Malá krabička vhodná na časté cestování a výlety, která zahraje, cokoliv do ní pošlete, a to včetně mluvených audioknih. Přenosný reproduktor JBL Go 2 je malé a šikovné udělátko, které poměrně slušně ozvučí své nejbližší okolí. Nejde o nijak extrémní výkon, ten je pouze 3W, ale přenosný reproduktor JBL Go 2 má reproduktor aktivní. A to je velké plus.

Miniatura

Rozměry tohoto modelu jsou opravdu miniaturní, posuďte sami. Velikost (š x v x h): 71.2 mm x 86.0 mm x 31.6 mm. A k tomu hmotnost pouhých 184 g, což je v podstatě hmotnost běžného mobilního telefonu. Přenosný reproduktor JBL Go 2 se prostě pohodlně vejde i do menší kabelky, dáte jej do každého batůžků nebo do studentské tašky. Dokonce i cyklistická vesta dokáže uvést tak malý repráček. A až přijedete na místo, kde si chcete odpočinout, pustíte si k odpočinku vaši oblíbenou hudbu, protože ji budete snadno streamovat z vašeho telefonu.

Přenosný reproduktor JBL Go 2 je velmi vhodný na cesty kamkoliv a v jakémkoliv počasí, protože je vybaven zvýšenou odolností. Jeho certifikace je IPX7, tedy velmi odolný proti všem vnějším vlivům, a to i stříkající vodě. V bazénu ho však plavat nenechávejte.

Bluetooth technologie ve verzi 4.1

Navíc můžeme potěšit i majitele starších telefonů, protože přenosný reproduktor JBL Go 2 je vybaven Bluetooth technologií ve verzi 4.1, což znamená, že se domluví právě i se staršími telefony s nižšími verzemi Bluetooth. Na druhou stranu nutno dodat, že mu chybí NFC, takže párovat musíte po staru, klasickým Bluetooth kanálem, kdy se musí vše zadávat ručně. V podstatě nejde o žádný problém, jen lidé, co si již zvykli na NFC párování, se mohou u staršího Bluetooth procesu cítit méně pohodlně.

Když se vám nebude chtít do párování nebo když budete chtít přehrávat hudbu ze staršího počítače, můžete přenosný reproduktor JBL Go 2 propojit skrze AUX vstup, tedy 3,5 mm audio. Tak bude reproduktor dokonce hrát i o něco silněji, s lepším vykreslením zvuku. Alespoň takto změnu popisují uživatelé.

Doba přehrávání dělá asi 5 hodin

Přenosný reproduktor JBL Go 2 nabídne Frekvenční odezvu 180 Hz – 20 kHz. Lithium-iont polymerová baterie je omezené kapacity, pouze 3.7 V respektive 730 mAh. Doba přehrávání dělá asi 5 hodin, podle úrovně hlasitosti a zvukového obsahu. Doba nabíjení je cirka 2,5 hodiny, což je v porovnání s délkou přehrávání poměrně dost dlouhá doba. Nutno však dodat, že přenosné reproduktory obecně vyžadují delší dobu nabíjení. Samotné dobíjení probíhá přes micro USB kabel.

Samotný měnič (reproduktor) má průměr 40 mm. A přístroj podporuje formáty A2DP V1.2, AVRCP V1.5, HFP, V1.5, HSP, V1.2. Přenosný reproduktor JBL Go 2 je vybaven měkkým pouzdrem, díky němuž je velmi příjemný k manipulaci i přenášení.

Co na něj uživatelé?

Přenosný reproduktor JBL Go 2 má podle uživatelů i určité nedostatky. Vedle slabého zvuku (síla ozvučení odpovídá velikosti tohoto miniaturního přístroje) je to chybějící kontrolka stavu baterie. Takže když se vybije, reproduktor najednou zmlkne bez předchozího varování. A to dokáže naštvat, když jste venku a počítali jste s tím, že má přenosný reproduktor JBL Go 2 ještě energie dost.

Navíc jej nelze během hraní dobíjet. Přenosný reproduktor JBL Go 2 umí buď hrát, nebo se nechat nabíjet. Obojí najednou nelze. Možná tu budete postrádat i očko na provlečení nějaké šňůrky – se šňůrkou výrobce prostě nepočítal. Přenosný reproduktor JBL Go 2 se vejde spíš do kapsy, takže na ruce jej není nutné nosit.

Pouze streamujete

Do tak malého přístroje se nevešla ani čtečka karet, takže hudbu nebo mluvené slovo je nutné sdílet streamováním či přes již zmíněný AUX vstup. Příjemná je možnost vybrat si design podle preferencí. Reproduktor je nabízen ve více barvách, mezi nimi je černá, šedá, modrá, světle modrá, červená, oranžová, zlatá, žlutí, růžová, zelená, petrolejová, prostě extra široký výběr barev.

Přenosný reproduktor JBL Go 2 samozřejmě funguje i jako handsfree, takže jsou do něj automaticky přesměrovávány všechny hovory ze spárovaného a právě připojeného telefonu. Šumy okolí umí mikrofon dobře odfiltrovat, takže i vy budete pro druhou stranu hovoru dobře slyšet, přestože nebudete reproduktoru zrovna nejblíže. Jen pozor na to, kdo vám volá a od koho hovor přijmete. Uslyší jej totiž celé vaše okolí…