2 v 1, to je současný hit mezi pračkami a sušičkami u všech domácností, kde chybí prostor a kde se tedy se dvěma velkými spotřebiči v koupelně počítat nedá. Velmi oblíbenou je v současnosti pračka s předním plněním a se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S, která je ve slim provedení, takže zabere dokonce ještě méně místa než klasická pračka.

A vzhledem k tomu, že kupujete v podstatě dva výrobky najednou, je její cena více než příznivá. Jak je tom ale kvalita jejích služeb? Pojďme se na parametry a zkušenosti uživatelů s tímto modelem podívat podrobněji.

Začněme vzhledem

Pračka s předním plněním a se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S potěší všechny, kdo chtějí malou pračku do malé koupelny. Jde totiž o slim model s hloubkou okolo 44 cm. Celkově jsou velikostní parametry následující: hmotnost: 64 kg, rozměry (v x š x h): 85 cm x 60 cm x 44 cm (v obchodech bývá uváděno 40 cm, ale podle ohlasů uživatelů je reálná hloubka po instalaci cca 44 cm).

Energie je na béčku

Vzhledem k tomu, že jde o kombinovaný model se sušičkou, patří Candy CSWS40 364D/2-S mezi spotřebiče v energetické třídě B. Toho ale není nutné se lekat, zařazení do horší kategorie plyne zejména z toho, že tento model zvládá i sušení.

Jen je bohužel trochu hlučnější. Během praní dosahuje hlučnost okolo 58 dB, během sušení 62 dB, no a během ždímání je to samozřejmě nejvíce, to už je 78 dB. Takže pro domácnosti, kde stojíte o tichý provoz pračky, to model nebude, v tomto případě se dívejte po pračkách s horním plněním, ty jsou významně tišší.

Vypere 6 kg, ale vysuší jen 4 kg

Trochu zádrhel může nastat v době, kdy potřebujete vyprat plně nacpaný buben pračky o maximálním obsahu 6 kg, a pak jej potřebujete i vysušit. Zatímco Candy CSWS40 364D/2-S vypere celých 6 kg najednou, vysuší jen 4 kg, takže před začátkem sušení budete muset náplň rozdělit na dvě dávky. Nebo prát rovnou od začátku jen poloviční množství. Pračce samozřejmě nechybí váha, vždy si zjistí, kolik prádla v ní je, aby mohla zodpovědně prát a sušit.

I přes to, že jde o pračku se sušičkou, je maximální počet otáček při odstřeďování jen 1 300 za minutu. Pro sušičky se někdy doporučuje 1 400 – 1 600 otáček, ale zde je sušení pravděpodobně tak uzpůsobeno, aby 1 300 otáček bylo dostatečných.

Otevírejte, kdykoliv chcete

Pračka s předním plněním a se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S má dvířka poměrně vysoko. Proč? Aby bylo možné i během provozu dvířka otevřít, aniž byste si vytopili koupelnu. Většinou ani během praní voda nad dvířka nedosáhne, je pouze několik výjimek. Odpovědnost je v tomto případě ale zcela na vás, kdy dvířka během cyklu otevřete, pokud se rozhodnete je otevírat (třeba že chcete do pračky ještě něco přidat, nebo že vidíte, že je v bubnu i prádlo, které tam teď nepatří).

Ovládejte hlasem i mobilem

Pračka s předním plněním a se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S patří mezi tzv. SMART modely, takže ji budete moci ovládat mobilem, dokonce i hlasově. Ale pokud si s moderními technologiemi nerozumíte, nevadí, můžete stále využít i klasické ovládání otočným kolečkem plus doplňování některých detailů k programu tlačítky – resp. dotykovými body na displeji, které slouží místo tlačítek, ale princip jejich ovládání je stejný.

Na pračce je tedy i přehledný dotykový displej, kde si přečtete vše, co jste navolili, kolik času program zabere a jak dlouho bude pračka ještě prát. Na displeji se také ukazují volby, které děláte pomocí mobilu, také hlasovým ovládáním.

Nejrychlejší program má 14 minut

Hledáte-li zároveň i pračku, která vám vypere nejrychleji, jste i značky Candy na správném místě. Tento program sice vůbec neohřívá vodu, ale vypere v rychlosti vše, co potřebujete jen tak přežmouchnout a pověsit bez velkého ždímání. Další zkrácené programy mají délku 30 a 44 minut, tady už můžete s malým ohřevem vody počítat.

