Jestli trpíte pocitem těžkých nohou, otoky a nepříjemnými bolestivými stavy od křečí a křečových žil v nohách, jistě se poohlížíte po šikovném masážním přístroji, který by vám dokázal ulevit. Jednou z možností je i přístroj pro lymfatickou a kompresní masáž nohou Beurer FM 150. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody, v čem vám dokáže pomoci?

Masážní přístroj Beurer FM 150 je určen k lymfatické a kompresní masáži nohou, což znamená, že umí zlepšit cirkulaci krve dolními končetinami, obnovit funkci žil a zmírnit příznaky těžkých nohou. Pokud jej využijete preventivně, dokáže vám pomoci se zabráněním vzniku křečových žil. Je ale nutné jej používat pravidelně. Dokáže zastavit i vznik metrličkových varixů, tedy oněch nepěkných drobných fialových a červených žilek těsně pod pokožkou.

Principem masáže je roztahování a stahování vzduchových polštářků. Tím je dosaženo kýžené komprese a podpory toku jak krve, tak lymfy. Masáž pomocí tohoto přístroje je velmi pohodlná, příjemná.

Přístroj pro lymfatickou a kompresní masáž nohou Beurer FM 150 disponuje tlačítkem Stop, časovačem a ovladačem pro snadné ovládání bez nutnosti naklánění se až k nohám. Masáž je součástí domácí relaxace, ale i rekonvalescence a rehabilitace.

Aby byla relaxace ještě příjemnější, můžete využít pohon přístroje na baterii. Díky tomu nemusíte mít nohy v místě, kam ještě dosáhne kabel od elektrické zásuvky. Na druhou stranu, provoz ze sítě vás ve výsledku vyjde mnohem levněji. Příkon tohoto přístroje jsou 3 W.

Přístroj je navržen pro všechny typy postav. Má totiž nastavitelné manžety se zapínáním na suchý zip. Díky tomu si mohou revitalizující kompresní masáž vychutnat úplně všichni. Přístroj pro lymfatickou a kompresní masáž nohou Beurer FM 150 dokáže uvolnit i svalové napětí, čehož využijete hlavně v případě, kdy vaše nohy častěji jdou, vlivem špatné komunikace mezi mozkem a svaly, do křečí.

Ne každý snese všechny intenzity masáže. A proto je zde možnost plynule si intenzitu masáže regulovat. Dost schopnost snést kompresní masáž závisí i na zvyku. Čím déle budete stroj používat, tím lépe budete na kompresní masáže adaptovaní.

Délu trvání masáže si můžete nastavit na 10 / 20 / 30 minut. Pokud bude masáž z počátku nepříjemná, můžete využít tlačítka STOP, které zajistí, že přístroj pro lymfatickou a kompresní masáž nohou Beurer FM 150 přestane ten moment masírovat.  Masážní polštářky se dokáží rychle vyprázdnit, aby výsledný efekt masáže byl co nejvýraznější.

Uživatelé si právě rychlost vyfouknutí chválí, kdy cítí, jak se oběhový systém a lymfatický systém najednou musejí vyrovnat s uvolněním stisku.