Mechanické holicí strojky mají mezi muži stále velkou oblíbenost. Sice se s nimi dá holit pouze na mokro, ale výsledky oholení jsou zatím stále ještě lepší než s holicími strojky elektrickými. I když vývoj jde stále dopředu. Pánský mechanický holicí strojek Gillette Mach3 + jedna holicí hlavice navíc v jednom balení jsou poměrně stabilně prodávaným artiklem. A hned si ukážeme proč.

Uživatelé jsou s tímto holicím strojkem spokojeni zejména proto, že žiletky vydrží poměrně dlouho ostré. A dokonce i muži, kteří už nemají dobrý cit v rukou, jsou schopni se díky snadnému systému holení s tímto strojkem oholit zcela dokonale.

Břity, kterými je osazen pánský mechanický holicí strojek Gillette Mach3, vydrží 15 pohodlných oholení. Ale když budete šikovní, můžete ses ním oholit až dvacetkrát, než budete nuceni vyměnit hlavici. Vzhledem k celkem nízké ceně strojku a rozumné ceně náhradních hlavic jde o systém, který se nijak výrazně neprodražuje. Navíc lze pánský mechanický holicí strojek Gillette Mach3 použít se všemi holicími hlavicemi Mach3.

Hlavice je osazena třemi břity, které spolehlivě zachytí téměř všechny vousy hned prvním tahem. Díky tomu se minimalizuje podráždění pokožky. Hlavice je samozřejmě vybavena lubrikantem, který dlouhodobě dokáže na pokožku nanést mikro vrstvu klouzavého materiálu tak, aby břity po pokožce nedrhly, ale naopak po ní lehce a ladně klouzaly bez dráždícího účinku.

Břity, kterými je osazen pánský mechanický holicí strojek Gillette Mach3, nesou od výrobce název DLC. Jsou speciálně umístěné tak, aby se postupně dostaly co nejblíže k vašim vousům. Pak jsou ti ještě ochranné mikrolamely pojmenované SkinGuard, které napínají pokožku, čímž dokonale připravují vousy na oholení.

Podívejme se ale i na rukojeť pánského mechanického holicího strojku Gillette Mach3. Ta je navržena pečlivě se zaměřením na rovnováhu. Ano, jde o vyvážení rukojeti, díky kterému je rukojeť v ruce stabilní a nemá tendenci se kamkoliv překlápět – ani když zrovna strojek v ruce přemisťujete.

Pánský mechanický holicí strojek Gillette Mach3 je vyšší model než Sensor3. proto pokud hledáte opravdu jemné, snadné, ale přitom pečlivé oholení na mokro, sáhněte spíše po řadě Gillette Mach3. A jak už bylo naznačeno, tohle balení obsahuje jednu rukojeť a dvě holicí hlavy.

Při nákupu je však nutno počítat s tím, že z hygienických důvodů není možné výrobek vrátit ani do klasických 14 dní od zakoupení. Možnost je jedině přinést jej na kamennou pobočku a prokázat, že ještě nebylo rozbaleno.