Pokud často cestujete a potřebujete s sebou vozit i digitální tlakoměr s co nejmenšími rozměry, ale spolehlivou funkčností, můžete se na trhu poohlídnout i mezi výrobky značky Hartmann. Například pažní digitální tlakoměr Hartmann Veroval Compact nabízí spolehlivé a pohodlné měření, ale přitom kompaktní velikost přístroje, který se vejde téměř kamkoliv.

S tímhle tlakoměrem se bude cestovat snadněji

Součástí balení je i praktický textilní obal na uložení přístroje nebo jeho zabalení na cesty. Přitom má velká tlačítka pro přepnutí uživatele, a také pohodlné nasazování manžety s automatickou funkcí.

Pažní digitální tlakoměr Hartmann Veroval Compact dokáže změřit tlak i tep, vyhodnotí i případné poruchy srdečního rytmu, změří tlak a tep i při probíhajících poruchách srdečního rytmu. Proces nafukování a vyfukování manžety je plně automatický.

Snadné ovládání i pro starší generaci

Ovládání tlakoměru je snadné i pro starší generaci, která si s digitálními přístroji většinou příliš nerozumí. K dispozici je i paměť pro dva uživatele, pro každého posledních 100 naměřených hodnot. Z uložených výsledků měření počítá pažní digitální tlakoměr Hartmann Veroval Compact průměrnou hodnotu, konkrétně z ranních a večerních měření.

Přístroj je vybaven barevným indikátorem, který vám napoví, zda je tlak v pořádku nebo zda byste měli sledovat svůj tlak častěji či měli rovnou navštívit lékaře. Barevný indikátor je na levé straně pažního digitálního tlakoměru Hartmann Veroval Compact – malá digitální čárka se objeví vedle té barvy, která indikuje výsledek měření.

Barvy jsou přiřazeny k výsledkům následovně: červená a oranžová barva je hrozící nebezpečí, měli byste ihned vyhledat lékaře. Žlutá barva indikuje nutnost pravidelných kontrol u lékaře. A zelená barva znamená samozřejmě dobrý stav.

Comfort Air zajistí pohodlné tlakování manžety

Pažní digitální tlakoměr Hartmann Veroval Compact disponuje technologií Comfort Air, což je automatické nafukování a vyfukování manžety během měření. Jak uvádí výrobce, poprvé se manžeta nafoukne s tlakem 190 mmHg, při každém dalším použití se už ale nastaví individuálně, a to podle předchozích výsledků měření tlaku. Nedochází proto ke zbytečně silnému tlaku na paži, který by mohl způsobit nepříjemné pocity při měření.

Pažní digitální tlakoměr Hartmann Veroval Compact  je určen pro provoz pouze na čtyři tužkové baterie, ale ty vydrží okolo tisíce měření. Režim host zde podporován není, takže nezávislé měření dalšího člena rodiny či vaší návštěvy možné nebude. Vždy se uloží pod jednoho ze dvou uživatelů.

Tříletá záruka a univerzální manžeta

Výrobce nabízí prodlouženou tříletou záruku. Součástí tlakoměru je univerzální manžeta, která obejme paži od obvodu 22 cm až do obvodu 42 cm. Uživatelé si pochvalují, že do rozměru manžety se většina paží vejde. Proces měření je rychlý a výsledky jsou poměrně přesné. Poměr ceny a výkonu je zde dobrý. Pažní digitální tlakoměr Hartmann Veroval Compact   sice nepatří k levné části nabízených tlakoměrů na našem trhu, ale za to nabídne spolehlivá měření.

Zobrazené výsledky jsou dobře viditelné i pro lidi se slabším zrakem. Menší potíže jsou jen se zvykáním si na označení barevné indikace výsledku, kdy je nutné hledat menší digitální skvrnku po straně displeje. Jde však spíše o sílu zvyku.

Musíte se obejít bez statistik a exportu dat k vašemu lékaři

Nevýhodou jistě je fakt, že pažní digitální tlakoměr Hartmann Veroval Compact neumožňuje tvorbu statistik nebo dokonce exportu naměřených dat do jiného zařízení. k lékaři jej tedy budete muset brát s sebou, aby si lékař prošel historii měření vašeho tlaku.