Mezi klimatizací a větrákem

Ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL kombinuje výhodu klimatizací a nízkou cenu běžných domácích ventilátorů. Co od něj lze očekávat? Ochlazení, zvlhčení vzduchu, ionizaci a také rozproudění vzduchu. To jsou čtyři funkce tohoto přístroje, který je vybaven módem 4 v 1. Pojďme se na ně postupně podívat.

Tři rychlosti na výběr

Ventilátor asi není nutno nějak speciálně popisovat, ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL má vestavěný ventilátor, který rozproudí vzduch ve třech základních rychlostech, což je v režimu na spaní, v režimu normálním a režimu tzv. přirozeném.

Režim spánku je nastaven tak, že po úvodních 30 minutách výrazně zpomalí otáčky, abyste během spaní neprochladli. Další dva režimy jsou pro běžný denní režim. Ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL můžete ovládat dálkovým ovládáním, což velmi pomůže pohodlnosti použití přístroje.

Zvlhčovač pro léto i zimu

Zvlhčovač vzduchu využijete i v zimě, zejména pokud máte ústřední topení, které je známé tím, že velmi vysušuje vzduch. Ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL má vestavěnou velkou nádobku na vodu, ktero postupně rozptyluje do okolí, pokud si tak přejete.

Se zvlhčením souvisí i ochlazování vzduchu, a to zejména tehdy, když do 5,5 litrové nádržky na vodu dáte led, který se bude postupně odpařovat a postupně se díky němu ochladí okolí. Můžete využít i studenou vodu, kterou do nádržky doplníte. V tomto případě se doporučuje vodu každou hodinu měnit, protože se v nádržce sama brzy ohřeje na pokojovou teplotu. A to pak ztrácí chlazení svůj efekt.

Chcete ionizovat? Můžete?

Ionizovač vzduchu dodává vzduchu v místnosti zdání svěžesti po dešti. Mnoho uživatelů si tento režim oblíbilo a používá jej poměrně často. Někteří uživatelé ale nehodnotí ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL jako přínosný, protože zrovna zvlhčení vzduchu během ochlazování ve svém bytě nevítají. Je nutné si to rozmyslet, zda o zvlhčování stojíte nebo zda si raději pořídit jen obyčejný a hlavně levnější ventilátor, případně mnohem dražší, ale účinnější klimatizaci. Ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL je totiž něco mezi.

Ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL nabídne možnost načasování provozu, a to od půl hodiny a do sedmi a půl hodiny. Je vybaven LED displejem s modrým podsvícením, takže vždy uvidíte, co právě máte navoleno.

Zabudované vodní čerpadlo

Ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL je může otáčet, aby dosáhl rovnoměrné distribuce ochlazovaného vzduchu po místnosti. Prachový filtr je omyvatelný, k dispozici je tu i speciální vodní filtr, aby se příliš rychle netvořily usazeniny v přístroji, resp. ve vodním čerpadle, kterým je tento ochlazovač vzduchu vybaven.

Vzhledem k tomu, že je nutné do přístroje dodávat vodu, aby chladil a zvlhčoval, nechybí ani ukazatel vodní hladiny, abyste mohli vodu včas doplnit, pokud ji nebudete tedy pravidelně vyměňovat. Pokud byste to přece jen nestihli, čerpadlo se včas vypne, když bude vody nedostatek.

Chladící náplně

Součástí dodávky jsou však i dvě chladící náplně, které se dají také využít. Aby se dalo s ochlazovačem vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL přejíždět mezi místnostmi, je vybaven ta, že má integrovaná postranní madla a 4 pojezdová kolečka pro snadnou manipulaci. A možná vás potěší i praktické držáky pro navinutí přebytečného síťového kabelu ukryté v zadní části přístroje. Uživatelé však zmiňují, že pro běžné potřeby může být kabel dokonce i krátký.

Ochlazovač vzduchu 4 v 1 Sencor SFN 9011SL Má také prostor pro uložení dálkového ovládání v zadní části přístroje. Takže i když budete se strojem přejíždět, nebude nutné myslet zvlášť i na dálkové ovládání, to můžete před přepravou uložit právě sem. Nebo kdykoliv s přístrojem skončíte, dálkové ovládání na něj můžete umístit, abyste jej příště zase pohodlně našli.

Podle uživatelů je hlučnější

Příkon přístroje je 110 W. A co se hluku týká, nejde o zrovna ideální výrobek. Má vodní čerpadlo a poháněnou vrtuli, takže výsledný hluk je poměrně velký, dokonce 66 dB. A to není zrovna málo. Režim na spaní je také mírně hlučnější, ale podle uživatelů si na něj lze zvyknout.

Jde také o poměrně velké zařízení, jeho rozměry jsou následující (š x h x v): 408 mm x 282 mm x 889 mm. Celková hmotnost je 7,2 kg, což je ve srovnání s klimatizací samozřejmě velmi málo, ale oproti obyčejnému větráku zase velmi mnoho. Je proto nutné zvážit, zda využijete chlazení studenou vodou, i když je v moci tohoto přístroje ochladit i větší místnosti. Maximální průtok ventilátoru je totiž 20,81 m³/min. A maximální rychlost proudění vzduchu je pak 3,37 m/s.