Jednoduchá a pohodlná příprava dětských pokrmů, ať už teprve začínáte s příkrmy nebo již vaříte batoleti, to je něco, po čem touží spousta maminek. Prodávané skleničky nebo pytlíčky s dětskou stravou jsou velmi drahé, a tak je mnohdy lepší dítěti připravit jídlo doma, z vlastních zdrojů. Ale pozor, kupujte jen bio suroviny, případně berte ty, které jste dostali od sousedů ze zahrady nebo které jste si na zahradě vypěstovali vy sami. Zelenina, ovoce a maso běžně prodávané v marketech jako „nebio“ jsou totiž limitovány jen normami škodlivin, které jsou schváleny pro dospělé, nikoliv pro miminka nebo batolata.

V jedné nádobě mixujete i vaříte

Parní hrnec a mixér v jednom: Philips Avent 2v1 SCF870/22 nabízí možnost opravdu snadné přípravy dětských příkrmů, kdy zeleninu a maso, případně první obilniny a brambory jen nakrájíte, dáte do nádoby a připravujete v mixéru na páře. Pak nádobu otočíte a rozmixujete, přičemž máte na výběr tři stupně mixování.

Nejjemnější konzistenci pro děti od šesti měsíců, hrubší konzistenci pro děti do 12 měsíců a ještě hrubší konzistenci pro děti starší jednoho roku. Mixér má příkon sice jen 400 W, ale vzhledem k tomu, že v něm budete mixovat vždy jen uvařené potraviny, to bohatě stačí. Tento příkon stačí i pro generaci dostatečného množství páry a uvaření vložených ingrediencí.

Snadné mytí

Po použití je potřeba očistit jen několik částí parního hrnce a mixéru v jednom: Philips Avent 2v1 SCF870/22. V balení je navíc stěrka dostatečné velikosti. A nic se nepřipálí, přesto zůstanou v zelenině i obilninách a mase všechny důležité látky, které dítěti nutričně velmi prospějí.

Když je potřeba doplnit vodu, lze to velmi snadno zabudovanou nálevkou. Cyklus páry je zde efektivně nastaven, pára se pohybuje vevnitř nádoby tak, aby zeleninu i další suroviny uvařila co nejdříve, a tím zachovala maximum vitamínů.

V balení je i kuchařka

V balení najdete kuchařku speciálně vypracovanou s odborníky na výživu dětí, je zde i spousta profesionálních rad od nich. Recepty jsou rozděleny podle věku dítěte. Díky tomu snadno nastavíte obměny v jídelníčku vaší ratolesti. A parní hrnec a mixér v jednom: Philips Avent 2v1 SCF870/22 vám je pomohou realizovat. Jen pozor, recepty nejsou v češtině, takže budete muset oprášit své jazykové dovednosti nebo najít překlad.

Parní hrnec a mixér v jednom: Philips Avent 2v1 SCF870/22 umixuje i uvařené maso, ryby nebo luštěniny, samozřejmě také obilniny, a to jak lepkové, tak i ty bez lepku. Víko má bezpečnostní uzávěr a přístroj se nespustí, dokud vše nesedí na svém místě, jak má. Díky tomu je zajištěna bezpečnost vás i vašich dětí. Nic z přístroje během vaření neuniká, vše drží těsně, což je velké plus, nemusíte okolo mixéru pak nic utírat.

Uživatelkám vadí krátký kabel

Uživatelky si stěžují na délku kabelu, která je jen 70 cm, ale výrobce navrhnul parní hrnec a mixér v jednom: Philips Avent 2v1 SCF870/22 tak, aby byl stále postaven na lince, kde je přístup do zásuvky vždycky po ruce. Pokud jej budete chtít schovávat do skříňky nebo police, tak ani s tím nebude problém, protože parní hrnec a mixér v jednom mí hmotnost jen 2 kg a rozměry následující (v x š x h): 30,8 cm x 16,5 cm x 16,5 cm.

Parní hrnec a mixér v jednom: Philips Avent 2v1 SCF870/22 pojme maximálně 800 g surovin najednou. Tekuté stravy sem můžete dát jen 450 ml. Ale pro vaření pro miminko nebo batole to samozřejmě bohatě stačí, ještě zbude i na odložení do mrazáku na dny, kdy nebude čas na přípravu čerstvých pokrmů. Nádržka na vodu, díky které vodu do mixéru doplňujete, má objem 200 ml.

Snadné ovládání i pro vytížené maminky

Ovládání je velmi snadné. Parní hrnec a mixér v jednom: Philips Avent 2v1 SCF870/22 má přepínací kolečko, kterým nastavujete jen polohu vařit v páře, vypnout nebo mixovat. Do nádoby vložíte suroviny a bočním otvorem přilijete vodu. Pak zavřete, otočíte a dáte vařit. Poté vypnete, znovu otočíte a dáte umixovat na předem zvolený stupeň.

Chuť jídla připravovaného na páře je skvělá

Maminky (i tatínkové) si nejvíce chválí lepší chuť připravované zeleniny, než má při vaření ve vodě. Chybí jen vodoznak, kolik vody nalít a kolik jí bude ještě potřeba doplnit. Voda se nelije do nádoby se surovinami, ale do vedlejší nádoby, odtud se bere pro generování páry. Chce to tedy odpozorovat spotřebu vody pro páru. Jiné komplikace nebo nevýhody nejsou uživateli zmiňovány. Snad až na výjimku hlučnějšího mixování, které může dítě vzbudit. Ale to se od mixéru víceméně asi očekává.