Fanoušci přenosné hudby jistě budou potěšeni novými produkty od Lamax, které sledují všechny moderní trendy. A to nejen v designu a zvuku, ale také v požadavcích na ovládání. Přenosný reproduktor LAMAX Beat Sounder SO-1 má totiž inovativní dotykové a rotační ovládání, ale také NFC technologii pro rychlejší připojení.

Velikostní parametry

Začněme však rozměry. Jde o snadno přenositelnou záležitost, velikostní parametry jsou tyto: rozměry (š x h x v): 78 x 75 x 190 mm, hmotnost: 560 g. Měniče ovsažené vevnitř reproduktoru mají velikost 45 mm. A přenosný reproduktor LAMAX Beat Sounder SO-1 nabídne výkon až 24 W (Max) / 16 W (RMS). Frekvenční rozsah přitom je 180 Hz až 20 KHz.

Pokud máte starší telefon, rozhodně se nemusíte obávat koupě tohoto reproduktoru, protože byl osazen technologií Bluetooth 4.1, kterou má už většina smartphonů. Jestliže máte zařízení nové, můžete pro rychlejší připojení využít i NFC.

Více barevných kombinací

Reproduktor je k dispozici ve více barevných kombinacích, přičemž modré prvky zůstávají vždy, mění se barva krytu – na stejnou tyrkysově modrou, na šedou, na oranžovou nebo na červenou. A mimochodem, barvy krytu si můžete měnit i vy, protože jsou prostě sundavací a vyměnitelné. Celkově je odolnost reproduktoru IP56, takže déšť nebo vlhkost koupelny mu příliš vadit nebude. Ale rozhodně ho nenechávejte plavat v bazénu.

Přenosný reproduktor LAMAX Beat Sounder SO-1 jede samozřejmě na baterie, jinak by nemohl být přenosný. Výdrž je až deset hodin přehrávání, kapacita baterie je 4 000 mAh. Nabíjení trvá 4 – 5 hodin, takže je potřeba si na něj rezervovat čas.

Zvuk v režimu 360 stupňů

Samotné řešení zvuku vás jistě osloví, protože je v režimu 360 stupňů. Reproduktor umí zkrátka hrát do všech světových stran, takže je celkem fuk, kde se při jeho poslechu budete nacházet a zda budete během poslechu přecházet nebo přebíhat z místa na místo.

Přenosný reproduktor LAMAX Beat Sounder SO-1 je zaměřen i na to, aby měl skvělé bassové linky, má totiž tzv. S-Bass egalizaci. Lze přepnout i do módu Normal, kdy jasné linky vyšších tónů dostanou větší dosah. Celkově nabídne reproduktor poměrně vysokou hlasitost, takže s ním ozvučíte celý byt nebo větší místnost.

Má i tlačítka

Co se ovládání týká, máte samozřejmě dvě možnosti. Jednak ovládat reproduktor mobilem, ze kterého hudbu streamujete, jednak ovládat přímo samotný reproduktor. K tomu je zde dotykové a otočné ovládání. Otočným pohybem ovládáte hlasitost, dotyky na touchscreen displeji si můžete přepínat mezi skladbami nebo třeba přijmout hovor. Přenosný reproduktor LAMAX Beat Sounder SO-1 samozřejmě funguje i jako handsfree. Je zabudovaný mikrofon, takže telefonní hovor realizovaný skrze něj je samozřejmostí. hudba se během hovoru samozřejmě nepřehrává.

Přenosný reproduktor LAMAX Beat Sounder SO-1 má vstup AUX a podporuje profily A2DP v1.2, AVRCP v1.4. Aby se s reproduktorem snadněji cestovalo, je součástí balení i obal na reproduktor. Dále v balení najdete USB kabel pro nabíjení, ale také 3,5 mm audio jack kabel. Reproduktor však postrádá FM rádio nebo samostatnou paměť na skladby. Pro přehrávání je vždy nutné streamování z mobilu. V mobilu se vám reproduktor pro potřeby párování označí jako LAMAX Beat SO-1.

Co na něj uživatelé?

Uživatelé si stěžují na špatné umístění napájecích konektorů, kdy je celkem nepohodlné přenosný reproduktor LAMAX Beat Sounder SO-1nabíjet a zrovna jej i používat. Při nižší hlasitosti si uživatelé všimli, že je trochu slyšet šum. Je to nepříjemné tehdy, když posloucháte audioknihu. Na druhou stranu vyzdvihují, že zvuk je z tohoto reproduktoru plný, kvalitní, prostě hutný.

Reproduktor může trochu zklamat maminky na mateřské nebo lidi, co mají v okolí spící jedince. Při startu a vypínání se totiž ozývá hlasitá znělka, kterou nevypnete. Takže i kdybyste si chtěli přehrávat jen jemně hlasitou hudbu tak, aby nikoho nerušila, start reproduktoru probudí všechny zúčastněné.