Střední třída mezi vysavači, a to jak ve výkonu, tak v ceně. Ovšem pro běžnou domácnost, bez extrémně chlupatých domácích mazlíčků a s minimem koberců je tento vysavač špičkou. Podlahu totiž vysává v třídě A.

Podlahový sáčkový vysavač Electrolux Classic Silence ECS52B černý zástupcem produktové řady Classic Silence, která je zaměřena nejen na tichý provoz vysavače, ale zejména právě na vysávání podlah. Pokud máte v domácnosti mnoho koberců, bude potřeba hledat jinde. Tento vysavač dokáže vysávat koberce pouze s účinností třídy. C.

Všechny ostatní parametry jsou však na špici. Při vysávání je velmi důležité také množství prachu, které se vypouští zpět do okolí. V případě vysavače Electrolux Classic Silence ECS52B jde o nevyšší třídu filtrace nečistot, tedy A. Ta je zajištěna jednak vícevrstevnými sáčky a jednak omyvatelným filtrem HEPA 12.

S vysavačem se při vysávání dostanete poměrně daleko. Sice asi na jedno zastrčení do zásuvky celý byt nevysajete (pokud ji nemáte v ideálním středu bytu), ale akční rádius vysavače je 12 metrů, což je mezi současnými vysavači velmi dobrá vzdálenost. Délka přívodního kabelu je totiž 9 metrů.

Podlahový sáčkový vysavač Electrolux Classic Silence ECS52B má maximální příkon 650 W a systém PowerPro™. Ano, 650 W není nic moc, ovšem zde je potřeba zpozornět. Jde o nový typ vysavače s novým zipem motoru a rozložení vnitřních prostor sací hubice. Proto dokáže vysávat s podobnou účinností jako starší typy vysavačů, které měly příkon okolo 1300 W.

Specifická je právě i hubice DustPro, která je tvarovaná tak, aby nasála co nejvíce vzdychu při co nejnižší spotřebě vysavače. Další vybavení v podobě teleskopické trubky a také parketové hubice vám ulehčí i dlouhodobější vysávání. Vysávání schodů bude díky teleskopické kovové trubici snadné. A uložení vysavače také.

Můžete zde také regulovat sílu výkonu podle potřeby. K tomu na vysavači slouží ono velké oválné a posuvné tlačítko. Vysavač je vybaven velkým prostorem a velkým sáčkem pro ukládání nasátých nečistot. Objem sáčku je totiž 3,5 litru, takže časté vyměňování rozhodně nehrozí.

Nemusíte se ale obávat zápachu z nečistot, které budou v sáčku od předchozího vysávání. Dobrá filtrace zajistí také to, aby vysávání nebylo ve vašem bytě nijak výrazně cítit. Jakmile bude sáček naplněn, malý displej na těle vysavače indikuje nutnost jeho výměny.

A pokud několikrát do roka také omyjete filtr, který opravdu je omyvatelný, o dokonalý provoz vysavače Electrolux Classic Silence ECS52B budete mít postaráno. A to i v případě, že jste alergik nebo astmatik, nebo že takto nemocné členy domácnosti máte. Navíc je vysavač celkem malý, respektive nepatří k těm největším (i přesto, že se do něj vejde sáček na 3,5 litr). Jeho rozměry jsou (š x v x h): 30,8 cm x 26,6 cm x 40,2 cm.

Během skladování vysavače oceníte i tzv. integrované parkovací úchyty. V zadní části se nachází úchyt pro parkování hadice ve vzpřímené poloze, v dolní části pak úchyt pro zajištění trubek. Vysavač má samozřejmě i praktickou pohyblivou rukojeť, díky které ho můžete kdykoliv uchopit a přenést jinam, i přes překážky.

Hmotnost vysavače je necelých 8 kg. Pokud bydlíte v jednopodlažním bytě, hmotnost jistě neřešíte. Jestliže máte dům na patro, je potřeba zvážit, zda budou s vysavačem zacházet i děti a nejen dospělí.

Že je podlahový sáčkový vysavač Electrolux Classic Silence ECS52B poměrně tichý, o tom svědčí úroveň hlučnosti, která je pouze okolo 69 dB. Jen pro srovnání: běžné lednice jsou na asi 40 dB. K tichému provozu dost přispívají i zadní měkčená kolečka. Díky nim jednak vysavač snadno jezdí, jednak jezdí opravdu tiše. Takže sousedi pod vámi často ani nepostřehnou, že vysáváte.

S vysavačem Electrolux Classic Silence ECS52B je možné vysávat pouze na sucho. Mokré vysávání a čištění, respektive nasátí vody například z e sklenice, kterou jste rozbili na podlaze, s ním rozhodně nezkoušejte.

Pokud jste zvyklí se na vysavači orientovat podle barev (starší modely vysavačů Electrolux měly tlačítko na zapínání a vypínání a tlačítko na navíjení šňůry barevně odlišené), bude vám chvilku trvat, než si zvyknete, že na vysavači Electrolux Classic Silence ECS52B jsou obě tlačítka v jedné barvě. Jde však pouze o sílu zvyku. Při častějším používání už budete na tlačítka sahat automaticky.