Holení, zejména to každodenní, je třeba svěřit kvalitnímu břitu nebo dobrému strojku, který práci udělá za vás. Jedním ze strojků, které patří k neprodávanějším na trhu, je planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s. Kombinuje totiž kvalitu značky Braun, voděodolnost pro snadné čištění proudem vody. A také celkem příznivou cenu, protože jde o strojek se základní výbavou.

Planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s je drsný na vousy, ale jemný na pokožku. A to je základní charakteristika tohoto přístroje. Dokáže si poradit s krátkými i dlouhými vousy. Ale pozor: ty delší se musejí nejdříve vzít střihačem umístěným na zadní straně strojku.

A pak teprve se pustit do klasického holení. Holicí strojek totiž, jak potvrzují i uživatelé, nejlépe holí krátké vousy. Není sice nutné se holit denně, stačí podle pozorování uživatelů tohoto strojku holení obden. Ale jakmile chcete holit delší strniště, nejdříve jej vezměte střihačem, pak teprve samotným strojkem.

Planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s  má v balení samotný holicí strojek, čisticí kartáček pro holicí strojek, nabíječku a ještě i ochranný kryt holicí hlavy. Uživatelům chybí nějaké pouzdro nebo obal, aby strojek byl jednak lépe skladovatelný v koupelně, jednak se lépe převážel kamkoliv, kde bude potřeba být do hladka oholen. Planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s je však vybaven cestovním zámkem, takže pokud si najdete improvizované pouzdro, i cestování se strojkem bude snadné. Je tu samozřejmě možnost si pouzdro dokoupit.

Stížnosti uživatelů lze nalézt nejvíce na holení oblasti ohryzku, kde planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s nedokáže vousy vzít napoprvé a místo je nutné přejet vícekrát, vždy z jiného úhlu. Ale rovnější části mužské tváře jsou oholeny na jedno přejetí (při zachování podmínky, že se holí pouze krátké vousy, tedy že případné delší strniště bylo nejdříve zastřiženo střihačem). Trojitý holicí systém Triple Action  zajistí, že oholení je hladké. A co je trojitý holicí systém Triple Action? Dvě planžety a středová střihací lišta.

Díky tomu, že lze po tváři přejet na každém místě jen jedním tahem, je výsledné podráždění kůže po holení minimální. Speciální střihací díly tohoto strojku jsou citlivé na tlak, k tomu jsou ještě chráněné patentovanou kovovou síťkou SensoFoil™, která dokáže zajistit čisté a maximální oholení. Výsledkem tohoto procesu pak je vynikající pohodlí pokožky.

Planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s má tři specializované střihací díly, které spolupracují na hladkém a jemném oholení. Ostři je velmi ostré, proto je zasazeno za ochrannou mřížku. Hřeben ProSkin Micro Comb je vyroben tak, aby dokázal zachytit většinu vousů už v prvním tahu. Čím je vous kratší, tím lépe může být zachycen.

Ostří je citlivé na tlak. Při sebemenším tlaku pokožky se automaticky podle potřeby, tedy podle tvaru místa, které právě holíte, ostří přizpůsobí. Planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s má již několikrát zmíněný střihač, který slouží jednak k zastřihnutí delších vousů před holením nebo i k tvarování lisousů če třeba bradky.

Planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s má tenkou a přesnou hlavici, se kterou se dostanete i do těžko přístupných míst, typicky například pod nos, kde mnoho strojků mívá problém se realizovat. Ale tento model je i při holení pod nosem poměrně pohodlný.

Planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s můžete používat s připojeným kabelem v síti nebo i na akumulátorový pohon. Jedno nabití vystačí na několik oholení. Navíc je konektor chytrý. Co to znamená? Že je vybavený automatickým nastavením napětí 100 – 240 V. Takže bude snadné cestovat se strojkem Braun Series 3 3030s po celém světě.

Po použití stačí planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s prostě jen propláchnout pod tekoucí vodou. Díky tomu je čištění snadné a hygienické. Když vodu k dispozici nemáte, vezměte planžety jen přiloženým kartáčkem.

Nabíjení akumulátoru je poměrně rychlé. Na nouzové nabití strojklu do provozu na jedno oholení stačí 5 minut. Plné nabíjení zabere cirka 60 minut. A tím si zajistíte minimálně 45 minut kvalitního holení. Na stav baterie upozorňuje LED kontrolka, díky které vidíte, kolik energie v baterii ještě zbývá. Jsou tu totiž 3 LED kontrolky pro přesnou indikaci stavu baterie.

A dokonce 1 LED kontrolka upozorňuje opotřebení planžety, kterou je nutné vyměnit. Nevýhodou pak je vysoká cena výměnných planžet – jako u všech elektrospotřebičů, náhradní díly a příslušenství patří k tomu nejdražšímu.

Velikostní charakteristiky strojku Braun Series 3 3030s jsou následující: Hmotnost (kg): 0.398, rozměry:  Výška (cm): 19.30 Šířka (cm): 4.60 Hloubka (cm): 13.70.

Co strojku chybí, je čisticí a nabíjecí stanice, která je součástí modelů vyšších řad. Stejné je to s otočnou hlavicí, kterou má až Series 5. Planžetový holicí strojek Braun Series 3 3030s patří k základní řadě, která poskytne hladké oholení v maximálním komfortu, ale nerozmazlí vás tolik jako vyšší řady holicích strojků od Braun.