Malý pomocník na velké věci, který je stále po ruce. Ponorné mixery jsou čím dál populárnější a není se čemu divit. Spoustu věcí zvládnou stejně dobře jako mixéry stolní, přitom je manipulace s nimi mnohem jednodušší, o údržbě po použití nemluvě. Stačí opláchnout a je hotovo. Ale pozor, zpracovávat v nich většinou můžeme najednou jen menší množství surovin a dobrý výsledek nám dají pouze mixéry s výkonnějšími motory.

Ponorný mixér Bosch MSM6717 má výkonný motor s příkonem 750 W, kterým strčí do kapsy většinu své konkurence. Pokud dopředu víte, že budete ponorný mixér používat doma častěji, jistě se vyplatí koupit tento mixér se silnějším motorem a bytelně zpracovanými plasty.

Základní předností tohoto mixéru je silný motor. Ale mezi jeho spoustu výhod patří také zpracování výrobku a domyšlení jeho používání do detailů. Ergonomická rukojeť zajišťuje stabilitu stroje v ruce, ovládání je intuitivní a sedí do většiny ženských rukou.

Sestavit ponorný mixér, šlehač nebo sekáček na zeleninu, to je otázka vteřin. Vše funguje na jednoduché zacvaknutí. Lze mýt v myčce – všechno s výjimkou pohonu.

K mixéru jsou dodávány i nádoby, ve kterých lze mixovat či sekat, není tedy potřeba dokupovat žádné další příslušenství. Součástí je i sekáček na led. Co je také dobře domyšleno, jsou vodotěsná víka pro obě dodávané nádoby – takže co nasekáte či namixujete, můžete ve stejné nádobě ponechat, uzavřít a skladovat v lednici, případně vzít kamkoliv s sebou.

Pohonná jednotka má 12 stupňů rychlosti otáček, k tomu ještě tlačítko na turbo výkon. Turbo se osvědčí jednak při sekání ovoce, zeleniny či krabích tyčinek, jednak při mixování polévek do absolutní krémovosti. Majonézu zvládne mixér také bravurně.

Postupné navyšování rychlosti oceníte například při šleháni pěny z bílků nebo šlehačky z plnotučné smetany. Nádoba na šlehání je uzpůsobena tak, aby dovolovala surovině se maximálně rozlinout po stěnách a nabrat co největší množství vzduchu.

Ponorný mixér má hlavu uzpůsobenou tak, aby mixovaný materiál mohl co nejvíce protékat přes mixovací nože. Proto jsou v ní otvory pro proudění materiálu. Zde je však potřena si uvědomit, že když budeme s mixérem neopatrně manipulovat, může mixovaná hmota stříkat do stran. Proto hlavu mixéru vždy musíme držet v nádobě, dokud se zcela nezastaví.

Sekáček dobře poseká zeleninu, bylinky, ovoce, sýry (ne staré), semínka a ořechy, ale i třeba syrové maso. Pokud má však maso blány, je nutno je předem nakrájet na malé kostičky. Pokud chcete umlít mák, stačí k němu přisypat krystalový cukr (aby semínka tak neklouzala) a sekáček jej zvládne umlít perfektně. Nádoba na sekání má navíc přísavky, proto je stabilní i při náročnějším sekání (pokud jej tedy nepostavíte na vlhký povrch).

Jistě oceníte i praktický spirálovitý kabel, který se dobře skladuje a v případě potřeby se dokonale a zejména velmi lehce natáhne.

Chybí snad jen žlábek na vylévání u mixovací nádoby (pak by ale nemohlo fungovat vodotěsné víko) a pohodlný úchyt na stěnu, kterým byly vybaveny modely předchozí.