Toužíte po klidu na zahradě, kávě a odpočinku? Ale neposekaná tráva vás nenechá spát? Výhodným řešením je robotická sekačka, se kterou máte práci pouze jednou na začátku – než jí vymezíte prostor, kde má sekat a než ji naprogramujete. Pak už jede sama, pravidelně ve zvolených intervalech. A dokonale mulčuje, proto s údržbou trávníku opravdu už žádné další starosti nejsou.

Robotická sekačka Bosch Indego 350 je navržena tak, aby byla jednak výkonná, ale také bezpečná. Nemusíte se tedy bát, že by posekala stromky na vaší zahradě nebo třeba poškodila nábytek. V bezpečí jsou s ní na zahradě i lidé, včetně dětí, přestože ty většinou hodně běhají a hned jsou tam a hned zase tady.

Robotická sekačka Bosch Indego 350 je určená pro menší až střední trávníky, maximálně do 350 čtverečních metrů. Zvládne i kopce, svah může mít dokonce až 27% sklon. Na trávníku mohou být různé překážky, který se sekačka díky multisenzorům hravě vyhne.

Navíc je vybavena bezpečnostní funkcí rychlého zastavení žacích nožů. A to pro případy, kdy software vyhodnotí, že by se mohlo jednat o bezpečnostní riziko pro okolí sekačky.

Robotická sekačka Bosch Indego 350 se zvládne dokonce i sama dobíjet, dobíjecí stanici jen naistalujete na okraj jí obsluhovaného pozemku. A jak sekačka pozná, kde má sekat? Území jí vymezíte drátem, který je součástí balení. V balení ho najdete 100 metrů. K němu jsou tu i upevňovací svorky v počtu 140 kusů.

Kabel se instaluje mělce pod trávník a upevňuje se výše zmíněnými svorkami. Sekačka pak s využitím funkce Logicut zmapuje své pracovní území a bude ho respektovat. A co víc, sekačka si i vypočítá optimální trasu sečení. Samozřejmostí je, že si pamatuje místa, která jsou již posekaná.

Před prvním spuštěním je ještě nutné nastavit program sekání. K tomu je určen ovládací panel s displejem. A dle ohlasu uživatelů je ovládání opravdu intuitivní. Sekačka nabídne například funkci Auto Calendar, kterou ocení všichni asi nejvíce.

Nastavení lze uzamknout pomocí PINu, aby si s ním nepohrály děti a neudělaly v sekání nepořádek. Sekačka má nainstalován i bezpečnostní alarm. Jednostrannému namáhání trávníku se snadno vyhnete, protože robotická sekačka Bosch Indego 350 mění směr při každém sekání právě proto, aby nedošlo k jednostrannému namáhání trávníku.

Jakmile je část trávníku posekaná, můžete na něj směle vstoupit. Sekačka už si bude dokončovat jen neposekaný zbytek. Sekažcka vydává jen minimální hluk. A dokáže být v provozu i jen s minimální spotřebou energie. Po sekání zaparkuje do své dokovací stanice, kde se připravuje na další naprogramované sekání.

V balení najdete vedle sekačky, kabelu k ohraničení sekané plochy a svorek také ještě šrouby na nabíjecí stanici s klíčem na vnitřní šestihrany, dále pak samotnou úložnou stanici.