Vzhledem k tomu, že tlakoměr Veroval s funkcí EKG měří srdeční jak rytmus, tak krevní tlak i tepovou frekvenci, je výbornou prevencí mozkové mrtvice. Proto je určen všem lidem, kteří jsou ve skupině se zvýšeným rizikem vzniku cévní mozkové příhody nebo infarktu myokardu. Investice do něj je sice poměrně vysoká, ale přistroj na oplátku poskytne mnohé cenné informace.

Při měření v ordinaci se nemusí vždy podařit odhalit srdeční arytmii. Je totiž nepravidelná. Ale pokud se budete častěji měřit doma, je pravděpodobnost odhalení problému mnohem vyšší. Pažní digitální tlakoměr Veroval s funkcí EKG dokáže odhalit i fibrilaci síní. Proč je to tak důležité? Protože často při fibrilaci síní vznikají krevní sraženiny. A ty mohou ucpat cévy a způsobit cévní mozkovou příhodu nebo infarkt myokardu.

Jenže fibrilace se objevují jen náhle a v dlouhých intervalech, takže při běžné prohlídce u lékaře jsou v podstatě neodhalitelné. A to dokonce i v případech, kdy má pacient na 24 hodin nasazen tzv. Holtr pro monitoring srdce. Naproti tomu s přenosným přístrojem, kterým pažní digitální tlakoměr Veroval s funkcí EKG je, snadno zaznamenáte svůj srdeční rytmus přesně v době, kdy cítíte příznaky. Při fibrilaci jde totiž o velmi nepříjemný pocit.

Pažní digitální tlakoměr Veroval s funkcí EKG navíc můžete pomocí USB kabelu propojit se svým počítačem. A prostřednictvím aplikace Veroval® medi.connect si stáhnout naměřená data. Pak si je buď sami analyzovat nebo je nasdílet svému lékaři. USB kabel je součástí balení.

Pažní digitální tlakoměr Veroval s funkcí EKG má na displeji přehledné ikony pro vyhodnocení. Ty jsou zobrazeny na extra velkém LCD displeji. Tlakoměr můžete v domácnosti používat ve dvou lidech, má totiž oddělenou paměť pro dvě osoby, k tomu i režim „host“. Pro každou osobu se dá uložit až 64 měření.

Z pohodlí domova můžete snadno změřit svůj tlak i tep bez toho, abyste byli nervózní z lékaře. Díky tomu můžete mít naměřen i mnohem nižší tlak, než u vašeho doktora. Z doktorů jsme totiž často nervózní, a tlak se nám zvýší. Doma se nám to však nestane.

V aplikaci Veroval® medi.connect, která je ke stažení zdarma, si po stažení dat můžete udělat grafický přehled o situaci vašeho krevního oběhu. Zobrazíte si totiž podrobné grafy a výsledky měření. Uvidíte, jak název přístroje napovídá, i detailní křivku EKG. Křivku i další výsledky měření můžete exportovat do PDF a vytisknout. Pak přinést ke kontrolní prohlídce k lékaři. Nebo ji můžete rovnou elektronicky nasdílet lékaři třeba do jeho emailu.

Manžeta tlakoměru je pohodlná, je ergonomicky tvarovaná. Dodávaná je v univerzální velikosti 22 – 42 cm. Proto nebudete muset manžety vyměňovat, ani když jeden z vás má štíhlé paže, ale druhý nikoliv. Ještě snadnější použití je umožněno díky světelným kontrolkám.

Navíc se na displeji objeví piktogramy. Tedy, v případě potíží se objeví piktogramy. A ty vám snadným způsobem sdělí, co je špatně. Rozsah měření je u krevního tlaku systola: 60 mmHg – 280 mmHg, diastola: 30 mmHg – 200 mmHg: u pulsu: 30 / min. – 180 / min. Šířka pásma / frekvence vzorkování EKG: 0,05 až 40Hz/256Hz

Technická přesnost měření zjištěná Evropskou společností pro hypertenzi: Tlak v manžetě: +/– 3 mmHg, Srdeční tep: +/– 5 % zobrazené hodnoty srdečního tepu. Evropská společnost pro hypertenzi tomuto tlakoměru udělila pečeť kvality.

Zobrazované EKG je jednokanálové. Smyslem měření EKG je v tomto případě zjistit, zda je srdeční rytmus příliš rychlý, příliš pomalý, nepravidelný, spojený s pauzami nebo prostě normální. Zjištěný stav se ihned zobrazí po měření, a to zřetelným piktogramem na displeji.

Pažní digitální tlakoměr Veroval s funkcí EKG je napájen čtyřmi mikrotužkovými bateriemi AAA.