Pokud přemýšlíte o trvalém nebo alespoň dlouhodobém odstraňování chloupků po celém těle, včetně dámského obličeje, a nechcete podstupovat bolest z vytrhávání chloupků, ani následné nebezpečí zarůstání nových chloupků a lokálních zánětů v místech vytržení chloupku, je vhodné se poohlédnout po jiném přístroji, než jen holicím (zastřihávacím) nebo vytrhávacím.

Patří k levnější, a přesto k výkonným

Na trhu jsou spotřebitelsky dostupné i modely epilátorů, tedy odstraňovačů chloupků, které pracují na bázi světla. Světlo je silná zbraň nejen proti chloupkům, pokud se správně nakonfiguruje a pošle v dostatečně silném impulsu.

A na bázi IPL, tedy intenzivního pulzování světla, pracuje i odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Remington IPL6750/i-Light. náklady na něj jsou třetinové, ve srovnání s jinými značkami, které jsme také již popisovali. A účinek je podle zkušeností uživatelů srovnatelný.

Ani IPL není bezbolestné

I IPL metoda je bolestivá, světlo štípne, zejména ve velmi citlivých partiích. Ale uživatelé tohoto přístroje, kteří předtím měli běžný vytrhávací strojek, se shodnou, že bolestivost epilace světlem je výrazně nižší, než u trhání.

Odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Remington IPL6750/i-Light využívá technologii PROPULSE. A ta pracuje na principu ohřívání vlasového folikulu (cibulky chloupku), zaměřuje světelnou energii do kořenové části a zastavuje cyklus růstu chloupku. Světelná energie je absorbována a potlačuje růst právě omráčením folikulu.

Nový model dostal o 50 % víc

Pulzní okénko přístroje je o 50 procent větší, než měl předchůdce tohoto modelu. A to výrazně urychluje práci s přístrojem, který vysílá světelný pulz jednou za tři vteřiny. Vzhledem k tomu, že je přístroj pouze do elektřiny, není nutné čekat na nabití hlavice pro vyslání dalšího pulsu. A díky rozdělení přístroje na základnu a samotný aplikátor je i aplikátor Remington IPL6750/i-Light výrazně menší a pohodlněji ovladatelný, než mají přístroje integrované do jednoho kusu. Žárovka je navíc trvalá, takže ji nebudete muset po několika použitích měnit. Přístroj je tak stále k dispozici. Žárovka vydrží cirka 150 tisíc impulsů..

Odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Remington IPL6750/i-Light obsahuje speciálně navržený obličejový nástavec, který je perfektní k použití na citlivou oblast obličeje (ale pozor, pouze pro dámské použití, a to pod lícní kostí). Nástavec má utěsněné ventilační otvory, takže všechno světlo se soustředí přesně do místa, kam má. Navíc je zde i chladicí systém pro udržení nižší teploty pro pohodlnější ošetření.

Při přehřátí se sám vypne

V teplém počasí se přístroj celkem brzy zahřeje, pokud používáte bez obličejového nástavce a na tělo, nikoliv na obličej. Ale po vychladnutí pracuje opět normálně. Je proto vhodné si pro epilaci s ním vybrat ranní nebo večerní hodiny, případně klimatizovanou místnost, pokud doma disponujete klimatizací.

Důležitou součástí odstraňovače chloupků pracujícího na bázi světla Remington IPL6750/i-Light je senzor pleti. Pokud vaše pleť vyhovuje podmínkám světelné epilace, senzor zapípá. A která pleť je správná nebo jaké chloupky s ním lze odstraňovat? Pleť nesmí být přirozeně tmavá, nesmí být čerstvě opálená nebo velmi opálená. Chloupky nesmějí být přirozeně bílé, šedé, blond či zrzavé. S takovými si světlo neporadí. Ideální je kombinace světlé pleti a tmavých chloupků.

Pozor na tmavou nebo čerstvě opálenou pleť!

Je také nutné si uvědomit, že tmavá pleť nebo nedávno vystavená slunečnímu záření, může být přístrojem poškozena, můžete mít popáleniny, puchýře a změny barvy pokožky. I proto je dobré kupovat u prodejce, který poskytne více než 14 denní záruku možnosti vrácení zboží. Pozor, někteří prodejci se vymlouvají na hygienické důvody a přístroj u nich vrátit nemůžete ani do 14 dní.

IPL je technologie světelného odstraňování chloupků, která je dlouhá léta vyzkoušena i profesionálními salony krásy, kde se natolik osvědčila, že se výrobcům vyplatilo zmenšit přístroj a dodávat jej i koncovým spotřebitelům. Odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Remington IPL6750/i-Light generuje rychlý světelný záblesk, jehož výsledkem je, po třech po sobě jdoucích aplikacích s dvoutýdenním odstupem, hladká pokožka až na tři měsíce. Takže ve výsledku použijete jen několikrát do roka a dlouhodobě si můžete užívat hladké pokožky, dokonce i v oblasti bikin nebo v podpaží.

Po použití nechoďte na sluníčko! (platí pro všechny IPL přístroje)

Laserové ošetření pokožky v profi salonu je podobné jako IPL technologie. IPL je však dostupnější pro běžné využití. I po IPL je však potřeba se několik dní vyhýbat přímému slunečnímu světlu, abyste již tak podrážděnou pokožku nedráždili ještě více. Přece jen jde o plný světelný impuls, i když s různými filtry.

Pět úrovní intenzity

Vzhledem k tomu, že pulsy světla nejsou zcela bezbolestné, je možnost nastavit jednu z pěti intenzit, a to přesně podle toho, jak silné záblesky snesete. Na displeji uvidíte, kterou intenzitu jste si právě navolili. Větší oblasti navíc můžete ošetřit pomocí Multi – Flash. Bikiny a podpaždí ošetříte pro změnu nástavcem s menším a precizním okénkem, se Single – Flash.

Nezbytný je indikátor režimu chladnutí a také kontrolní displej stavu žárovky. Jde o křemičitou žárovku Infinity vyráběnou také pod značkou Remington. Součástí balení i luxusní pouzdro, ve kterém můžete odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Remington IPL6750/i-Light snadněji uložit.

Pro ženy i pro muže

Odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Remington IPL6750/i-Light g je vhodný pro ženské i mužské tělo, u mužů však s výjimkou vousů. Vše je klinicky testováno a dokonce dermatologicky doporučeno. I současné majitelky přístroje jej doporučují, výsledky ošetření pokožky pulzním světlem jsou i podle jejich zkušeností po třech ošetřeních opravdu výrazné.