Grily Weber jsou oblíbenými grily na českém trhu. Nabízejí vysokou kvalitu, dlouhou výdrž, ale přitom stále ještě rozumnou cenu, přestože nepatří mezi nejnižší. Pojízdný gril na dřevěné uhlí Weber Master Touch GBS je navíc špičkou ve své kategorii pojízdných grilů na dřevěné uhlí.

Dost velký, i když na to nevypadá

V tomto případě jde i o nejoblíbenější model nabízeny touto značkou, je totiž dost velký na to, aby zvládl pohostit nejen rodinu, ale celou tlupu přátel, které se sezvete na zahradu nebo na chatu, chalupu. Můžete totiž díky velké ploše a vysokému víky připravovat i velké kusy masa, jako je třeba kýta nebo koleno z prasete, případně i celé zvíře, kdy se jedná o králíka nebo kuře, dokonce i kachnu či husu.

Pracovní plocha, kterou pojízdný gril na dřevěné uhlí Weber Master Touch GBS má, je, jak název výrobku napovídá, v průměru 57 cm. Střed plochy je vyměnitelný podle toho, co se právě chystáte grilovat. Spoustu místa zajistí již zmiňované obloukové víko. To je vyrobeno z oceli smaltované porcelánem a má samozřejmě jak sondu teploty, tak velkou úchytku, díky níž se nemusíte bát popálení. Madlo je totiž vyrobeno z duroplastu, což je materiál, který chrání před intenzivním žárem.

Vyměnitelný střed roštu

Pojízdný gril na dřevěné uhlí Weber Master Touch GBS má vyměnitelný střed roštu za jakýkoliv prvek z příslušenství Weber, které je však nutné si dokoupit. V základním balení je jen kruhový rosšt složený ze dvou dílů, přičemž prostřední část roštu se dá vyndat. To zejména proto, abyste snadno mohli přidávat brikety.

Ale pokud podlehnete kouzlu grilování na dřevěném uhlí, můžete díky příslušenství udělat z grilu klasická sporák, na kterém připravíte vlastně všechno. Toto může řešit například chybějící kamna nebo sporák na chatě či chalupě nebo všude, kam přijedete ve vašem přívěsu.

Velikostní parametry

Pojízdný gril na dřevěné uhlí Weber Master Touch GBS má totiž, vzhledem ke své velikosti, velmi příznicé rozměry (v x š x h): 107 cm x 60 cm x 71 cm. A hmotnost je pouze 17 kg. Dá se tedy snadno převézt ve větším kufru auta nebo právě v přívěsu. Nehledě na to, že je rozmontovatelný, protože rozměry transportního balení jsou jen 38,5 cm x 61,5 cm x 61,5 cm. Montáž grilu je možná bez přídavných matic a šroubů.

Při grilu na dřevěné uhlí nesmí samozřejmě chybět hliníkové regulátory přívodu vzduchu, spolu s teploměrem zabudované do víka grilu. Aby se pojízdný gril na dřevěné uhlí Weber Master Touch GBS používal co nejpohodlněji, má na spodní části kotle jsou přivařeny praktické háčky na zavěšení grilovacího náčiní, dále i držák na poklop, abyste nemuseli přemýšlet, kam rozžhavený poklop položit.

Koše na dřevěné uhlí

Součástí grilu jsou i koše na dřevěné uhlí. Ty oceníte, protože umožňují snadnější manipulaci se žhavými briketami. Dávkovač briket je další vychytávkou, která pomůže s určením správného množství paliva, abyste jídlo zbytečně nepřipalovali nebo aby se pojízdný gril na dřevěné uhlí Weber Master Touch GBS naopak mohl rychleji rozehřát.

Ani úklid grilu nebyl výrobcem ponechán náhodě. S úklidem pomůže tzv. One-Touch Systém. S jeho pomocí vyšoupnete popel z grilu jen jedním zatažením páčky. A to je velká úleva. Ve spodní části kotle se díky tomuto systému otevřou průduchy a veškerý popel propadne do záchytné misky. Tu pak jen vezmete a vysypete, kam zrovna potřebujete. Pokud jste na zahradě a máte kompost, jistě si to s popelem namiřte sem. Ale až s tím vychladlým!

Přímé i nepřímé grilování

Pojízdný gril na dřevěné uhlí Weber Master Touch GBSumožňuje jak přímé tak i nepřímé grilování. Nohy grilu jsou bez šroubů a mezi nohama najdete třikrát povrstvený nožní trojúhelník, na který si můžete odložit, co zrovna potřebujete.

Plastová kolečka jsou dvě a jsou odolná vůči mrazu i nárazu. Stejně tak je odolná celá konstrukce grilu, na níž se nebudou projevovat následky žáru ani vlhka. S korozí se tu prostě nepotkáte.