Velmi povedeným kouskem na poli přenosných reproduktorů je JBL Charge 3. Nejenže jde o reproduktor s poměrně velkým výkonem, dlouhou výdrží a možností napojení na další reproduktory. Je také velmi odolný proti prachu a vodě, takže vám může klidně spadnout do bazénu nebo přes noc zmoknout venku (když ho po náročné párty zapomenete uklidit). Pojďme se na reproduktor JBL Charge 3 podívat podrobněji.

Jde o klasický přenosný reproduktor rozumné velikosti. Velikostní parametry jsou následující: (š × h × v): 213 mm x 87 mm x 88,5 mm, hmotnost: 800 g. Reproduktor sice nepatří k nejlehčím, ale až si přečtete jeho výbavu, ihned pochopíte, že jeho nošení kamkoliv se vyplatí.

Reproduktor JBL Charge 3 je totiž vybaven velkým akumulátorem o kapacitě 6000 mAh, přičemž může sloužit i jako powerbanka pro váš mobil. Výstup nabíjení pro mobil je přitom až 2 A. Pokud ho nepoužijete na nabíjení mobilu, vydrží přehrávat hudbu až dvacet hodin. A to opravdu není málo. Nabíjí se cca 4,5 hodiny. Odpovídající adaptér je přitom součástí balení, což u mnoha levnějších reproduktorů nebývá zvykem.

V balení pak najdete i USB kabel, manuály, již zmíněný adaptér, samozřejmě reproduktor a nutné manuály, zde je návod nazván velmi trefně: Příručka rychlého startu.

Obalový materiál reproduktoru je nezvyklý, jde o odolný látkový materiál a masivní pogumovaný kryt. Ale právě díky tomuto povrchu a krytí je reproduktor JBL Charge 3 tak dokonale odolný.

Reproduktor má výkon 20 W, konkrétně 2x 10 W. Reproduktory mají průměr 5 cm. JBL Charge 3 Je vybaven JBL Bass zářiči, což jsou duální externí pasivní zářiče, díky kterým lze basy nejen dobře slyšet, ale i cítit. Basa tvrdí muziku – a to platí i dnes u reproduktorů. Basy poskytnou prostorovou hloubku zvuku, což je nepřekonatelná věc. A právě na basy se výrobce pečlivě zaměřil, což oceňují i uživatelé ve svých ohlasech.

Ovládací tlačítka jsou na horní straně reproduktoru. Hudbu můžete do reproduktoru dostat snadno přímým streamováním z vašeho mobilu, protože je vybaven Bluetooth technologií. Má paměť až na tři chytrá zařízení, proto ho nemusíte pořád dokola párovat, když chcete poslouchat z jiného zařízení, než jste streamovali minule.

Do reproduktoru je ale zabudovaný i audio vstup, takže cokoliv budete potřebovat přehrát ze zařízení, které nemá Bluetooth, nebude s tím nejmenší problém. Reproduktor prostě napojíte starým dobrým drátem.

Ať bude spojení s reproduktorem jakéhokoliv typu, vždy dostanete velmi kvalitní zvuk. A to se týká i telefonování. Reproduktor má totiž zabudovaný i mikrofon, dokonce mikrofon se schopností potlačit šum. Odstup signálu od šumu je >80 dB. Takže reproduktor můžete používat jako handsfree.

Frekvenční rozsah reproduktorů je velmi slušných 65 Hz – 20 tisíc Hz. A aby těch vyjímečností nebylo málo, můžete tento reproduktor spojit s dalšími několika reproduktory, takže si vykouzlíte opravdovou super hlubokou muziku. Anebo i zvukový doprovod k filmu, který můžete promítat ze smartphonu. Je to až neuvěřitelné, ale propojit lze více než 100 100 reproduktorů! Tuto možnost poskytne funkce JBL Connect+, která je upgradovanou JBL Connect. Upgrade na JBL Connect+ jde i u tohoto reproduktoru.

Tím bude možné ho napojit i na nejnovější produkty firmy JBL, konkrétně JBL Pulse 3, JBL Flip 4 nebo JBL Boombox. Konkrétní informace lze najít na webovkách prodejců nebo samotného výrobce.

Zmínili jsme i vysokou odolnost reproduktorů. Je vhodné upřesnit, že krytí reproduktoru je IPX7, takže vydrží i půlhodinové ponoření do jednoho metru.

Reproduktor nabízí díky Bluetooth připojení možnost nastavit ekvalizér hned v zařízení, ze kterého streamujete. Tím se velmi rozšiřují jeho možnosti přizpůsobení se stylu muziky nebo přehrávaného filmu. Můžete ho totiž i jako soundbar před televizi a napojit klasickým 3,5 mm audio jackem. A bohužel tedy jen oním Jackem, vstup kvalitnějších parametrů, tedy digitální optický nebo koaxiál zcela chybí.

Primárně je přenosný reproduktor JBL Charge 3 nastaven na moderní styl elektronické hudby. Ale díky nastavení přímo ve streamovacím zařízení si můžete ekvalizér nastavit tak, jak potřebujete. Díky tomu není reproduktor odsouzen k tomu, abyste ho využívali jen přes léto venku, ale uděláte si z něj pohodlný domácí reproduktor nebo reprák do auta. Rozhodně tedy nejde o sezónní záležitost.

Co na reproduktoru nenajdete, je USB vstup. Trendem současnosti je mít vše v mobilu nebo tabletu, případně na paměťových kartách v těchto zařízeních. A tak flash disky už tolik nenosíme. Proto se JBL rozhodlo pro revoluční krok a USB vstup vyřadilo.