Potřebujete pračku, která bude malá, ale šikovná? Zkuste se poohlédnout mezi úspornými pračkami, které se vejdou i do malých koupelen. Výrobci se snaží přizpůsobovat své produkty požadavkům zákazníků v maximální možné míře. A vzhledem k trendu zmenšování se plochy bytů, se zmenšují i velikostní parametry praček. Pračka s předním plněním Whirlpool FWSF61053W EU je toho důkazem. Co dokáže při své zmenšené velikosti nabídnout? A je dobrou volbou z pohledu poměru mezi cenou a výkonem?

Do hloubky má jen 42,5 cm, i přes to vypere 6 kg prádla

Pračka s předním plněním Whirlpool FWSF61053W EU je hluboká jen 42,5 cm. Další rozměry zůstaly klasické, tedy výška 83,7 cm a šířka 59,5 cm. Tato pračka je s předním plněním, buben dostal něco navíc nad svůj klasický průměr, ubráno je jen v jeho hloubce.

I takto malá pračka totiž pobere 6 kg prádla. A to pro čtyřčlennou rodinu na každodenní provoz stačí. Jestliže potřebujete pračku úzkou, nikoliv širokou a méně hlubokou, poohlédněte se po pračkách s horním plněním.

S odstřeďováním je to horší

Vzhledem k technickým parametrům pračky je jen nutné se předem smířit s o něco horším odstřeďováním, třída účinnosti je v tomto případě jen C, maximem je 1 000 otáček za minutu.

Hlučnost pak při odstřeďování dosahuje na 83 dB, při běžném praní jen na 61 dB, což v ani jednom případě není zrovna málo. Pračku je lépe mít v koupelně, kde bude moci zůstat za zavřenými dveřmi. V kuchyni by dost rušila své okolí.

Zaujme čtrnácti programy praní

Nabídka čtrnácti mycích programů nepatří mezi nejmenší, ale ani ne mezi nejbohatší. Pračka s předním plněním Whirlpool FWSF61053W EU umí také zabránit vzniku bakterií, a to pomocí systému FreshCare+. Disponuje i šestým smyslem, který se při praní vždycky hodí.

FreshCare+ spočívá v kombinaci jemné síly páry a rotace bubnu. Prádlo se díky tomu osvěží, navíc se zabrání právě zasmrádnutí a vzniku bakterií, které jsou původcem oněch nevábně zavánějících plynů, které cítíte po „zasmrádnutí prádla“, když jej necháte v pračce třeba několik desítek minut po vyprání. V tomto modelu se vám to nestane.

Prádlo vydrží svěží dokonce až 6 hodin po té, co byl ukončen prací cyklus, a pračka zůstala zavřená. Není nutno spoléhat jen na aviváž. Navíc přírodní aviváže tolik voňavý efekt nemají, proto systém FreshCare+ jistě rádi uvítáte, jste-li zastáncem právě přírodních pracích prostředků a aviváží.

Technologie 6. smysl

Co je Technologie 6. smysl? Pračka s předním plněním Whirlpool FWSF61053W EU díky ní automaticky zvolí nejvhodnější program na základě množství prádla, které chcete prát. Můžete si svůj prací program však zvolit i sami, a to pomocí otočného knoflíku – zkrátka nic složitého.

Klasické ovládání pomocí knoflíku a několika základních tlačítek se může líbit zejména starším generacím, které systém dotykového ovládání na elektronických panelech nebo ovládání z mobilu často vůbec neláká. Seniorům také nahrává fakt, že pračka vydává po doprání poměrně intenzivní zvukové signály, někteří uživatelé je dokonce označují za nepříjemné. Senioři je však spolehlivě uslyší.

Šetrné praní barevného prádla při Clours 15°

Pračka s předním plněním Whirlpool FWSF61053W EU nabídne i program Clours 15°. Ten zajistí velmi šetrné praní barevného prádla. Vedle toho můžete prát bílé na vysokou teplotu, bavlnu, syntetiku, jemné prádlo, džíny, velké prádlo, oblečení na sport apod.

Program se volí pouze otočením kolečka, na displeji se vám ke každému programu ukáží jeho parametry. U programu můžete udělat i částečné změny nebo třeba odložit start. Je nutné počítat s tím, že pračce již může být voda – každý model je výrobcem testován. Při přepravě však může dojít k úniku vody, ale nejde o žádný problém nebo projev nekvality výroby či přepravy.

Rozumná cena a nízká spotřeba

Pračka s předním plněním Whirlpool FWSF61053W EU je ke koupi za rozumnou cenu, což z ní dělá model, u kterého platí, že nabízí rozumný poměr mezi cenou a výkonem. Vzhledem k tomu, že náleží do energetické třídy A+++, je nasnadě, že do budoucna uspoří výdaje za elektřinu i vodu.

Je samozřejmě možné zvolit si, na kterou stranu se budou dvířka pračky otevírat, přendání stran je podle ohlasů uživatelů v moci běžných spotřebitelů, netřeba odborný zásah. Nižší spotřeba energie a vody je vykoupena delšími pracími cykly.

Pozor na umístění pračky – vzdálenost od elektrické zásuvky. Prodlužovací šňůra se nedoporučuje – a přívodní elektrická šňůra patří spíše ke kratším. Umístění čisticího filtru (resp. odtoku z něj) je poměrně nízko nad zemí.

A co na ni uživatelé?

Jakou zkušenost mají s pračkou s předním plněním Whirlpool FWSF61053W EU její uživatelé? Veskrze dobrou. Negativní recenze se objevují spíše v případech, kdy se do domácností dostal model, který nebyl určen pro EU trh, ale pro trh čistě východní. Proto při nákupu pozor a ohlídat si, že kupujete EU model (musí být součástí označení modelu).

Uživatelé jsou spokojení zejména s cenou pračky (vzhledem k jejím možnostem), s rozměry, s přednastavenými programy, ale také s možností automatického výběru pracího procesu. Pochvalují si také snadnou obsluhu a volbu programů, ke které stačí jen otáčení hlavním kolečkem.

Pozitivem je pro uživatele záruka 5 let na motor a také velmi dobře napsaný návod na použití, resp. na ovládání pračky. Někteří uživatelé si chválí nízkou hlučnost, jiní považují pračku za velmi hlučnou – zde jde vždy o předchozí zkušenosti každého z nich.

Velmi oceňovaná je možnost zapnout freshcare+ v době, kdy uživatelé předem vědí, že nebude čas běžet pověsit prádlo ihned po doprání pračky. Sušičku lze pořídit ve stejném velikostním provedení, a tak není problém je postavit na sebe do speciálního rámu. Tím se úspora místa ještě zvyšuje.

Někteří uživatelé uvádějí, že se do pračky Whirlpool FWSF61053W EU (s náplní až do 6 kg) vejde méně prádla než do starších modelů s náplní pouze na 5 kg prádla.