Přejete si bojovat s chloupky, ale rozhodně netoužíte po vytrhávacích pinzetách? Možná pro vás bude zajímavým řešením odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00. Jde o přístroj s IPL (Intense Pulse Light), který nabízí unikátně zaoblené nástavce, použití s kabelem nebo bez něj, ale hlavně světelné působení na cibulky chloupků, kdy účinek trvá dokonce až 8 týdnů. K tomu všemu je vodné připočítat ještě i inteligentní snímač pokožky SmartSkin.Pak už je jasnější, proč je přístroj tak nákladný.

Velký přístroj za velké peníze

Musíte počítat i s tím, že jde o poměrně velké zařízení, žádné malé holítko, ale velký stroj o velikosti přibližně fénu. Uvnitř totiž skrývá odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 generátor těch správných světelných paprsků, které ochromí vlasové cibulky. A to bez jakékoliv nepříjemné bolesti.

Nástavce nabízejí možnost bojovat s chloupky nejen na nohou, ale i v tříslech, pod pažemi nebo také na obličeji. Jde o velmi pohodlný způsob péče o to, abyste nebyli nuceni se pravidelně epilovat nebo depilovat.

Vraťme se k rozměrům přístroje, jeho velikost je následující (v x š x h): 15,2 cm x 21,2 cm x 11,2 cm. A je také nutno dodat, že odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 váží dokonce 1,1 kg, což není zrovna málo, ale obsluha přístroje je stále i přes jeho hmotnost poměrně snadná, alespoň podle ohlasů uživatelek. Sice se pronese, ale nejde o nepřekonatelný problém.

Vodě neodolá, ponechte ho na suchu

Jen pozor, nejde o vodotěsné ani voděodolné zařízení, proto jej neberte do sprchy, přestože nemusí být napojen na elektřinu, má vlastní akumulátor. Stroje je neomyvatelný. Omývání není nijak extra potřeba, jen s ním jezdíte po pokožce, stačí tedy jen otřít nástavce, které se zamastí vždy.

Odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 pracuje se světlem tak, že vyšle intenzivní pulz světelných paprsků, které projdou kůží až do spodnější vrstvy, kde zasáhnou vlasové cibulky. A ty budou světlem ochromeny. budoucí růst chlupů je pak omezen, chlupy jsou slabší a ani v pokožce pak už tolik nedrží, často se dají „vytrhnout“ jen intenzivnějším přejetím rukou po povrchu pokožky.

Téměř bez bolesti

Proud světla je téměř bezbolestný. Pokud přece jen pálí, snížíte intenzitu. Můžete si nechat nastavit intenzitu světla podle senzoru SmartSkin, kdy přístroj sám rozhodne, jak silné světlo na kterou část těla použít, nebo si podle zkušeností pak již nastavíte intenzitu zcela sami.

Nejvíce podle uživatelek funguje odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 na pokožce na nohou, na obličeji. Třísla a podpaždí trvají trochu déle, než se tu podaří ochlupení zkrotit.

Z počátku častěji, pak už jen někdy

Výrobce doporučuje provést terapii světlem čtyřikrát po sobě po dvou týdnech, interval jde i malinko zkrátit. Pak by měly být patrné první výsledky omezení růstu chloupků a jejich vypadávání. Jde o profesionální a vyzkoušenou technologii IPL, která je v salonech krásy dlouhodobě vyzkoušená a díky technologickému pokroku je možné ji zabalit do menšího přístroje a prodávat i přímo do domácností.

Odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 je vhodný ne všechny chloupky na těle. A to téměř na všech odstínech chloupků a na téměř všech barvách pleti. Nefunguje totiž pro zrzavé chloupky a velmi světle blond chloupky na neopálené pleti či na velmi tmavé pleti. Sám výrobce sděluje, že přístroj můžete použít na chloupky přirozeně tmavé blond, hnědé i černé a u světlých až tmavě hnědých tónů pokožky. Naopak nevhodný je přístroj pro ošetření světlých blond a zrzavých chloupků, stejně jako pro velmi tmavou pokožku.

Nehodí se pro všechny…

Aby přístroj dobře fungoval, je nutné mít vysoký kontrast mezi barvou pleti a chloupků. Nejlépe tedy tmavé chloupky na světlé pleti nebo naopak.

Nástavce mají unikátní tvar tak, aby světlo dopadalo na pokožku pod co nejefektivnějším úhlem, který zajistí dobré výsledky působení světla. Každý nástavec má navíc nejen jiný tvar, ale i velikost okénka pro průnik světla a též jiný světelný filtr. Díky tomu působí z nich vždy trochu jinak, což umožňuje použít odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 pro více míst na těle, přestože se zde ochlupení diametrálně odlišuje.

Různé nástavce

Takže zatímco pro bikiny sáhnete po nástavci s vyšším výkonem, podpaží budete ošetřovat s nástavcem se speciálně klenutým tvarem. Prohnutý tvar má pro změnu nástavec určený pro nohy a další zaoblené části těla. Zde je i největší okénko pro průnik světla, takže práce s ním je výrazně rychlejší, uživatelky srovnávají rychlost s běžným epilátorem.

Zbývá ještě nástavec na obličej, který je velmi přesný, pro snadné použití na bradě, tváři i horním rtu. Díky tomu je odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 univerzálním kouskem, se kterým ošetříte opravdu celé tělo.

Speciální kosmetiku netřeba

Pro epilaci světlem není nutné kupovat žádné speciální gely ani jiné přípravky, vše zvládne odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00. A vzhledem k tomu, že je na akumulátor, můžete jej pohodlně používat kdekoliv. Velikost akumulátoru je 4 000 mA. Součástí balení je snadno pochopitelný návod. Na přístroji jsou jasně označená ovládací tlačítka, díky kterým snadno ovládáte přístroj, aby pracoval tak, jak si představujete. Můžete jej však nechat jet i v automatickém režimu.

Nechtěné záblesky je věc, které se rozhodně nemusíte obávat, odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 má totiž vestavěný bezpečnostní systém, který nechtěným zábleskům brání.  Po použití uložíte přístroj do luxusního pouzdra.

Jak dlouho musíte blikat?

Vždy necháte odstraňovač chloupků pracující na bázi světla Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 „bliknout“ a posunete jej o kousek dále. Takto můžete ošetřit opravdu celé tělo. Chce to trochu trpělivost, ale dlouhodobé zkušenosti s IPL ukazují, že tahle trpělivost růže přináší. Například pro ošetření dolní části nohou je nutno vyhradit si cirka 9 minut, pro podpaždí asi dvě minuty, pro oblast bikin také 2 minuty a třeba pro obličej cirka minutu a půl.