Přejete si přenositelná bezdrátová sluchátka s rozměrnými uzavřenými sluchátkovými mušlemi (circumaural) a s uzavřeným akustickým systémem? S výborným stereofonním zvukem a také za rozumnou cenu? Prohlédněte si i parametry sluchátek Sennheiser HD 4.40 BT. Mají totiž co nabídnout.

Jednak jde o bezdrátová sluchátka, takže se nikde nemusíte rozčilovat se šňůrou od sluchátek, nikde ji upevňovat. Jednak jsou sluchátka vybavena možností pasivně izolovat od okolní hluk. Tato pasivní izolace umožňuje vychutnat si kdykoliv a kdekoliv nádhernou zvukovou kvalitu a detailní, precizně vykreslený akustický rozsah speciálních reproduktorů Sennheiser. Alespoň tak to tvrdí výrobce. A uživatelé mu dávají za pravdu.

Sluchátka mají poměrně robustní, ale skládací oblouk, který můžete snadno složit a uložit do ochranného pouzdra. To je součástí balení, stejně jako micro USB nabíječka a návod k použití.

Je důležité vědět, že sluchátka jsou určena zejména pro poslouchání zvuku z mobilních zařízení vyšších tříd. A také z moderních věží, které mají Bluetooth komunikaci. Abyste dosáhli dokonalého zážitku, je nutné poslouchat hudbu nahranou v co nejvyšší kvalitě.

Sluchátka mají i mimořádně vysokou citlivost, celých 113 dB / mW. V tomto případě jde o hodnotu akustického výkonu sluchátek. Maximum je přitom 140 dB, což je již hranice bolesti. Z údaje 113 dB / mW je znát, že jde o velmi hlasitá sluchátka, která jsou i dost citlivá na signál zdroje. Bezdrátová Bluetooth sluchátka Sennheiser HD 4.40 BT je tedy možné poslouchat i na zdroji s nižším výkonem, což bývá většinou MP3 přehrávač nebo i smartphone. Zde je tedy jasně vidět, že zejména mobily jsou tím, k čemu byste měli sluchátka párovat.

Jde o bezdrátová sluchátka, proto musejí být poháněna baterií. Ale pozor, i pokud jsou vybitá, tak si na nich muziku poslechnete. Lze je totiž napojit na 3,5 mm jack – jack kabel a připojit je k mobilu bevo PC či tabletu stejně jako sluchátka „drátová“. Kabel má délku 1,4 metru a je vybaven zlaceným úhlovým jackem. Na jedno nabití vydrží sluchátka hrát okolo 25 hodin, a to i při hlasité reprodukci.

Ale vždy pozor na nastavení hlasitosti. Jsou opravdu velmi hlasitá a můžete si při dlouhodobém poslechu na maximu vážně poškodit sluch. Při nastavení nižšího stupně hlasitosti vydrží sluchátka na jedno nabití i více než 25 hodin. Nicméně v době, kdy nabíjíte, si nic neposlechnete. Tuto možnost sluchátka nenabízejí.

Polstrování na sluchátkách Sennheiser HD 4.40 BT je vyměnitelné, takže pokud by se začalo jevit jako opotřebované, není potřeba kvůli tomu kupovat celý nový přístroj. Polstrování je koženkové, takže nevětrá. A při delším nošení je potřeba počítat se zpocením pod sluchátky.

Materiál polstrování je nasákavý. Proto pokud byste měli sluchátka na uších v době fyzické aktivity, nemusí to dopadnout dobře. Množství nasáknutého potu může být tak velké, že při stisknutí polstrování z něj začne vytékat pot. Tí si ale snadno poškodíte elektroniku sluchátek. Proto nosit vždy jen v klidu a v chladnějším počasí.

Sluchátka Sennheiser HD 4.40 BT jsou vynikající například na cestování, kdy často jen sedíte nebo postáváte. Anebo třeba k práci na PC, u které se, pokud není čtyřicetistupňové vedro, opravdu nezpotíte. Vynikající jsou i pro sledování filmů, kdy hloubka vícekanálového zvuku poslouchaného pouze ve sluchátkách dodá maximální prožitek filmu.

Sluchátka Sennheiser HD 4.40 BT jsou také vynikajícím headsetem, protože mají ovládání přímo na sobě (na sluchátkové mušli) a také zabudovaný všesměrový  duální mikrofon. Ovládání je snadno rozeznatelné hmatem, stačí jen malý trénink. Můžete jimi tedy přijmout, odmítnout a ukončit hovor, aniž byste sluchátka snímali.

Sluchátka nabízejí vyvážený, neuvěřitelně detailní zvuk s dynamickými basy – jsou vybavena měniči, které jsou výsledkem mnoha let výzkumů a vývoje. Co se komunikace týká, jsou sluchátka vybavena technologií Bluetooth 4.0 a aptX pro spolehlivý přenos pravého Hi-Fi zvuku. Ale to není vše. Najdete v nich totiž i technologii NFC, tedy tzv. Near Field Communication, která poskytuje mnohem rychlejší spojení s možností přenosu většího množství dat najednou.

Sluchátka mají frekvenční rozsah krácných Frekvenční rozsah: 18- 22 000 Hz. A jejich celková hmotnost je k nošení velmi pohodlná, konkrétně 225 g.