Pažní i zápěstní tlakoměr, to je to první, v čem je Pažní i zápěstní tlakoměr Tensoval Duo Control oním „duo“. Pak je tu ještě fakt, že poskytne paměť pro dvě osoby, oddělenou. No a navíc se tu dá měřit dvojím způsobem, i poslechově.

K metodám měření: Pažní i zápěstní tlakoměr Tensoval Duo Control kombinuje jak měření oscilometrické, které dělají digitální tlakoměry běžně, tak i měření poslechové, které je typické pro rtuťový teploměr. Díky tomu je spolehlivější, na jeho výsledky se můžete spolehnout i v případě, že jste osoba s nepravidelným srdečním rytmem – při středně těžké srdeční arytmii.

Když si do počítače stáhnete aplikaci Tensoval cardio control online, můžete pomocí USB kabelu propojit tlakoměr s vaším PC a mnohem lépe si tak nechat zobrazit historii měření. Německá liga pro hypertenzi udělila pro pažní a zápěstní tlakoměr Tensoval Duo Control pečeť „Známky kvality“.

Najdete na tomto přístroji jednoduché a přehledné ovládání. Displej je dobře viditelný, s jasně rozmístěnými informacemi. Zobrazuje tlak systolický, diastolický. A také tepovou frekvenci. Celý proces měření ovládáte pouze jedním tlačítkem, přičemž začátek a konec měření oznámí přístroj zvukovými signály.

Manžeta je anatomicky tvarovaná a její nasazení by mělo být snadné. Někteří uživatelé zmiňují komplikovanější nasazování jednou osobou, otázkou je, jakou mají hybnost. Nicméně, v tomto případě je vhodně dokoupit menší manžetu a měřit s ní tlak jen na zápěstí.

V balení je totiž originálně pouze největší manžeta, s velikostí 32 – 42 cm. Ta by měla většinové populaci stačit. Koupit lze velikost 22 – 32 cm a 17 – 22 cm. manžeta má úchytku pro správné nasazení a vylepšený suchý zip. Najdete na ní i speciální výsek pro loketní jamku proti přetáčení. Tohle všechno pomáhá ke snadnému nasazení i jedinou osobou. Manžeta se samozřejmě musí před měřením nafouknout. To zvládne přístroj sám. Dokonce pomocí technologie Comfort Air, která zajistí její bezbolestné nafouknutí.

Pažní i zápěstní tlakoměr Tensoval Duo Control má paměť pro dvě osoby, každé z nich se může uložit až 60 měření. Ale to není vše. Zvládne totiž i vypočítat průměrnou ranní a večerní hodnotu měření. Samozřejmě pro každého uživatele zvlášť. A změřit se mohou i vaši hosté. Je tu režim „host“, kdy naměřené hodnoty nebudou zaznamenány do žádného z vašich profilů.

Pažní i zápěstní tlakoměr Tensoval Duo Control je poháněn dvěma tužkovými AA bateriemi. Přiložené baterie vydrží až 1400 měření tlaku. Dokoupit však můžete i adaptér do sítě, což znamená téměř nulové starosti o baterie. Proč jen téměř? Protože se doporučuje v přístroji baterie ponechat i po připojení do sítě. Udržují totiž hodnoty data a času.

Jistě vás potěší fakt, že na přístroj je záruka poskytovaná na celých pět let. Nepotěší menší škála měření tepu. Rozsah měření je u krevního tlaku 0 mmHg – 300 mmHg, u pulsu: 40 / min. – 160 / min.