Akční outdoorová kamera LAMAX X9.1 je jednou z levnějších alternativ outdoorového audio-video vybavení. Je sice o něco těžší, než její nejbližší (cenové) konkurentky, ale nabídne spoustu zajímavých vychytávek, také příslušenství, které je v základním balení.

Začněme jejími rozměry, které jsou při natáčení extrémních sportů mnohdy tím nejdůležitějším. Outdoorová kamera LAMAX X9.1 má tuto velikost (š x v x h): 60 mm x 44 mm x 33,0 mm. A hmotnost je 72 g. Jde o již celkem citelnou hmotnost, ale stále ještě se pohybuje v intervalu, kdy nejde o velké zatížení, a to ani na helmě, případně na selfie tyči.

Náramek s dálkovým ovládáním

Výhodou je náramek s dálkovým ovládáním, který oceníte v náročnějších podmínkách. Nezabere vám místo v ruce (jako dálkové ovladače u jiných kamer) a zároveň umožní focení bez selfie tyče, protože si kameru prostě ovládáte náramkem (když zrovna nechcete použít k ovládání mobil). Komunikace s mobilem je totiž přes Wi-Fi, abyste nebyli omezeni signálem na 10 metrů. Ale někdy se Wi-Fi prostě nedostává, když nejsou data nebo dokonce ani kvalitní signál. V takovém případě mnohem lépe využijete náramek s dálkovým ovládáním.

Šedé provedení outdoorové kamery LAMAX X9.1 není zrovna líbivé, vypadá totiž docela „vyšisovaně“. Ale pokud vám na vzhledu nesejde, tím lépe. Kamera má velký, dvoupalcový displej, který je dotykový a kde se vám bude promítat menu v češtině, když si jej nastavíte. To je velká výhoda.

Jen jedna menší baterie

Baterie má spíše menší kapacitu a bohužel je v balení jen jedna, druhou je nutné dokoupit. Kapacita je 1050 mAh, vydrží asi 90 minut nahrávání, takže náhradní baterie se prostě bude hodit. Kamera nabídne konektory micro USB, micro HDMI, slot na paměťovou kartu, která může mít až 64 GB.

A nyní k samotnému natáčení. Jako další kamery vyšší kvality, i outdoorová kamera LAMAX X9.1 nabídne video ve 4K, a to dokonce v extra úsporném moderním formátu kodek H.265. Při 4K videu v rozlišení 4 096 x 2 048 px se natáčí v maximální frekvenci 30 snímků za sekundu. Při Full HD videu je 60 snímků za vteřinu a při videu v nejmenším rozlišení můžete točit až 120 dnímků za vteřinu, cořž pak použijete pro slow motion.

Šestiosá stabilizace

Ke kvalitním záběrům dopomůže výborná šestiosá optická (nikoliv elektronická) stabilizace, která pracuje podle gyroskopu. Kamera má i HDR, takže ostrý předhod mezi světlem a stínem je zajištěn. To ocení všichni, kdo si budou chtít se záběry nadále hrát. Pro hračičky je tu i možnost manuálního nastavení fotoaparátu, který fotí až 12 Mpx snímky (nastavíte ISO, ostrost záznamu, vyvážení bílé a různé barevné filtry).

Působivá jsou i timelapse videa nebo podvodní záběry. S outdoorovou kamerou LAMAX X9.1 se totiž můžete pomořit až do 40 metrů – pokud ji dáte do ochranného obalu, který je součástí základního balení. Kameru lze připevnit na další příslušenství.

Široké příslušenství

A co ještě najdete v balení? Rozhodně toho není málo! Vodotěsné pouzdro, Dálkové ovládání, Držák na tyč, Rám pro použití bez vodotěsného pouzdra, „J mount“, Fast plug-in, Samolepící držák rovný, Samolepící držáka zahnutý, 3-axis connector (3 části), Adaptér na stativ, Stativová redukce, Náhradní 3M podložky (2 ks), USB kabel, Li-ion baterie, Odlehčená dvířka pro lepší záznam zvuku v pouzdře, Utěrka z mikrovlákna, Uživatelská příručka, Ochranný látkový obal na cestování.

Akční outdoorová kamera LAMAX X9.1 navíc patří k nejodolnějším na trhu, a to nejen proti vodě a prachu, ale také proti fyzickému poškození nárazem. I když vám spadne, nebudete muset řešit žádné následky. Uživatelé si chválí, že po pádech na ní nemají ani škrábance, natož větší poškození.

Náramek oceníte

I v ochranném pouzdru dokáže kamera kvalitně snímat zvuk, což je nesporná výhoda, kterou některé konkurenční kamery nenabídnou. Pomocí dálkového ovládání v náramku můžete pořídit foto, video nebo sériové fotky, konkrétně 15 kousků.