Chcete pořídit opravdového zábavního robota s lidským tvarem těla? Máte možnost. Vypadá trochu jako kosmonaut a jmenuje se Topjoy Dance Robert. Jak údaje od výrobce, tak recenze uživatelů ukazují, že si s ním užijete spoustu zábavy. Díky čemu? Robot vám (tedy vašim dětem) totiž zatancuje do rytmu přehrávané hudby. Také můžete jeho pohyb navíc dálkově ovládat přes mobilní aplikaci. Nechybí samozřejmě ani tolik žádané světelné a zvukové efekty. A aby byl robot i pro větší děti nebo dokonce pro dospěláky, dostal do vínku i možnost programování. Pojďme se na něj podívat blíže.

Tři veselé činnosti

Robot pro děti Topjoy Dance Robert umí tři činnosti, které pobaví nejen vaše děti. Dokáže přehrávat hudbu, tančit na hudbu nebo dělat různé efekty, a to jak světelné, tak zvukové. A rozhodně se nemusíte bát, že by neuměl držet rytmus…

Přehrávání hudby

Robot pro děti Topjoy Dance Robert umí přehrávat jak hudbu přímo streamovanou z mobilu či tabletu, ta i hudbu, kterou uložíte na microSD kartu a dáte ji do robota. Jaký hudební nebo taneční styl zvolíte, je zcela na vás. Robot si hudbu rozloží na algoritmy a začne se podle nich pohybovat.

Tanec do rytmu

Dalším prvkem, se kterým vás robot pro děti Topjoy Dance Robert potěší, je tančení přesně do rytmu a tempa hudby. A to buď náhodně, čistě podle algoritmu, nebo podle toho, jak si jej naprogramujete v mobilu či v tabletu, případně jej budete ovládat v reálném čase, bez programování.

Na dálkové ovládání můžete pohodlně ovládat jak světelné a zvukové efekty, tak také pohyby robotových rukou a nohou, jejich rychlost a rozsah. Vše lze zkombinovat, takže možná budete mít k ovládání robota k dispozici málo palců.

Programovatelný tanec do rytmu

Začátečníci se spolehnou na dálkové ovládání, pokročilejší se pustí do programování, které je možné v části aplikace nazvané Action Programming. To vám umožní vytvářet vlastní pohybové kreace, kde si zkombinujete různá nastavení rytmu, osvětlení, rychlosti pohybu a dalších akcí, možností je opravdu dost i pro otrlé programátory. Své naprogramované pohybové scénáře můžete samozřejmě uložit a kdykoliv je zase vyvolat.

Jen novější telefony a tablety

Robot pro děti Topjoy Dance Robert je vybaven Bluetooth 4.2, což znamená, že ve spojení s ním se udrží jen novější telefony a tablety, které mají Bluetooth 4.2 a vyšší. Nižší verze Bluetooth jsou totiž technologicky jiné, a spojení tak může vypadávat.

Zvukové efekty a hudba z 5 W reproduktoru

Integrovaný reproduktor má výkon 5 W, což sice není nic ohromujícího, ale pro běžné přehrávání hudby v menším prostoru to jistě stačí. Dosah Bletooth je i v tomto případě klasických 10 metrů. A co se týká samotné výdrže robota, můžete se těšit čtyřhodinové přehrávání a tančení. Nabíjení pak trvá cirka dvě a půl hodiny.

Robot má v sobě zabudovánu baterii s kapacitou 1 800 mAh, nabíjí se při 3,7 V. nabíjení probíhá přes USB-C konektor, díky tomu je dobití poměrně rychlé.

18 cm zábavy

Robot pro děti Topjoy Dance Robert není jen tak ledajaký robot. Je osazen spoustou čudlíků a slotů, aby se dal snadno ovládat i bez mobilu. Je vysoký cirka 18 cm a váží 326 g. Jeho šířka je 112 mm a hloubka 84 mm. Díky tomu a také díky těžišti umístěnému ve správné poloze se jen tak nepřevrátí, přestože bude tančit nohama i rukama.

Na hlavě po pravé straně má ovládací tlačítko, které při krátkém stisku přehodí přehrávání na předchozí píseň, při dlouhém stisku sníží hlasitost, což odpovídá i ovládání na mobilu, na které jsme zvyklí při přehrávání při zamknuté obrazovce.

Analogicky funguje tlačítko na levé straně hlavy robota, takže při krátkém stisku přehodí přehrávání na následující píseň, při dlouhém stisku zvýší hlasitost. A tlačítko na horní části hlavy slouží ke spuštění nebo zastavení přehrávání.

Nabíjecí rozhraní má robot umístěno trošku neslušně mezi nohama, ale to jistě nikdo řešit nebude. Na stejném místě je i slot na kartu. Reproduktor je umístěn vzadu. A co hlavní tlačítko ovládání k zapnutí a vypnutí robota? I tady najdeme více funkcí, konkrétně samotné vypnutí a zapnutí, přepínání do tanečního režimu.

Umí nejen hezky pozdravit

Jakmile robota zapnete, pozdraví vás a představí se vám. Pak jej připojíte k telefonu (při úspěšném připojení uslyšíte jeho komentář: „Ach jo, jo jo!” a zároveň se rozsvítí zeleně. Pak si budete ovládat jeho následující kroky tak, jak vy budete chtít. Kdykoliv jej budete odpojovat, uslyšíte od něj: „Ach no, oh no!“ Reagovat bude i na přijaté zvukové signály.

Při ovládání pohybu robota Topjoy Dance Robert máte na výběr tři základní možnosti, a to jak akce rukou, tak akce nohou nebo jejich kombinace. K tomu můžete ovládat rychlost pohybu a samozřejmě také světelné efekty, které robot svými očima vykouzlí. Taneční pohyby jsou velmi ladné, ale nutno dodat, že celkem hlasité, serva, která robotem hýbají, jsou docela hlasitá. Ale hudební produkci to nepřehluší, o to strach mít netřeba.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé si robůtka Topjoy Dance Robert vcelku pochvalují, líbí se jim ladnost jeho pohybu, možnost různých rychlostí, jeho schopnost trefit se do rytmu nebo jeho komunikativnost, ale zejména také světelné efekty. Dodávají, že vzhledem k jeho programovatelnosti se dají chvíle strávené s ním prožít i dost napínavě.

Co však nechválí, je hlasitost pohybů robota, která je někdy dost rušivá. Líbí se jim možnost jak streamovat hudbu přímo, tak ji mít uloženu na microSD kartě a pouštět písničky přímo z robota, přičemž se skladby i hlasitost ovládají tlačítky a robotově hlavě.