Vybrat podlahový vysavač není v dnešní době velké nabídky vysavačů různé kvality vůbec snadné. Navíc po omezení maximálního příkonu, který je jejich výrobcům povolen. Ale jako u všeho ostatního je nutné si nejdříve uvědomit, o co vlastně stojíme, na jakých površích budeme vysávat, jak často a jak velkou plochu. Díky tomu se pak můžeme dobrat k rozumným parametrům vysavače, který nám bude relativně vyhovovat.

Spíše pro menší byty

Jedním z vysavačů vhodných do menších bytů s plovoucími podlahami a bez vysokých koberců je podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011. Ten poměrně dobře zvládá klasické podlahové vysávání, ovšem na kobercích se podle zkušeností uživatelů dost „seká“, protože hlavici nemá přizpůsobenou pohybu po koberci, a to i přes fakt, že v příslušenství kobercová hlavice je. Uživatelé však udělali jinou zkušenost. Ale pojďme se na tento model podívat podrobněji.

Podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011 patří k menším a hlavně lehčím vysavačům, takže pokud plánujete převelet vysávání na děti, jistě práci s ním zvládnou. Váží totiž jen 4,15 kg. A jeho velikost je následující (v x š x h): 24,2 cm x 30,3 cm x 44,3 cm. Objem sáčku je vzhledem k velikosti vysavače o něco menší, a to 3,5 litru. Nechybí samozřejmě ukazatel naplnění sáčku.

Pracovní rádius jen 9 metrů

Někoho možná nepotěší délka šňůry vysavače, která je 6 metrů, pracovní rádius je celkových 9 metrů (na jednu stranu). To sice na menší byt stačí (pokud máte zásuvku někde vprostřed bytu, ale ve větším budete muset podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011 během vysávání přepínat, či si vzít prodlužovací šňůru. Příjemná je úroveň hluku, a to je okolo 66 dB.

Díky příkonu pouhých 700 W jde o vysavač energetické třídy AAAA. Ale poskytne dobré sací výkony, což ostatně potvrzují i uživtelé tohoto modelu. Sání je natolik silné, že pohyn hlavice po koberci je velmi obtížný, a to i na první výkonnostní stupeň. Proto si podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011 pořiďte v případě, že vaše domácnost koberci příliš neoplývá.

Bohaté příslušenství jej dělá univerzálním

Potěší příslušenství. Podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011 má v balení tyto prvky: Kobercová a podlahová hubice All Floors Plus, Hubice na koberec Carpet Optimax, Další hubice Parquet Extra, Mini Turbo Pet (což je hubice určená k odstraňování zvířecích chlupů). Příslušenství integrované na těle je prachový kartáč, hubice na nábytek, štěrbinová hubice.

Co též není k zahození, je rozmístění menšího příslušenství po těle vysavače tak, abyste je měli stále s sebou. Příslušenství je uloženo na těle, konkrétně za dvířky. Navíjení kabelu je mechanické, pomocí pedálu.

Podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011 budete moci s přehledem zaparkovat do kouta nebo za dveře, je totiž vybaven možností parkování pro hadici, má tzv. parkovací pozici, což znamená, že se hadice nebude nikam sunout, ale bude pěkně držet zavěšená na spodní části těla vysavače.

Výrobce nezapomněl na pogumování koleček

Kolečka vysavače jsou samozřejmě pogumovaná, aby dobře jezdila po podlaze a hlavně aby na ní nezanechávala škrábance.  Pojďme se však ještě podívat na jednu z nejvýznamnějších částí vysavače, a tou jsou filtry.

Podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011 je vybaven tzv. EPA filtrem. K tomu ještě dostal do vínku i pěnový filtr umístěný před motorem vysavače. Teleskopická tyč usnadní použití vysavače menším postavám nebo ve stísněnějších prostorách, jakými je například schodiště nebo koupelna či toaleta, kde často potřebujeme zajet pod skříňku, ovšem v malé místnosti je to s dlouhou tyčí nemožné.  Uživatelům schází aretace trubic, ty se totiž se při vysávání otáčejí a povolují.

Spotřebitelské testy dopadly dobře, i když uživatelé to vidí jinak…

Podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011 prošel testováním, které ukázalo, že je třídou A ve vysávání tvrdých podlah, třídou A ve vysávání koberců (s čímž však uživatelé nesouhlasí, pro vysávání koberců si musejí brát starou hlavici ze staršího vysavače, který vlastnili před tímto modelem), dále je třída A ve vypouštění zpětných prachových emisí.

Sáček se do modelu Podlahový sáčkový vysavač Hoover TE 75011 vkládá zasunutím kartonového uzávěru, což je snadný způsob, jak sáček nasadit, ale i vyndat.  Uživatelé upozorňují, že vysavač vás donutí spravit pohybující se části podlah, jako je například odchlipující se linoleum. Díky silnému tahu totiž nasaje vše a nekompromisně.