Další z opravitelných strojů

Jeden z výrobců, který vsadil na opravitelné stroje, je Rowenta. Nabízí elektrospotřebiče, kterým garantuje servis po deset let. A to rozhodně není málo. Ovšem, pozor, neplést se zárukou! Jde o garanci toho, že po deset let budou k přístroji vyráběny náhradní díly a že v případě menší vady bude možné jej dát opravit. Servisních center je k dispozici spousta. Nebo pokud jste technicky zdatní, objednáte si náhradní díly domů a sami opravíte. VBysavač je vyroben tak, aby oprava byla snadná a zvládnutelná v domácích podmínkách.

Bez sáčku

V případě podlahového vysavače Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA jde o bezsáčkový přístroj s monocyklonovou technologií filtrace prachu ze vzduchu. A nádobka na prach má objem 2,5 litru, a to i přes fakt, že celý podlahový vysavač Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA je celkem malý spotřebič.

Jeho velikostní parametry jsou následující: rozměry (v x š x h): 56 cm x 37 cm x 32 cm. Je však potřeba počítat s vyšší hmotností, a tou je 7,4 kg. To je ovšem vykoupeno velkou sací sílou. Příkon motoru je sice jen 750 W, ale výsledný sací výkon je dle postřehů uživatelů více než dostatečný. Je na úrovní vysavačů s příkonem 2 100 W. Přitom je to spotřebič třídy AAAA, takže spotřeba energie vás nemusí ani při generálním úklidu znepokojovat.

Důmyslně konstruované hlavice

Výrobce vyloženě doporučuje podlahový vysavač Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA i pro vysávání komplikovanějších prostor, než je obývací pokoj. Díky důmyslně konstruovaným sacím hubicím jej využijete i při úklidu auta nebo schodů. Sací hubice Deep Clean Head. Není nutné ji měnit, když přejíždíte z podklahy na koberec, a tím ušetříte spoustu času.

Podlahový vysavač Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA se může pochlubit i velmi účinnou filtrací a monocyklonovou technologií. Filtrace se skládá ze dvou stupňů, a to je pěnový filtr před motorem, dále speciální High Efficiency filtr na výstupu vzduchu. Ve výsledku je podle testů odfiltrováno 99,98 % veškerého prachu, a to i z těch nejjemnějších částic.

Vedle základní všestranné hubice jsou k dispozici i jiné sací hubice, konkrétně je to široká sací hubice na speciální větší plochy čalouněného nábytku, dále XXL štěrbinová hubice, která je dlouhá 60 cm. Tu využijete právě pro úklid v autě, konkrétně okolo sedaček, kam běžná hubice vůbec nedosáhne. Oceníte jistě i malý turbo kartáč na koberce s vyšším vlasem. Ale uživatelé ho většinou považují za méně účinný, ocenili by velký turbo kartáč, který samozřejmě lze dokoupit. Mini turbo kartáč je totiž určen pro účinné vysávání čalouněného nábytku a sedaček v autě.

Štěrbinová hlavice má pružnost

Navíc je štěrbinová hubice pružná, takže se s ní dostanete i do hůře přístupných úprostor za ohybem nábytku nebo sedaček. Pak už je jen na vás, jak moc využití pro ni vymyslíte. Díky madlu na sací hadici se bude hadice skvěle držet, i když budete muset trochu změnit úhel její polohy.

Nádoba na prach se vysypává velmi snadno. To oceníte zejména při pravidelném každodenním úklidu, když máte v domácnosti alergika na chlupatého domácího mazlíčka. Jen vysajete, vyklepnete nádobku, vypláchnete a máte nachystáno no další vysávání. Není nutné hlídat nákupy sáčků, nádobka bude kdykoliv připravena k použití.

K nákupu sada filtrů

Při nákupu dostanete sadu filtrů, abyste nemuseli přemýšlet, kde pořídit další po roce až dvou provozu. Rozhodně oceníte i Easy Brush, což ja kartáč v podstatě ihned po ruce. Stačí jen povysunout. Výrobce zkonstruoval rukojeť vysavače tak, abyste mohli plynule, jen potažením palcem, střídat jen úzkou hubici nebo úzkou hubici s kartáčem.

Stejně jako regulace kartáče, je i regulace výkonu vysavače umístěna na madle. Je to snaha o zjednodušení ovládání vysavače, ale najdou se i uživatelé, kterým tato změna nevyhovuje a ovládání by uvítali regulovat i na samotném těle vysavače.

Uživatele zklama délka kabelu a akční rádius. Jen do malých bytů

Co mnoho uživatelů zklame, je délka kabelu a akční rádius. Délka kabelu je totiž jen 6 metrů. A akční rádius pouze 8,8 metrů, což je pod průměrnou hodnotou běžných vysavačů. V každém průměrně velkém bytě bude nutné přepínat mezi zásuvkami. Nebo využít prodlužovací šňůru.