Kompletní program rychlého praní, který vodu ohřeje a prádlo pak i vyždímá, má délku 59 minut. Navolit však můžete i Easy Iron, což je dodání páry do bubnu, aby se prádlo pak lépe žehlilo (když nevyužíváte sušičku, ale prádlo chcete jen zlehka vyždímat).

I prádlo si zaslouží masáž

Pračka s předním plněním a se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S má speciální buben Shiatsi, který je osazen masážnímu body pro prádlo. Díky nim poskytne pračka vašemu prádlu šetrnou péči. Výrobce uvádí, že při používání bubnu s masážními body se prádlo mnohem méně opotřebuje.

Pokud byste ale chtěli navolit extra máchání navíc, u tohoto modelu to možné není, dokonce ani v mobilní aplikaci. V ní totiž nelze nalézt žádné jiné prvky programu, které by chyběly při manuálním ovládání. Sice si můžete sestavit vlastní program, ale jen s velmi omezeným výběrem kombinací. Absence extra máchání je uživateli vnímána jako dost závažná nevýhoda. Ostatní kombinace (teplota, ždímání) jsou podle hodnocení uživatelů vcelku pestré.

Sušení na několika úrovních

Stejně jako v případě samostatných sušiček, tak i u pračky s předním plněním a se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S najdete senzorové sušení na všech úrovních. Navolit si můžete sušení na ramínko, sušení pro snadné žehlení nebo sušení, po němž bude prádlo extra suché. K dalšímu nošení jej bude stačit jen trochu vyvětrat. Někdy ale zůstává prádlo ze sušičky zmačkané.

U sušení je trochu nevýhodou, že sušička nesoustředí vlákna ze sušení na jedno místo u dveří, jak jsme zvyklí u některých modelů, ale nechává je po celém bubnu, takže pračku pak musíte propláchnout a také vybrat vlákna z těsnící gumy, kde se shromažďují všechny nečistoty i z praní. Sušička ale skvěle funguje i na prádlo, které jste sušili venku, ale z nepřízně počasí nedosušili.

Vyšší spotřeba na jeden cyklus

Během jednoho cyklu praní a sušení spotřebuje pračka s předním plněním a se sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S 110 l vody, což vůbec není málo. Na druhou stranu pak máte jistotu, že v prádle nezůstanou zbytky látek, o které v něm vůbec nestojíte.

U provozu pračky nechybějí ani klasické vychytávky typu odložený start, změna teploty praní, změna otáček ždímání, vypnutí ždímání apod. Speciální pozoronost je věnována programům, které perou vlnu, zde je program dostatečně doplňován párou, která je pro vlnu tím nejlepším. Pračka má dokonce i speciální certifikát Woolmark Apparel Care – s ním máte podle výrobce jistotu, že je sušení vlny maximálně bezpečné a že se jí dostává té nejlepší péče.

A co na ni uživatelé?

Uživatelé jsou s pračkou a sušičkou Candy CSWS40 364D/2-S obecně spokojeni. Vyhovují jim jak její malé rozměry, tak velikost náplně bubnu, i jeho umístění. Pochvalují si i italský design a samozřejmě také SMART ovládání mobilem, i hlasově. Nechybí možnost manuálního ovládání na panelu a otočným voličem, což kvitují další uživatelé, kteří propojení s mobilem realizovat nechtějí nebo nemohou (nelze propojit s některými iPhony).

S praním jsou uživatelé také spokojení, u sušení někdy namítají, že není prádlo tak rovné a hladké, jk by si představovali. Velmi vyhovují zkrácené programy praní (nejkratší na 14 minut), stěžují si ale na fakt, že po sušení je nutné pračku propláchnout, neboť v bubnu zůstávají vlákna odtržená z prádla během sušení.

Vyhovuje použití páry ke konci praní, prádlo je pak svěžejší, pára velmi vyhovuje i vlně. Skvělá je podle uživatelů také možnost kdykoliv do pračky doplnit další prádlo, dvířka lze díky jejich umístění vysoko na přední straně otevírat i během praní, voda málokdy dosahuje nad ně. Obavu mají z toho, že pračka nemá invertorový motor, který obecně patří k nejspolehlivějším. Motor je v tomto případě AC.