Jeden z nejlepších holicích strojků roku 2017. A rozhodně nezastarává. Je totiž vybaven dvojitým systémem břitů umístěných ve třech flexibilních holicích hlavách, které se dokáží pohybovat v 5 směrech. Příliš mnoho informací najednou? Je prostě flexibilní a zvládne jakýkoliv tvar obličeje, jakkoliv ostré rysy čelistí. Nebo i ohryzek.

Snadné je nejen použití strojku, ale i jeho čištění a údržba. Jak na to? Po použití strojku totiž postačí vysunout holicí hlavu. A pak ji jednoduše opláchnout pod tekoucí vodou. To je vše. Systém břitů MultiPrecision zajistí hladké a rychlé oholení.

K plusu je nutné mu přičíst i rychlé a snadné nabíjení. Hodina nabíjení zajistí asi 40 minut provozu. To je podle zkušeností jeho uživatelů i deset a více oholení. Sice je to horší výdrž, než nabízejí Braun strojku, ale zase práce se strojky Philips umí být rychlejší.

A to díky chytrému systému břitů, které nadzdvihávají a následné holí všechny vousy i zbývající strniště pouhými několika tahy. Výsledek je zajištěn systémem dvojitého břitu Super Lift & Cut. První z nich nadzvedává každý vous, přitom ten druhý jej cíleně uřízne pod úrovní pokožky. Vous se pak zase zasune do své přirozené polohy.

Tři břity se pohybují pěti směry, dokonce však nezávisle na sobě. Díky tomu holí těsně u pokožky, ale vlivem zabezpečení vás nikdy neporaní. Pánský holicí strojek Philips S5100/06 zajistí dle zkušeností uživatelů hladké oholení, prostě hladký obličej.

Ke strojku patří i zastřihovač kotlet a kníru. Ale bohužel není součástí strojku, musí se nasazovat a zase sundávat. Pánský holicí strojek Philips S5100/06 je navíc kompatibilní s jakýmkoliv napětím, takže s ním budete snadno cestovat po celém světě.

Po holení jen vysunete břit, otevřete a opláchnete vše pod tekoucí vodou. Není potřeba žádný čistící kartáček. A nemusíte vousy ze strojku prášit po celé koupelně. Ano, holení je možné pouze na sucho, což je však minimální omezení.

Strojek s vámi bude komunikovat pomocí indikátorů. Snadno vám tak ukáže, co zrovna potřebuje. Indikátory jsou následující: jednoúrovňový indikátor nabití baterie, indikátor čištění, indikátor vybití baterie, indikátor pro výměnu hlav a indikátor cestovního zámku.

A co až se břity ztupí? Nic se neděje! Jsou totiž vyměnitelné! V průměru stačí výměna jednou za dva roky. Pokud se holíte méně často než jednou denně, bude výměna potřebná až po delší době, než jsou dva roky. Náhradní hlavice jsou však dost drahé, s tím je při koupi strojku nutné počítat.

Pánové s menší rukou možná budou mít problém strojek dobře uchopit, je totiž poměrně velký. Uživatelé si i stěžují na absenci cestovního pouzdra, které je nutné dokoupit. To při ceně strojku není zrovna příjemné. Dokoupit je nutné i čisticí kartáček, pokud chcete strojek používat tam, kde není možné jej potom opláchnout pod tekoucí vodou.