Pokukujete po nové vestavné myčce, která by nestála majlant, ale přitom dokázala umýt nádobí k vaší spokojenosti? Jednou z na trhu nejznámějších značek myček nádobí je Bosch. Nabídne jak vyloženě drahé technologické kousky, tak i levnější varianty s celkem dobrým poměrem mezi cenou a výkonem. Mezi takové modely patří právě i plně integrovaná vestavná myčka Bosch SMV46KX01E.Pojďme se na ni podívat podrobněji. Jen dodejme, že dvířka nejsou součástí balení, jde o vestavný model.

Výhody myčky Bosch SMV46KX01E

Hlavními výhodami, které dokáže plně integrovaná vestavná myčka Bosch SMV46KX01E nabídnout, jsou doživotní záruka Aqua Stop nebo záruka 10 let proti prorezivění pláště myčky. Navíc má v nabídce několik praktických vlastností, kde můžeme zmínit hlavně nastavitelné police, dávkovacího asistenta na tablety nebo automatické programy.

Myčka s šuplíkem na příbory a espresso šálky

uživatelé vestavných myček se dělí na dvě hlavní skupiny: na ty, co si nemohou vynachválit šuplík na příbory a espresso šálky, a na ty, co tento šuplík přímo nesnášejí, protože preferují rychlejší uložení nádobí v koších ve spodní části myčky. Vězte, že model Bosch SMV46KX01E patří k těm se šuplíkem na příbory a espresso šálky.

Proto pokud jste jeho odpůrci, rovnou myčku ze svého seznamu vyškrtněte. Jste-li však jeho příznivci a oceňujete spoustu místa vzniklého díky prostoru, kde by jinak byl koš na příbory, čtěte dále.

Klasické rozměry pro vestavnou šedesátku

Plně integrovaná 60 cm široká vestavná myčka Bosch SMV46KX01E nabízí klasické rozměry pro vestavnou šedesátku (v x š x h): 81,5 cm x 59,8 cm x 55 cm. Ale vejde se do ní 13 sad nádobí, k tomu ještě připočtěte zvětšitelný prostor pro spodní šuplík. Ten horní totiž můžete posunout o kousek výš, čímž se vytvoří více místa na vyšší nádobí, třeba na vaše oblíbené velké talíře či na servírovací tác.

Tlačítka ve dvířkách

Plně integrovaná 60 cm široká vestavná myčka Bosch SMV46KX01E má tlačítka umístěna klasicky na horní hraně dvířek. Ale to neubírá na ovladatelnosti myčky, všechny funkce na tomto místě snadno najdete. Na výběr máte 6 přednastavitelných programů, konkrétně intenzivní mytí, automatický program, Eco režim, program šetrného mytí skla na 40°, předmytí nebo hodinové mytí na 65°.

Trochu vyšší spotřeba, významně nízkáhlučnost

Plně integrovaná 60 cm široká vestavná myčka Bosch SMV46KX01E je modelem s trochu vyšší spotřebou energie. Náleží totiž jen do kategorie A++. Za rok spotřebuje cirka 262 kWh/annum, vody ale jen asi 2 660 litrů. Na jeden cyklus Eco programu si myčka vezme pouze 9,5 l vody.

Pochlubit se ale myčka může nižší hlučností. Je pouze na úrovni 46 dB, což je mezi myčkami příjemně nízká hodnota, její uživatelé tichost provozu potvrzují. Mezi tlačítky nechybí samozřejmě ani možnost odloženého startu po dobu až 24 hodin, nebo intenzivnější mytí, případně extra sušení.

Není vidět, jak dlouho ještě bude pracovat

U volně stojících nebo jen částečně integrovaných myček můžeme na displeji pozorovat, jak dlouho bude myčka ještě v provozu. To u plně integrovaných modelů nelze, a platí to i pro model Bosch SMV46KX01E. Některé vestavné myčky promítají na zem údaj o čase, jak dlouho ještě budou pracovat.

Ale tato myčka promítá pouze červené nebo zelené světlo, podle toho poznáte, zda ještě pracuje, nebo jestli už svůj program dokončila. Lze nastavit i pípání po skončení mytí, to je však volitelné, lze mít vypnuto. V nabídce portfolia výrobce jsou i modely s promítaným časem.

Je cítit plastem, ale suší celkem obstojně

Někteří uživatelé myčky si postěžovali, že byla prvních cirka deset mytí výrazně cítit plastem, což se však časem naštěstí ztratilo. A proč je plast tak cítit? Protože tvoří vnitřek myčky, resp. dno a část bočních stěn. Proto pozor při manipulaci s těžším nádobím.

Na druhou stranu však uživatelé dodávají, že tento model dobře suší a že ani k otázce kvality mytí nemají výhrady. Oceňují nižší spotřebu vody, která je dle jejich slov opravdu znát.

Čas si myčka umí nastavit i sama – podle naplnění

Zajímavostí je program, u kterého si plně integrovaná 60 cm široká vestavná myčka Bosch SMV46KX01E dokáže nastavit čas sama – podle naplnění. Krátký program vždy trvá jen hodinu, ten měnitelný se liší právě od vytížení prostoru vevnitř.

Pokud máte malé děti, můžete využít i výhodu, kdy jdou dvířka o něco hůře otevírat – malé dítě to samo nezvládne. Klasická dětská pojistka však chybí.

A co na ni uživatelé?

Uživatele uspokojila cena myčky, v porovnání s jí odváděnou službou. Překvapila je nestabilita košů, zejména ten spodní se musí vytáhnout a zase zastrčit s největší opatrností. Vyznavači horního šuplíku oceňují jeho přítomnost, jeho odpůrci si stěžují na zabrání místa nad horním košem. Je to však věcí názoru, každý preferuje u myčky jiné uspořádání.

Negativně překvapeni jsou uživatelé z plastového zápachu linoucího se z myčky během prvních cirka deseti mytí. Vnitřní prostor myčky je totiž plastový, a pravděpodobně není použitý materiál dostatečně kvalitní. Uživatelé s delší zkušeností s myčkou ale uvádějí, že se plastový odér časem vytratí.

Plně integrovaná 60 cm široká vestavná myčka Bosch SMV46KX01E nepromítá na podlahu čas, jak dlouho ještě bude mýt, ale pouze červené nebo zelené světýlko, díky kterému jen signalizuje, zda ještě myje nebo zda již má hotovo – a to uživatele také trochu zklamalo, nicméně za nižší cenu myčky by komfort čísla promítaného na zem zase vyměnili.

Spokojeni jsou s množstvím volitelných programů nebo i s tím, že si myčka sama mění čas mytí podle toho, jak moc je plná. Vyšší spotřebu elektřiny (A++) uživatelé nijak nekomentují, ale chválí si nízkou spotřebu vody, která je v porovnání s ručním mytím opravdu mizivá. Myčka myje dobře, suší obstojně.