Series 5 od Braun je známá tím, že je první, která má v balení i čisticí a dobíjecí stanici. Dále se touto stanicí pyšní i Series 7 a 9, kdežto nižší rady Series nikoliv. Zároveň jde o holicí strojek, který je určen jak pro suché, tak pro mokré holení. A vzít si jej můžete dokonce i do sprchy. Odolnost je deklarovaná až do 5 ATM.

Planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc se chlubí vysokým výkonem, což znamená vysokou míru šetrnosti k pokožce. Navíc dokáže planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc číst strukturu povrchu a hustotu i směr růstu vousů 13 krát za vteřinu. Díky tomu se dokonale přizpůsobuje aktuálním potřebám nastavení holí v každém centimetru čtverečním pánské pokožky.

Díky tomu efektivně a komfortně oholí i husté vousy. A dokonce i tehdy, když třeba na krku roste každý vous jiným směrem. Planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc je totiž vybaven inovativní technologií, která obsahuje i inteligentní motor pojmenovaný Auto Sense.

K tomu si přidejte fakt, že planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc má flexibilní hlavu, co se dokáže pohybovat osmi různými směry. Právě díky tomu dokáže strojek zachytit všechny vousy, které v jeho okolí jsou. A to i v těch nejnáročnějších partiích, třeba na krku nebo pod nosem.

Díky výklopnosti do osmi směrů výrobce zajistil, že Planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc dokáže udržet těsný kontakt s pokožkou všude, kde se právě pohybuje. K tomu byly přidány ještě 2 břity SensoFoilTM. Holicí planžety strojku mají 899 otvorů. A ty dokáží holit s přesností 0,058 mm.

A také umějí chránit pokožku před poraněním, podrážděním. To vše vyúsťuje ve výsledné hladké oholení, které vydrží poměrně dlouhou dobu právě proto, že vousy byly oholeny v podstatě ještě na úrovni pokožky.

Aby planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc zachytil i vousy rostoucí jinými směry nebo vousy přilehlé k pokožce, je vybaven středovým zastřihovačem ActiveLiftTM, který je dokáže natolik nadzvednout nebo srovnat do správného směru, že strojek pak je bez problémů schopen je oholit.

Rádi se holíte strojkem na sucho? Nebo vám více vyhovuje holení s pěnou, gelem, či s vodou? Planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc dává přednost všem možnostem, protože je navržený pro všechny způsoby holení. A že se obáváte, jak jej vyčistíte po holení s pěnou nebo gelem? Není třeba, od toho má strojek svou čisticí stanici, která zároveň slouží i pro dobíjení.

K provozu čisticí stanice je nutné kupovat čisticí kapalinu. Ta sice není levná, ale je podle uživatelů velmi dobře účinná. A aby neubývala tak rychle, je dobré stanici po použití vždy zase zavřít, aby se čisticí kapalina tak rychle neodpařovala. Čisticí tekutina má v sobě i alkohol, takže lépe čistí všechny zbytky po holení, k tomu strojek i desinfikuje. Před ponořením do čisticí tekutiny je vhodné nejdříve strojek po holení omýt pod tekoucí vodou, aby se do konečného čistění dával strojek s minimem tuhých zbytků a případné pěny.

A právě uživatelé strojku Braun Series 5 5195cc jsou těmi, kdo si jej velmi chválí. Výrobce navíc garantuje výdrž alespoň sedm let. Efektivní je i dobíjení, které trvá jen hodinu. Po plném dobití vydrží strojek cirka 50 minut provozu. Planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc má navíc i LCD displej, který zobrazuje 3 úrovně nabití baterie. Tím dává plnou kontrolu nad dobou holení.

Planžetový holicí strojek Braun Series 5 5195cc je navržen k minimalizaci tlaku a tahů, což dokonale chrání pokožku před podrážděním. A uživatelé tento fakt podporují. Na co však je nutné si zvyknout, je vyšší hmotnost strojku, která je téměř 60 deka. Ale v pánské ruce to až takovým problém nebude.

Dokonalým doplňkem je zastřihávač, který zarovná licousy, knírek, bradku, prostě cokoliv. Zvládne i první zastřihnutí velmi dlouhých vousů, které se rozhodnete nakonec oholit do hladka. Součástí balení je i příjemné a účelně navržené cestovní pouzdro.