Outdoorové kamery jsou speciální záležitostí. Musejí zvládat enormní stabilizaci obrazu, aby vůbec bylo na co se dívat, kdž ji máte například na přilbě během freeridového lyžování, měly by mít wi-fi, abyste mohli přímo streamovat. A také kvalitní rozlišení obrazu, jinými slovy dost velkou paměť operační, ovšem také velké úložiště. O zvýšené odolnosti proti prachu a vodě ani nemluvím, ta je u outdoorových produktů nutnou samozřejmostí Tyhle všechny podmínky a ještě něco navíc splňuje outdoorová kamera s vysokým rozlišením GoPro HERO7 Black Edition (CHDHX-701-RW). Pojďme se na ni podívat podrobněji.

Drobný přístroj

Jedna z nejlepších outdoorových kamer současnosti je samozřejmě malá. Její rozměry jsou (v x š x h): 45 mm x 62 mm x 32,7 mm. A hmotnost pouhých 83 g. Takže na helmě, na oblečení, na selfie tyči z uhlíkových vláken ji téměř ani nebudete vnímat. Je plně voděodolná a prchutěsná. Do vody může až do deseti metrů, aniž byste museli použít obal. K hlubšímu ponoru si samozřejmě pořídíte speciální vybavení v podobě obalu na kameru.

Úhel záběru je krásných 170 stupňů, tety téměř tolik, kolik vidíme běžným pohledem. Kapacita baterie kamery je 1 220 mAh. Nahrávat můžete na paměťovou kartu o největší kapacitě 128 GB. A jak bude nahrávání vypadat?

Snímky ve 4K

Outdoorová kamera s vysokým rozlišením GoPro HERO7 Black Edition (CHDHX-701-RW) je schopná snímat ve 4K UHD, tedy 3840×2160 px. Při tomto rozlišení je frekvence snímání velmi příjemných 60 snímků za vteřinu. Na virtuální realitu to sice nestačí, ale nevěšte hlavu. Maximální rychlost snímkování při nižším rozlišení je totiž 240 snímků za vteřinu, takže si luxusně pak vyrobíte například i slow motion, a to až s osminásobným zpomalením.  Fotografie mají rozlišení 12 MPx.

Stabilizace obrazu je elektronická, nikoliv optická. Ale je dotažena do úžasného výkonu – dokonce tak úžasného, že se uživatelé někdy až diví, že kamerou nelze pořizovat záběry s pomalou změnou – například pomalé otáčení se okolo své osy, abyste nasnímali terén, ve kterém právě jste. Stabilizace se totiž tolik snaží stabilizovat, že pomalu se měnící záběr dlouho ponechává stejný. Pomalé pohyby s touto kamerou prostě nenatočíte.

Skvělá stabiloizace obrazu

Na druhou stranu si budete užívat dokonale stabilní obraz, který vytvoříte nasnímáním i velmi akčního pohybu. Stabilizace je opravdu dovedená téměř do dokonalosti, jako u trojosých profi zařízení.

Outdoorová kamera s vysokým rozlišením GoPro HERO7 Black Edition (CHDHX-701-RW) vám také umožní přímé streamování. Má totiž jak Bluetooth, tak wi-fi. S Bluetooth toho sice moc při streamování nezmůžete, to využijete jen k dálkovému ovládání kamery. Ale wi-fi už je zajímavější. Samozřejmě, že v terénu wi-fi jen tak nepotkáte. Ale to ničemu nevadí, pokud s sebou máte smartphone s aktivními daty. Uděláte si z něj svůj vlastní router a bude po problém, jde se streamovat.

Do telefonu lze stahovat automaticky

Obsah se může také automaticky stahovat do telefonu, a to přes aplikaci GOPro App. Uživatelé si však postěžovali, že spojení občas zlobí. Otázkou je, jaké Bluetooth mají tito lidé v telefonu, zda nevypadává spojení jen kvůli zastaralé technologii v telefonu, nikoliv vinou GoPro.

Když už jsme načali dálkové ovládání kamery přes Bluetooth, je nutné zmínit i možnost ovládat ji hlasově. “GoPro, take a photo” a “GoPro, start recording”, to jsou povely, které vám umožní začít s nahráváním nebo s pořízením fotek. Pro zastavení nahrávání použijete “GoPro, stop recording”. Displej je ovladatelný dotykem, jak se samozřejmě očekává.

Nechybí HDMI

Outdoorová kamera s vysokým rozlišením GoPro HERO7 Black Edition (CHDHX-701-RW) má micro HDMI konektor, což znamená, že přímo z kamery můžete promítat záběry i do televize nebo velkého monitoru vašeho počítače, kde si je samozřejmě více užijete. A díky možnosti až 4 K rozlišení to bude velmi kvalitní podívaná.

Outdoorová kamera s vysokým rozlišením GoPro HERO7 Black Edition (CHDHX-701-RW) inteligentně používá HDR, lokální mapování tónů barev a snížení šumu pro optimalizaci snímků. Takže výsledné záběry budou opravdu použitelné.

TimeWrap

Specialitkou jsou tzv. TimeWrap videa, kdy se dá nastavit až třicetinásobné zrychlení. I dlouhé video se tak změní v poutavý zážitek. Například sjezd na lyžích, který je celkem dlouhý a jeho celý průběh by mohl diváky dříve nebo později začít nudit, může být díky TimeWrap výstižným videoklipem.

Ke kameře je mnoho příslušenství k dokoupení. Součástí tohoto balení je však jen samotná kamera a USB-C kabel k nabíjení. Nechybí však speciální obal, díky kterému můžete kameru připnout k různému příslušenství. Možná oceníte i nálepky… 😉

Nepřišroubujete ji na ledajakou tyč

Co vám asi bude chybět, je závit pro přišroubování k selfie tyči nebo podobnému příslušenství. A závit bohužel chybí i na obalu pro kameru. Bohužel bude nutné pořídit originální tyč od GoPro. Nabíječky na dvě baterie by měla být v balení zdarma, ovšem je nutné to u jednotlivých prodejců ohlídat.