Přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N je novinkou od značky Sencor. Přináší inovativní design a vysoký výkon. Na první pohled sice vypadá jako ostatní přenosné reproduktory, ale při pozornějším zkoumání zjistíte, že zde chybí klasická plastová lišta s ovládáním. Ovládací tlačítka jsou totiž přímo na textilním krytu reproduktoru a jsou postavena na zcela jiném místě, než ona lišta s nabíjením a dalším konektorem (stereo – 3,5 mm audio AUX).

Vysoký výkon

Velkým plusem tohoto modelu je vysoký výkon, který dosahuje 25 W až 30 W. Přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N nabídne 2 reproduktory + 2 pasivní zářiče. Reproduktory mají každý výkon 15 W a jsou umístěny „zády k sobě“, aby pokryly zvukovými vlnami celých 360 stupňů. Díky tomu se můžete okolo reproduktoru jakkoliv pohybovat, ale všude uslyšíte perfektně.

Přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N je možné spojit s jeho bratrem. Dva reproduktory Sencor Sirius SSS 6400 N mohou být propojeny díky technologii TWS neboli True Wireless Stereo. Co to znamená? Že hudba se může přehrávat najednou na dvou reproduktorech umístěných ve dvou různých místnostech. Nebo můžete posílat různé zvukové výstupy na střídačku mezi jednotlivými reproduktory.

Bluetooth až do 15 metrů

Bluetooth signál dosáhne až do 15 metrů, což je jeden z nejdále dosahujících signálů mezi současnými reproduktory. Jde však o Bluetooth 4.2, takže pokud máte starší telefon, s reproduktorem se asi už nedomluvíte.

majitelé novějších telefonů ocení i NFC párování. Přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N totiž stačí přiložit k telefonu a je spárováno. Bez nutnosti cokoliv zadávat, vyplňovat nebo hledat. Handsfree je samozřejmostí, s reproduktorem lze realizovat telefonní hovory. Druhá osoba, se kterou budete hovořit, bude slyšet z reproduktoru, vás bude reproduktor snímat díky vestavěnému mikrofonu s vysokou citlivostí a schopností tlumit rušivé šumy z okolí.

Spousta barev

Přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N můžete mít v několika barevných provedeních, zejména v černé, červené a modré, výrobce možná přijde i s dalšími odstíny. Přenosnost reproduktoru je zajištěna jednak tím, že má vestavěný akumulátor s výdrží okolo sedmi hodin přehrávání, jednak tím, že je příjemně malý a poměrně lehký. Navíc má textilní řemínek pro snadnější přenášení a manipulaci.

Velikostní parametry jsou tyto: rozměry (v x š x h): 187 x 78 x 78 mm. Hmotnost: 620 g.  Přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N má i zvýšené krytí, konkrétně IPX6, takže zvládne trochu deště nebo třeba mlhu. Rozhodně ho však nekoupejte v bazénu nebo v rybníku.

Dokáže ozvučovat své okolí i 10 – 12 hodin

Vraťme se k době přehrácání na jedno nabití. Tady je to dost zklamání, protože kvalitní přenosné reproduktory dokáží ozvučovat své okolí i 10 – 12 hodin. Nutno ale dodat, že zde jde o výkon 25 W, ke kterému je nutno dodávat mnohem více energie. Přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N má velkou baterii, 4 000 mAh, ale pro tak velký výkon se delší výdrž vykouzlit nedá (při této kapacitě baterie). Doba nabíjení dělá asi 3 hodiny, což je u tak kapacitní baterie velmi příjemný čas – uvážíme-li, že napájení probíhá přes micro USB kabel.

DSP je přidáno také, takže výsledný zvuk reprodukovaný tímto modelem bude ještě bližší originálu, než byste kdy čekali. V práci s reproduktorem dost pomůže LED indikace, která informuje o párování, stavu baterie i aktivním zdroji hudby. Modrá indikace ukazuje Bluetooth režim, zelená značí režim přehrávání. A když je přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N osvětlen červeným LED páskem, indikuje stav baterie.

Streamování i AUX vstup

Frekvenční odezva reproduktoru Sencor Sirius SSS 6400 N je v rozmezí: 80 Hz–16 kHz, přitom celkové harmonické zkreslení dělá jen cca 1 %. Reproduktor může být zásobován hudbou jednak streamováním z vašeho telefonu či tabletu, ale můžete do něj posílat hudbu i ze staršího PC, kdy reproduktor prostě napojíte na AUX vstup (3,5 mm audio jack).

Uživatele může iritovat, že nelze vypnout znělku zapnutí a vypnutí. Přenosný reproduktor Sencor Sirius SSS 6400 N bohužel nefunguje jako powerbanka. Někomu může chybět ukazatel hlasitosti, protože reproduktor předem neukáže, jak hlasitě bude hrát. Nutno vždy pečlivě nastavit mobilem nebo v PC.