Pokud vlastníte některé z Bluetooth zařízení značky Apple a chcete poslouchat hudbu v bezdrátových sluchátkách s polouzavřeným akustickým systémem, je značka Beats a její bezdrátová sluchátka dobrou volbou. Ano, cena je poněkud vyšší, jde o značku, která je součástí skupiny značek, co šroubují ceny dost nahoru jen proto, že jde prostě o styl. Ovšem pokud součástí tohoto stylu chcete být, jistě zahrňte sluchátka mezi ta, o kterých si budete zjišťovat podrobnosti.

Nutno ještě tedy podotknout, že aby sluchátka Beats Solo3 Wireless šlapala, je potřeba mít účet iCloudu a macOS Sierra, iOS 10 nebo watchOS 3. Bez toho sluchátka nepojedou. Ale pozitivem je, že jsou přednastavená a připravená k použití. Takže jakmile je dostanete, stačí je nabít a pak zapnout u některého z Apple zařízení. Musíte však v zařízení mít zároveň zapnuté Bluetooth. Sluchátka se samozřejmě připojí nejen iPhonu, ale i k Apple Watch, iPadu anebo k Macu.

Jakmile sluchátka zapnete, automaticky se připojí k některému z Apple zařízení, které bude poblíž. Jsou vybavena bezdrátovou technologií Bluetooth Class 1. Vzhledem k tomu, že nemají dráty, musejí být poháněny baterií. Tahle však vydrží vynikajících 40 hodin přehrávání. A když šťáva dochází, stačí pět minut nabíjet v režimu Fast Fuel. A hned máte další tři hodiny poslechu navíc. Takto dlouhá výdrž baterie sluchátek Beats Solo3 Wireless je umožněna díky úspornému čipu Apple W1. Baterie je Li – Ion. Že máte nabito nebo že se ještě nabíjí, o tom vás informuje LED ukazatel nabití Fuel Gauge.

Zvuk sluchátek Beats Solo3 je mezi uživateli Apple výrobků již proslulý. Když se podíváme na jejich ohlasy, všichni vyzdvihují právě kvalitu zvuku, ovšem i dlouhou výdrž baterie. A snadné nabíjení přes USB. Některým uživatelům přijdou basy přehnané, jiným nedostačující. Je to ale o vkusu a o žánru, který poslouchají.

Sluchátka Beats Solo3 Wireless jsou velikostně nastavitelná, co se týče velikosti hlavy. Ale mohou se přizpůsobit i tvaru uší, protože i polstrované náušníky jsou nastavitelné. Nikde žádné dráty, nic nepřekáží. Se sluchátky lze jít i ven, protože mají polouzavřený akustický systém. Nejste tedy zcela izolovaní od hluku z okolí a váš pohyb venku může být i se sluchátky bezpečný. Někteří uživatelé však informovali, že se jim sluchátka při nižších teplotách, tedy v zimě pod bodem mrazu, sama vypínala.

Akustická soustava sluchátek je nastavena velmi vyváženě. K tomu můžete pomocí sluchátek vyřizovat i své telefonní hovory. To zařídí integrované ovládací prvky na sluchátku, tedy spolu s dvojicí mikrofonů, které zaměřují zvuk metodou formování paprsku, což zajistí pro optimální srozumitelnost hovorů. Ovládacími prvky ale můžete také ovládat přehrávání hudby nebo pohotově aktivovat Siri.

Kdo je zastáncem elegantního Apple designu, ocení design i u sluchátek Beats Solo3 Wireless. Jednak jsou dostupná v zajímavých barevných kombinacích a jednak jsou opravdu elegantní na pohled. Vesnička středisková se s těmito sluchátky prostě nekoná. Pohodlí a optimální podání zvuku doplňují plynulé křivky, ale také otočné náušníky.

Konstrukce sluchátek je poměrně odolná, proto se nemusíte bát ani nechtěných pádů. Samozřejmě s nimi nemůžete mlátit o zem, ale pokud vám z hlavy sjedou, zdaleka to neznamená jejich konec. Sluchátka Beats Solo3 Wireless jsou navíc skládací. Takže je můžete brát kamkoliv s sebou a rozhodně se nebudete muset motat s žádným drátem. Ani svou tašku nijak nezatížíte, sluchátka váží jen 215 g. Celková výška sluchátek je pak 19,8 cm.

Sluchátka zvládnou i pasivní přehrávání přes 3,5 mm kabel RemoteTalk. Kabel je tedy s ovládáním. Je součástí balení. V balení najdete ještě samozřejmě sluchátka, pouzdro na nošení, univerzální USB nabíjecí kabel (USB-A / USB micro-B), stručnou příručku. Uživatelé často však hodnotí příručku za velmi stručnou. A někdy uvádějí potíže s párováním sluchátek s notebookem.