Pažní tlakoměr za zlomek ceny, kterou musíte zaplatit u konkurenčních výrobců. Přitom nabídne, velmi velký displej, měření tepu a slušných šedesát měření v paměti. Tlakoměr je určen pouze pro jednu osobu, paměť pro více osob odděleně nemá. Ale zaznamenávají se data a časy měření, takže když si budete v domácnosti měřit tlak v předem dohodnutých časech, můžete díky datu a časům pohodlně dohledat vaše měření, když budete přístroj používat ve dvou lidech.

Nemusíte si ani pamatovat, jaké hodnoty tlaku a tepu jsou ty zvýšené, pažní tlakoměr Sencor SBP 690 vám v grafickém rozlišení sám poradí v momentě, kdy naměří hodnoty vyšší, než mají být. Graficky to bude na displeji zvýrazněno.

Ještě k tomu se dozvíte, zda jde jen o mírnou nebo středně těžkou, případně o těžkou hypertenzi, čili vysoký tlak. Díky tomu se můžete vy nebo vaše okolí hned rozhodnout, zda volat lékaře nebo k němu jet na kontrolní měření a nasazení akutní léčby.

Pažní tlakoměr Sencor SBP 690 zvládne i rozlišit arytmie. Jakmile se s ní potká, hned vydá varovnou indikaci. Arytmie totiž dokáže být životu nebezpečná. Rozhodně se nemusíte bát, že byste, v případě, že nebudete zrovna fit, nezvládli nafouknout manžetu. Vy ji totiž jen nasadíte, o zbytek se postará přístroj sám. Manžetu natlakuje, pak i povolí.

Manžety nemusíte vyměňovat, ani když jste v domácnosti někdo se štíhlými pažemi, jiný zase s pažemi silnými. Manžeta je totiž univerzální, pro paži o obvodu 22 – 42 cm. Pažní tlakoměr Sencor SBP 690 pracuje na baterie, konkrétně 4 ks AA tužkových baterií. Ty jsou součástí balení, takže přístroj můžete ihned po vybalení použít. Rozsah měření je u krevního tlaku 0 mmHg – 300 mmHg, u pulsu: 40 / min. – 199 / min.

Přístroj se snadno převáží, takže ho můžete vzít s sebou na víkend na chalupu, chatu, ke známým nebo k příbuzným. Jeho rozměry jsou následující (š x v x h): 120 mm × 140 mm × 70 mm. Hmotnost je okolo 30 g, takže i když je krabička přístroje poměrně malá (ve srovnání s ostatními), je téměř dvakrát tak těžká. Přesnost měření pak je garantována u krevního tlaku na: ± 3 mmHg, u pulsu na: ± 5 % naměřené hodnoty.

Bonusem pažního tlakoměru Sencor SBP 690 je možnost volby jednotek tlaku, konkrétně mmHG nebo kPa. Nutným vybavením je i varovná indikace pro případ, že se během měření hýbete. Všechny hodnoty se vám tu budou snadno odečítat, protože displej má tři řádky, přičemž jeho celková velikost je 61 mm x 93 mm.

Když Pažní tlakoměr Sencor SBP 690 zapomenete vypnout, nic se neděje. On sám se po minutě zcela vypne, aby se zbytečně nespotřebovávaly baterie. A je tu i jedna velká výhoda, pro použití doma: pažní tlakoměr Sencor SBP 690 můžete napájet i ze sítě, takže není nutné se spoléhat na baterie. Horší je fakt, že nabíječku si v případě zájmu o ni musíte dokoupit. Konkrétně jde o napájecí adaptér Sencor SBX 001.

Uživatelé si většinou Pažní tlakoměr Sencor SBP 690 chválí. Ale je nutné si zvyknout na fakt, že měří o něco vyšší hodnoty, než jaké pak vyjdou na klasickém rtuťovém tlakoměru. Manžeta, která k tlakoměru patří, je poměrně tuhá. A i na toto je nutné si chvíli zvykat.

Od přístroje nemůžete čekat náročnější statistiky, průměry. Případné propočty si musíte udělat sami na základě předešlých měření.