Přenosné reproduktory jsou skvělou možností, jak s sebou vzít hudbu, kamkoliv jdete s přáteli. Anebo všude tam, kde sice budete třeba sami, ale sluchátka by vám překážela a hudbou puštěnou nahlas nebudete nikoho rušit.

Když pořádáte venkovní sešlost s kamarády, přenosný reproduktor ozvučí prostor, vve kterém jste. A není potřeba s sebou tahat velké bedny s hromadou drátů a nutností elektrického zdroje. Přenosné reproduktory nejenže jsou zcela soběstačné, ale mohou navíc sloužit i jako power banka pro váš mobil, což platí i pro model Lamax Beat Street ST-1. Reproduktor zvládne nepřetržitě přehrávat hudbu až 8 hodin.

Pojďme ale k jeho konkrétním možnostem. Přenosný reproduktor Lamax Beat Street ST-1 v sobě skrývá duální reproduktory s výkonem 10 W a jedním basovým měničem umístěným na protilehlé straně. To je to hlavní, co je o něm potřeba vědět, abychom si dokázali představit kvalitu zvuku a možnou hlasitost reprodukce.

Široké možnosti připojení, to je další věc, která vás na reproduktoru jistě může zaujmout. Má totiž nejen několik vstupů, ale i bezdrátové připojení Bluetooth. Je záměrně vyhotoveno v nižší radě, konkrétně 2.1, abyste ho mohli spárovat i se staršími zařízeními. Jeho dosah je až netypických 15 metrů, takže i když se se svým mobilem budete pohybovat po terase nebo třeba po plácku u parku, stále bude přehrávání zajištěno.

Drátová připojení jsou pak USB, 3,5 mm audio jack, microSD. To znamená, že do reproduktoru můžete jednak stremaovat hudbu přímo z PC, mobilu nebo tabletu, můžete ale přehrávat hudbu i z USB flash disku, z paměťové SD karty anebo z počítače, který ještě nemá Bluetooth – reproduktor prostě snadno napojíte drátem. Reproduktor má také micro USB vstup, ale ten je určen pouze k nabíjení.

Přenosný reproduktor Lamax Beat Street ST-1 dokáže fungovat i jako handsfree, takže do něj můžete přesměrovat své hovory, pokud o to stojíte. Přenosný reproduktor Lamax Beat Street ST-1 má totiž integrovaný i mikrofon. Tlačítky na reproduktoru pak své handsfree hovory ovládáte.

A reproduktor má také digitální FM tuner, takže když vám dojde inspirace, co si pustit, přepnete jednoduše na rádio. Ladění je automatické a můžete si uložit do paměti ty stanice, které chcete poslouchat častěji. Jako anténa rádia slouží nabíjecí USB kabel, takže když ho budete chtít vzít s sebou a poslouchat rádio, tak zabalte také kabel.

Reproduktor je přímo vybaven ovládacími tlačítky, díky kterým nastavíte přesně to, co zrovna potřebujete. Tlačítka tu jsou na: změnu režimu, ovládání hlasitosti, přepínání skladeb, přepínání stanic FM rádia (těch, co jsou uloženy v paměti), vyhledávání stanic, ovládání handsfree.

Přenosný reproduktor Lamax Beat Street ST-1 zvládne přehrávat formáty MP3, WAV, WMA. A má i paměť poslední přehrávané skladby. S jeho rozměry (š x v x h): 180 mm x 65 mm x 71 mm a hmotností 380 g je opravdu snadno přenositelnou věcí. A váš bágl nijak nezatíží.

Reproduktor je sice poměrně malý, ale na svou velikost poskytne poměrně dobrý zvuk. Alespoň takto jej hodnotí uživatelé, kteří ho už mají doma. Jde prostě o kvalitní stereo zvuk. Samozřejmě v hranicím možností velikosti reproduktorů a basového měniče.

Součástí balení je samozřejmě reproduktor a návod k obsluze. Dále však i 3,5 mm jack audio kabel a micro USB nabíjecí kabel.  Adaptér nečekejte. Pouze v některých obchodech je adaptér součástí belní coby dárek k objednávce. Reproduktor potěší i svým designem. Je téměř celý černý, ale s typickým symbolem Lamax s typickou tyrkysovou barvou. Lišta s ovládacími tlačítky je jakoby nasazená na reproduktoru, slouží i jako madlo. Ze spodní strany má reproduktor malé nožičky, ale zvuk může vycházet právě i zespod, protože perforovaný obal je po celém povrchu reproduktoru, s výjimkou krátkých bočních stran.

Jedna z věcí, která vám na přenosném reproduktoru Lamax Beat Street ST-1však asi bude vadit, je hlasová asistentka, která anglicky komentuje, co jste si právě vybrali (radio, media) nebo že je málo šťávy v baterce (battery low). Reproduktor bohužel nezobrazuje stav baterie průběžně. Pouze vás informuje, že je nabito nebo vybito.

Další, možná až nepochopitelné mínus, je logika ovládání pomocí tlačítek, kdy chcete zeslabit nebo zesílit zvuk. Hlasitost se totiž reguluje dlouhým stiskem tlačítek, kdežto krátký stisk posouvá skladby. Mělo by to být z logiky věci naopak. Pak totiž je problém zeslabit nebo zesílit reproduktor jen o kousíček. Toto však vyřešíte pomocí Bluetooth, kdy hlasitost ovládáte telefonem. Manuální ovládání hlasitosti potřebujete při přehrávání z USB či z SD karty. Anebo když si pouštíte rádio (krátkým stiskem přeskočíte na jinou stanici).

Přenosný reproduktor Lamax Beat Street ST-1 patří cenově mezi nejdostupnější přenosné reproduktory. Nenabídne sice displej a ani sofistikované ovládání, ale hudbu vám přehraje z mobilu, PC, tabletu i USB disku nebo micro SD karty. Poslouží i jako handsfree, a to s celkem dobrým zvukem.