Mezi přenosnými reproduktory je k mání mnoho modelů, včetně těch od renomovaných značek. Ani Sony v této oblasti nezaostává a pro český trh si přichystalo mimo jiné model Sony SRS-XB30. Jde o reproduktor nejen s výrazným zvukem, ale také s barevně vyladěným osvětleným. Navíc ho můžete propojovat s dalšími reproduktory, a tím si zdokonalit nejen hloubku hudebního zážitku, ale i sladit světelné podbarvení hudby. To osvěží každou párty ať doma nebo venku. Funkce nese název Party Chain, což samo vypovídá, tom, co je její podstatou.

Reproduktor má krytí IPX5, takže když zmokne, nic se neděje. Párty nemusíte kvůli jedné přeháňce přerušovat nebo stěhovat dovnitř. Přenosný reproduktor Sony SRS-XB30 je navíc velmi odolný proti mechanickému poškození. Je vysoce odolný proti pádům a otřesům, takže mu nebude vadit ani občasný náraz při přesunu v zavazadlech.

Výrobce věnoval velkou pozornost nastavení basů. Bohužel, jak se ukázalo podle hodnocení některých uživatelů, je v mnohém nedotažená do konce výšková stránka zvuku. Výšky jsou zkreslené a při přehrávání v interiéru ruší při jakékoliv hlasitosti. V exteriéru ale tento problém odpadá, tam se výšky projevují zcela jinak. Nedotažení výškových stran zvuku je ale zohledněno i cenou, která je, ve srovnání s podobnými modely od konkurence, přece jen o něco nižší.

Reproduktor lze použít i jako handsfree, protože má vestavěný mikrofon. Ovládací tlačítka najdete v horní části, ale využijete je jen při přehrávání z jiného zdroje, než je Bluetooth streamování. Reproduktor ale má dokonce i NFC technologii, která je schopná přenést několikanásobek dat, než klasické Bluetooth připojení. Ale reproduktor je vybaven vylepšeným Bluetooth připojením, které je označováno jako LDAC5. Objem tekoucích dat je ve srovnání s klasickým Bluetooth asi třínásobný. Přenosová rychlost je přibližně 990 kb / s). Chybí vstup AUX.

K reproduktoru se lze samozřejmě připojit i klasicky. Je tu zabudovaný vstup 3,5 mm audio jack, dále výstup USB A, který slouží k připojení telefonu a jeho nabíjení. Náročnější uživatele, kteří by chtěli reproduktor použít třeba i jakou soundbar, asi zklame fakt, že chybí kvalitnější vstupy, tedy digitální optický vstup nebo koaxiál. Ale jako Soundbar tento prosukt rozhodně určený není. Lze z něj pouštět zvukový doprovod k filmu, ale to využijete spíše při promítání filmu z mobilu, když jste s rodinou či přáteli někde mimo domov.

Přenosný reproduktor Sony SRS-XB30 nabídne velkou výdrž baterie – poslouží až na 24 hodin přehrávání. A to opravdu není málo. Díky odolnosti ho můžete brát kamkoliv s sebou, a to i k vodě. Má poměrně kompaktní rozměry: (š x v x h): 228 mm x 82 mm x 86 mm. možná zklame poměrně velkou hmotností, která je ve srovnání s konkurencí vyšší. Přenosný reproduktor Sony SRS-XB30 váží 980 g, přičemž vyšší hmotnost je daná hlavně velkou baterkou.

Přenosný reproduktor Sony SRS-XB30 je složen ze dvou reproduktorů o průměru necelých 5 cm. A také z basového zářiče. Ten je vybaven technologií EXTRA BASS pro hluboký, výrazný zvuk. K tomu ještě přidejte barevné řadové světlo a blikající stroboskop – a zážitek t hudby bude opravdu vynikající – pokud budete venku.

Reproduktor Sony SRS-XB30 je vybaven i k tomu, aby sloužil jako power banka. Mobil totiž pro ovládání tohoto reproduktoru můžete využít na maximálníé míru. Stačí si do telefonu nainstalovat aplikaci SongPal™ a je to. Všechnu svou hudbu pak můžete jednoduše a pohodlně spravovat. Ovládat pak můžete hudbu, světla, ale i další funkce. A tak vám občas může dobití baterie v mobilu přijít vhod.

Frekvenční rozsah reproduktoru je od 20 Hz do 20 tisíc Hz. Reproduktor je kompatibilní s profily a kodeky: A2DP, AVRCP, HFP, HSP, SBC, AAC, LDAC. A obsahem balení je reproduktor, kabel, nabíjecí adaptér a také nezbytný český návod.