Ponorné mixéry již dávno nejsou jen jedna ponorná tyč se sekáčkem, pomocí které jsme dříve či později umixovali obsah hrnce či misky do nějaké úrovně hrubosti (jemnosti). První ponorné mixéry bývaly poměrně slabé. Ale tyhle doby jsou dávno pryč, dnešní ponorné mixéry se prodávají s bohatým příslušenstvím a hlavně jsou vybaveny vysokým výkonem. Důkazem tohoto tvrzení je i ponorný mixér Braun MQ 9097. Pojďme se na něj podívat podrobněji.

1 000 W umixuje cokoliv

Ponorný mixér Braun MQ 9097 má příkon 1 000 W, což je na ponorný mixér velmi dobré číslo. Ty nejsilnější přístroje mívaly ještě nedávno jen 750 W. Můžete si tedy být jistí, že Braun MQ 9097 umixuje v podstatě cokoliv, zejména když se naučíte správně používat jeho bohaté příslušenství.

Ponorný mixér Braun MQ 9097 je ke všemu historicky první ponorný mixér s technologií ACTIVE Blade. O co jde? O pohyblivou mixovací nohu a čepel pro dokonalé výsledky mixování čehokoliv, co potřebujete. Několikanásobný pohyb v různých otáčkách totiž přináší požadované výsledky, a to za mnohem kratší dobu.

Mixuje, šlehá, seká, krájí a strouhá

Vedle mixování zvládne také sekat, šlehat, krájet a strouhat.  To znamená, že už jde o poměrně univerzálního kuchyňského robota. Ale pozor, jen pro menší rodiny nebo pro jednotlivce, protože zpracovávaná množství potravin jsou výrazně menší než u velkých kuchyňských robotů.

Ponorný mixér Braun MQ 9097 nabídne plynulou regulaci rychlosti jedním tlačítkem, takže se nestane, že byste se přehmátli na turbo tlačítko a nepořádek z mixování se nechtěně rozletěl po celé kuchyni. Navíc můžete mixér snadno ovládat jednou rukou, a to i při využití těch nejvyšších otáček.

Z nádoby nic nevystříkne

Navíc je tu i technologie SplashControl, která dokáže zajistit, že se tekutina nedostane ven z nádoby, proud mixované hmoty směřuje vodorovně, případně dolů. Ubude tak nazlobených maminek, které by se hněvaly na své potomky, co začínají s vařením. Už totiž nebude tak snadné zaneřádit kuchyni při mixování ponorným mixérem. Sací efekt je navíc snížen o 55 procent, což také přispívá k snazšímu zacházení s mixérem.

Samotný ponorný mixér Braun MQ 9097 je vcelku malý, a tak jej v jedné ruce udrží i ženy s menšíma rukama. Rozměry jsou následující (š x v x h): 6,8 cm x 41 cm x 6,8 cm. Váží pouhých 999 g, což je pro manipulaci jednou rukou nízký hmotnost. Co se příslušenství týká, najdete v balení vyměnitelný nástavec na kaši/pyré, nůž na drcení ledu, sekací nástavec (tzv. chopper), metličku ke šlehání, například smetany.

V příslušenství je i food procesor

Ale to není vše. Ještě tu najdete food procesor s objemem 1,5 litru, do kterého lze během mixování i přidávat další tekutiny nebo třeba oříšky, koření a podobně, dále hnětač a disky na strouhání. Těch je 5, z toho jeden na přípravu hranolků. Nádobka s chopperem má objem 350 ml.

Chybět nesmí plastová nádobka na šlehání smetany či na přípravu majonézy a tatarské omáčky, domácího „bejlís“, smoothie nebo dalších dobrot. Pak je tu ještě nástavec 3v1, v podstatě stolní mixér. Do provozu se uvádí stejně jako chopper, tedy nasazením hnací jednotky ponorného mixéru na zavřené víko.

Ergonomie a snadné nasazování

Ponorný mixér Braun MQ 9097 má ergonomickou rukojeť s protiskluzovým povrchem. Díky tomu je jeho použití snadné. Rychlost přípravy mixéru k použití je zvýšena snadným nasazováním nástavců a dalšího příslušenství, které jen nacvaknete.

Pozitivní ohlasy

Zkušenosti uživatelů zatím moc bohaté nejsou, jde o novinku na trhu. Ale odezvy jsou doposud jen pozitivní. Vzhledem k tomu, že starší modely ponorných mixérů Braun byly vždy hodnoceny spíše kladně, dá se i tady očekávat dobrá koupě, přestože jde o poměrně drahý přístroj.