Svět přenosných reproduktorů je čím dál bohatší o různě vychytané modely. Ale dostává se řadai na cenově výhodné varianty, které sice nenabídnou skvělou reprodukci zvuku, ale nenáročným uživatelům jistě postačí. Jedním ze zástupců levnějších, ale přesto poměrně dobře hrajících modelů je Přenosný reproduktor Niceboy RAZE.

360 stupňový zvuk

Nabídne 360 stupňový zvuk, který se šíří do všech stran. Díky tomu je jedno, v kterém úhlu od reproduktoru se nacházíte, vždy budete hudbu perfektně slyšet. Dá se snadno spárovat, a tak není problém, abyste si ho předávali v rodině a pokaždé jej použil někdo jiný. Reproduktor se nechá ovládat telefonem, který se s ním pároval jako poslední.

Celkový výkon, který přenosný reproduktor Niceboy RAZE nabídne, je jen 12 W. To sice není mnoho, na ozvučení venkovních prostor nebo velké haly to stačit nebude, ale na domácí použití si s 12 W bohatě vystačíte.

Výkon 12 W

Výdrž baterie je poměrně slabá, jen asi 8 hodin přehrávání. I to je jeden z důvodů, proč je cena přenosného reproduktoru Niceboy RAZE cirka třetinová ve srovnání s podobně velkými modely. Ty dražší hrají cirka 12 hodin. Nutno však dodat, že doba nabíjení nepatří mezi nejkratší, je asi 4,5 hodiny. A to rozhodně není málo, v porovnání s výkonem na cirka 8 hodin. Kapacita baterie přitom je 2 200 mAh. Nabíjení je zdlouhavé, protože baterie snese výstup nabíjení pouze 1 A při 5 V.

Pojďme se podívat na velikostní specifikace. Rozměry reproduktoru jsou (h x š x v): 71 mm x 73,6 mm x 169,6 mm. Hmotnost reproduktoru je jen 400g. Celkově jde tedy o model o něco menší, než jsme u přenosných reproduktorů tohoto typu zvyklí. Všechny uvedené parametry mluví pro nižší cenu přístroje, i tak lze říct, že v porovnání cena/výkon je tom tento model poměrně dobře. Jen po něm prostě nesmíte chtít zázraky.

Bluetooth 4.2, prostě to novější

Co se párování a streamování týká, probíhá přes Bluetooth 4.2, což může být menší problém pro ty z vás, kdo máte starší smartphone. Verzi Bluetooth 4.1 a nižší totiž přenosný reproduktor Niceboy RAZE už nebude tolerovat. Technologie Bluetooth 4.2 je založena na minimalizaci spotřebované energie a jiném způsobu komunikace. Nicméně, nevěšte hlavu, hudba se do reproduktoru dá odesílat i skrze přiložený 3,5 mm audio kabel.

Audio kabel je součástí balení, jak jsme zmínili. Pak v balení najdete ještě i nabíjecí micro USB kabel a samozřejmě návod k obsluze. Obal na reproduktor zcela chybí, ale ničemu to nevadí, protože přenosný reproduktor Niceboy RAZE má voděodolnou certifikaci IPX7. Může vám na něj tedy pršet, aniž by se s reproduktorem cokoliv stalo.

Je tu i NFC

Plusem je NFC technologie, která umožní velmi snadné spárování s telefonem, který také tuto technologii má. Párování skrze NFC je skvělé v tom, že k sobě obě zařízení jen přiložíte a je hotovo. Nic se nikde nenastavuje, neoznačuje apod.

Přenosný reproduktor Niceboy RAZE je v nabídce ve třech barvách – černé, modré a červené. Frekvence reproduktoru je 125 Hz -15 kHz. Samotný reproduktor má vnější průměr 45mm, vnitřní magnet 4Ohm.

Poslouží i jako handsfree

Samozřejmostí je možnost použít reproduktor jako handsfree. Má totiž vestavěný mikrofon, a tak může pohodlně snímat váš hlas. Přehrávání hudby se automaticky vypne, když zahájíte hovor nebo telefon začne vyzvánět. Váš hovor pak samozřejmě uslyší všichni v okolí, a tak si dávejte pozor, kdo vám zrovna volá.

Přenosný reproduktor Niceboy RAZE se ovládá jak telefonem, tak na samotném reproduktoru, kde jsou po boku přístroje ovládací tlačítka. Konektory audio a nabíjení jsou skryty pod přesně padnoucí krytkou, která opravdu zajistí voděodolnost (nikoliv vodotěsnost). Jistě oceníte i praktické poutko, díky kterému se reproduktor snadno přenáší nebo nese po celou dobu výletu na ruce.