Benzínová sekačka s poměrně širokým záběrem, který je dokonce 51 cm. To je v průměru o 5 cm více než u běžných motorových sekaček. Navíc tu výrobce provedl několik inovací, mezi kterými lze zmínit například nově tvarované šasi vyosené do strany a skloněné dopředu, tedy v podstatě jako u profesionálních strojů. Dalšími vylepšeními je zajištěn perfektní sběr trávy a sekání i těsně u obrubníků. Ale to nejsou jediné kvality, které lze u těchto strojů vyzdvihnout.

Sekačka Riwall PRO RPM 5135 nabídne snadné starty (díky primer – nastřikovači paliva pro snadný start) a čtyři funkce v jednom stroji: sběr, mulčování, zadní výhoz, boční výhoz. Přitom při zadním a bočním výhozu není tráva tolik nasekaná, dá se dobře shrabávat ručně. Tohle se využívá zejména pro sekání přerostlé trávy. A i k tomu je sekačka dobře přizpůsobená – má nízkou spotřebu, vysoký točivý moment pro práci v husté a vyšší trávě.

Samozřejmostí jsou mulčovací záslepka i deflektor bočního výhozu, které jsou součástí dodávky. V dodávce najdete i náhradní nůž v ceně jako dárek zdarma. Sekačku lze nastavit centrálně a do sedmi pozic. Rozsah sekání je od 25 mm do 75 mm, přičemž první dva stupně jsou určeny pro tzv. anglický trávník.

Uživatelé trochu jako nevýhodu vnímají nemožnost nastavit různé rychlosti pojezdu, protože jsou místa v trávníku, která by se dala přejet mnohem rychleji, což by snížilo celkový čas nutný pro sekání. Sekačka přitom má moderní převodovku s dlouhou životností.

Výhodou sekačky Riwall PRO RPM 5135 je také silný a tichý motor 139 cm3 se systémem OHV. Motor je i podle referencí uživatelů tichý a nijak výrazně neruší sousedy. Řídítka jsou ergonomická, měkčená a výškově nastavitelná. Takže sekat mohou lidé různých výšek.

Jen je sekačka velmi těžká, takže si s ní příliš neporadí odrostlejší děti nebo křehčí ženy. Provoz v pohodě, ale případné přemístění přes překážky bude oříšek. Sekačka totiž váží 38 kg, takže se hmotností pomalu přibližuje traktorkům. A nic na tom nezmění ani lehce složitelná řídítka pro snadný transport. A ani plastová ochrana přední části stroje, ve které je část s integrovaným madlem pro snadné přenášení.

Sekačka Riwall PRO RPM 5135 sbírá trávu, k dispozici je objemný koš s plastovým topem. Má pohodlné madlo a také důležitý odvod vzduchu do stran. To je velmi vhodné pro alergiky. I oni totiž bývají nuceni sekat trávu. Přitom tkanina koše je vyrobena s různě propustnými vrstvami. Tím se zaručuje výborný sběr, ale přitom při nízké propustnosti prachu, což je opět plusem pro alergiky. Koš má celkový objem 65 litrů. Chybět bude snad jen indikátor plného koše. Ten poznáte jen podle toho, že posečená tráva bude prostě zůstávat na zemi.

Sekačka má kuličková ložiska, tedy je zajištěn minimální odpor a snadný provoz. Dobrou ovladatelnost zajistí velká zadní kola, jejich průměr je 280 mm. Pojezd reaguje hned, jen při vypnutém pojezdu jsou kola blokována, takže otočení sekačky na zadních kolech je vlastně nemožné. A otáčení na předních kolech při spuštěném sekání je velmi nebezpečné. Toto vnímají uživatelé jako velkou nevýhodu sekačky, respektive jejího běžného provozu.

Objem palivové nádrže je pouze 1 litr, což u tak velké sekačky nebývá zvykem. Důvodem však je nižší spotřeba paliva vlivem dobře sestaveného efektivního motoru. K tomu je zde i olejová náplň, ta má objem 0,6 l. Nutno ještě zmínit, že podvozek je ocelový, tedy z odolného materiálu.