Patříte mezi náročnější uživatele epilátorů? Jste zvyklí korigovat růst chloupků snad všude na těle? Štve vás neustálé holení nebo bolestivé vytrhávání jak pinzetou tak třeba voskem? Zkuste se zajímat o pulzní epilátor. Pracuje se světlem, které naruší kořínky chloupků, a tak jim zabrání v dalším růstu. Chce to jen několik procedur.

Přístroj se hodí pro ty uživatele a uživatelky, kteří jsou zvyklí na procedury pulzním epilátorem z kosmetických salonů a studií, ale rádi by tuto kúru podstupovali doma, z pohodlí vlastní koupelny a nemuseli se vláčet přes celé město ke své kosmetičce.

Pulzní epilátor Remington IPL6500 zaručuje „dosažení rychlých a trvalých výsledků již po třech ošetřeních“, tak alespoň dle slov výrobce. Dle provedené klinické studie se jedná o v průměru 66 % menší nárůst chloupků ve 12 měsících. To sice na první pohled není nic moc, čekali bychom asi 100 %. Ale každý pozitivní posun zjednodušuje a hlavně zkracuje epilaci v dalším kole.

Podobné výsledky byly zjištěny i u profesionálních přístrojů, proto pokud chodíte do salónů a studií, jistě už víte, jaký výsledek asi očekávat.

Důležitým faktem je, že tato epilace je v podstatě bezbolestným procesem odstraňování nežádoucího ochlupení na bázi světelného paprsku. Technologie je přizpůsobená domácímu použití. Přístroj je určen pro muže i ženy v oblastech těla nacházejících se pod krkem, včetně nohou, třísel, podpaží, paží, hrudi a zad.

Po výměně nástavců lze přístroj použít i na ženský obličej, konkrétně pod lícní kostí.

Pulzní epilátor Remington IPL6500 využívá unikátní zdokonalenou technologii ProPulse™. Ta pracuje na principu ohřívání vlasového (chlupového) kořínku. Tím jej poškodí a zastaví cyklus růstu. Ne však u všech chloupků, jak konstatují někteří uživatelé – kdo je přirozeně více ochlupený, tomu ani intenzivní světlo příliš nepomůže.

U těchto uživatelů se však osvědčila metoda kombinace epilací, kdy pulsním světlem oslabují vlasové kořínky, poté epilují pinzetovým přístrojem. Postupně pozorují jednak úbytek chloupků, jednak oslabení kořínků, které se snadněji vytrhávají a bolestivost procedury vytrhávání se snižuje. Jde však o dlouhodobé použití.

Uživatelé a uživatelky s přirozeně slabším ochlupením zaznamenávají s tímto přístrojem velmi dobré výsledky, kdy se o holení nohou i podpaží nemusejí starat dlouhé dny, někdy i týdny.

Přístroj vykazuje stejné výsledky u mužů i u žen, rozdíl v pohlaví není nijak výrazně znát. Ženy mají pokožku sice obecně slabší, ale světlo je intenzivní, proto bez problémů projde i tou mužskou.

Přístroj se lehce používá, ale chce to počáteční cvik tak, abyste dokázali dobře přiložit snímací okénko, které má plochu 3 čtverečních centimetrů. Jakmile si technologii osvojíte, zjistíte, že přistroj je opravdu velmi dobře ergonomicky navržen, a to pro mužskou i ženskou ruku.

Pulzní epilátor Remington IPL6500 lze nastavit na 65 úrovní výkonů pulzu. Je potřeba si nastavení vyzkoušet a používat to, které je vám ještě příjemné. Závisí to na velikosti a odolnosti vlasového kořínku a zejména na síle a barevném tónu pokožky. Přístroj je vybaven displejem, kde svítí mimo jiné kontrolky intenzity pulzů.

Epilátor pracuje ve dvou přednastavených režimech. Prvním z nich je režim jednorázového záblesku, tzv. Single-Flash. Ten je ideální pro přesnou úpravu obličeje či malých ochlupených ploch. Po stisknutí tlačítka vyšle přístroj, logicky, vždy jeden záblesk.

Naopak režim vícenásobného záblesku, tzv. Multi-Flash vám umožňuje provést rychlou úpravu velkých ploch. Zde po stisknutí tlačítka vyšle přístroj záblesk, který bude opakován každé 3 vteřiny.

Jak výrobce dosáhl toho, aby nedošlo k nechtěnému záblesku, třeba v době, kdy bude přístroj namířen proti očím? Pomocí dvou čidel, která nedovolí vzniknout záblesku jindy, než v době, kdy jsou obě čidla přiložená k pokožce. Dále je tu vestavěná ochrana pokožky před UV zářením, umístěná konkrétně na pulzním okénku. Čidlo odstínu pokožky je dalším bezpečnostním prvkem – umožňuje použití pouze na vhodné odstíny pokožky.

Přístroj prošel klinickým testováním a je schválen jako bezpečný a účinný. Ale opakuji, že pouze pro pokožku s přirozeně slabším ochlupením.

Žárovka vydávající záblesky je garantovaná pro nejméně 100 tisíc záblesků, což zaručuje poměrně dlouhou dobu provozu bez nutnosti údržby a výměny náhradních dílů. Po skončení její životnosti je však nutno ji nechat vyměnit v servisním místě.

Přístroj je vybaven šňůrou pro univerzální napětí, takže jej můžete použít, ať cestujete kamkoliv.