Parní generátor Braun IS 7155 WH je systémovou žehličkou pro náročné uživatele. V běžné domácnosti jej pravděpodobně neupotřebíte, leda v rodině s mnoha členy, kde je žehlení náročným úkolem. Parní generátor je přístrojem nabízeným spíše do profesionálních podmínek, kde se často žehlí i hrubší tkaniny. Ovšem rodinné využití vyloučeno není. Ocení ji zejména rodiny s výskytem alergií na prach nebo rodiny, kde je nutné dbát na účinnou likvidaci bakterií přítomných v tkaninách.

Parní generátor Braun IS 7155 WH má, stejně jako ostatní novější žehličky od Braun, vychytávku v podobě Braun iCare, kdy není nutné nastavovat teplotu a objem páry pro různé tkaniny. Jde o patentovaný systém, kdy jedna univerzální teplota vyžehlí všechny druhy tkaniny, a to zejména díky kvalitnímu napařování.

7,5 baru tlaku páry

Pára je zde pod tlakem 7,5 baru. Generátor páry Braun IS 7155 WH je vybaven speciálním zámkem EasyLock, aby manipulace s ním byla bezpečnější. Snadno pak žehličku přenesete do místa, kde ji máte uloženu, žehlička během transportu nespadne.

K bezpečnostnímu prvku přidejte ještě protiskluzovou rukojeť, kterou můžete chytnout jakkoliv, a stále ji budete držet bezpečně.

Eloxovaná ocel nezklame

Parní generátor Braun IS 7155 WH je vybaven speciální žehlicí plochou z eloxované oceli, která se vyznačuje dvojnásobnou odolností ve srovnání s ocelí nerezovou. Je proto velmi odolná, ale také úžasně kluzná. Se žehličkou je možné jezdit po prádle všemi směry. 3D žehlicí plocha se bude pohybovat snadno a lehce kterýmkoliv směrem.

Se žehličkou se bude pracovat snadno. Navíc s sebou nemusíte tahat nádržku s vodou, pouze žehličku s vygenerovanou párou.

2 litry vody k napařování

Nádržka na vodu je samostatná a má objem velmi příjemných 2 000 ml, což vystačí na dlouhé žehlení. Snadno se doplňuje z kohoutku, destilovaná voda potřeba není. S tím je spojen i systém odvápnění, který je dvakrát rychlejší než odvápňování i žehliček určených k běžnému domácímu použití.

Parní generátor Braun IS 7155 WH Má přívodní kabel dlouhý jen 1,8 m. A to může být dost nepříjemný detail, který bude komplikovat manipulaci se žehličkou, prodlužovacímu kabelu se asi nevyhnete. Základní stanice má prostor pro uložení kabelu od žehličky, takže pokud ji budete uklízet do skříně, šňůra překážet nebude.

Automatické vypnutí pro vyšší bezpečnost

Když se žehličkou skončíte nebo si dáte delší pauzu v žehlení, sama se vypne. Parní generátor Braun IS 7155 WH má nastaveno bezpečnostní vypnutí po deseti minutách nepoužívání. I zde najdete ECO režim, který je nastaven na úsporu cirka 30 procent, ale využít se dá pouze pro citlivé tkaniny. Na opačné straně spektra je režim turbo, který díky vyššímu tlaku páry zlikviduje téměř všechny bakterie v textiliích.

Celý parní generátor Braun IS 7155 WH váží téměř 5 k, ale vlastní žehlička je velmi lehká. Generátor páry a vlastní voda jsou v základní stanici, takže žehlička, se kterou se manipuluje, není pak tolik těžká jako žehličky běžné, kde je nutné mít celý systém v jednom přístroji, se kterým žehlíte.

Uživatelé si cení lehkost žehličky a účinnost napařování

Samozřejmě je vyřešeno i odkapávání vody během napařování, žádného se obávat nemusíte, anti drop systém je i zde. Parní generátor Braun IS 7155 WH si postupně nachází cestu i do běžných domácností, uživatelé oceňují lehkost samotné žehličky, účinnost napařování a možnost dlouhodobého žehlení bez doplňování vody.