého setu zahradní výbavy, která bez lidské námahy zvládne komplexní péči o zahradu, a to včetně zavlažování a šetrnějšího využívání vodních zdrojů. Jednotlivé komponenty systému navzájem komunikují pomocí bezkabelové sítě, tedy propojení pomocí výkonné rádiové technologie. A to i na rozměrnějších plochách.

Robotická sekačka Gardena SMART Sileno + váží pouhých 10 kilogramů, takže její pohyb po trávníku není pro samotný trávník žádnou námahou. Sekačka je poháněna baterií Li-Ion / 18V / 2,1 Ah. Doba nabíjení i práce je přibližně stejná, okolo jedné hodiny. Jak parkování, tak čištění sekačky je i podle ohlasů uživatelů velmi snadné.