Novým modelem pažního tlakoměru je Omron Tonometr M6 Comfort s Intelli manžetou. Má bohatou výbavu, velký displej a novější technologie IntelliSense. Jak z názvu plyne, jde o tlakoměr určený k měření krevního tlaku v místě paží. Aby bylo snadné odečítat výsledky, má opravdu velký a kontrastní displej, rozdělený na tři řádky.

Inteligentní manžeta pomáhá k dosažení správných výsledků měření. Je v ní totiž senzor, který pozná, zda byl tlakoměr aplikován správně. Takže když pod displejem svítí zelené tlačítko, je vše OK a výsledky měření jsou spolehlivé. Jakmile svítí LED dioda oranžově, byla špatně utažená / nasazená manžeta (nutno dotáhnout či správně umístit manžetu a měření zase opakovat).

Vedle displeje tlakoměru Omron Tonometr M6 Comfort s Intelli manžetou je další barevný indikátor. Ten je určen pro snadné odečítání výsledků měření. Když je tlak v pořádku, indikátor svítí zeleně. Jakmile však tlak překračuje 135 / 85 mm Hg, rozsvítí se oranžová LED dioda. V tom případě je nutné zhodnotit, zda měření proběhlo v pořádku a manžeta byla dobře utažena. Když bylo vše v pořádku a manžeta to potvrdila vysláním signálu pro zelené světlo pod displejem, je váš krevní tlak opravdu vyšší, takže je vhodné brzy naplánovat návštěvu lékaře.

Pažní tlakoměr Omron Tonometr M6 Comfort s Intelli manžetou je uzpůsoben jednak pro číselné, tak i pro grfické znázornění krevního tlaku. Dokáže dokonce detekovat arytmii. Abyste si nemuseli kupovat dva tlakoměry, pokud jste v domácnosti manželský pár, respektive dva partneři, má pažní tlakoměr Omron Tonometr M6 Comfort s Intelli manžetou dělenou paměť pro dvě osoby.

Do paměti se vejde 2 x 100 záznamů, včetně údajů o době měření. K tomu je zde i režim HOST, což znamená, že bez ukládání do paměti se tu může změřit i kdokoliv další. Pokud se během měření budete nevhodně hýbat, což ovlivňuje výsledky měření, přístroj vás na to upozorní. Řekne vám, že je nutné opakovat měření.

Abyste si kdykoliv mohli udělat přehled o dlouhodobějším intervalu měření, tak pažní tlakoměr Omron Tonometr M6 Comfort s Intelli manžetou vypočte průměrné hodnoty systolického a diastolického tlaku z posledních 3 měření. Dokáže poskládat i týdenní ranní a večerní průměry z naměřených hodnot.

Přístroj je klinicky prověřený, a tak si výrobce troufá i na prodlouženou tříletou záruku. Využijete jej i v době, kdy budete cestovat. Můžete ho používat na chatě, chalupě, v hotelu. Je totiž poměrně skladný a dobře se převáží. Jeho rozměry jsou následující (š x v x h): 161 mm × 124 mm × 90 mm. Hmotnost je okolo 160 g, takže podobně jako průměrný smartphone.

Pažní tlakoměr Omron Tonometr M6 Comfort s Intelli manžetou pracuje na baterie, konkrétně 4 ks AA tužkových baterií. Ty jsou součástí balení, takže přístroj můžete ihned po vybalení použít. Rozsah měření je u krevního tlaku 0 mmHg – 299 mmHg, u pulsu: 40 / min. – 180 / min.

Přesnost měření pak je garantována u krevního tlaku na: ± 3 mmHg, u pulsu na: ± 5 % naměřené hodnoty. V balení vedle přístroje, manžety a baterií najdete i cestovní pozdro, záznamník krevního tlaku. Manžeta je prodloužená, pro použití při obvodu paže 22 cm – 42 cm. Díky tomu nahrazuje jedna manžeta dvě manžety (pro normální a silnou paži) a odstraňuje tím chybnou volbu manžet.

Uživatelé si pažní tlakoměr Omron Tonometr M6 Comfort s Intelli manžetou chválí jako pohodlný a snadno použitelný. Ale často se při kontrolním měření lékařem pomocí rtuťového tlakoměru prokázalo, že Omron Tonometr M6 Comfort s Intelli manžetou měří tlak o dost vyšší, než je skutečnost. To však může být bráno i pozitivně, neboť dříve upozorní na případné začínající zdravotní problémy.