Nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 je inovativním přístrojem, který dostane z každé potraviny to nejlepší. A dokonce podle výrobce i ty látky, které by vaším tělem při obyčejné konzumaci bez rozmělnění jen prošly bez užitku. Nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 nabízí možnost zkvalitnit svou výživu, dostat se do opravdové zdravé výživy, tělu dodat bohatou dávku vitaminů, osvěžit se a také celkově posílit své zdraví bez náročné přípravy ingrediencí nebo kupování doplňků stravy. Zde budete mít vše čerstvé…

Jen 600 W…

Motor tohoto mixéru má příkon 600 W, což samo o sobě není nic moc, i ponorné mixéry umějí mít dvakrát tolik. Jde spíše o tvar technologii mixovacích nožů, které dosahují dobrých výsledků mixování.  Otáčky dosáhnou jen na 20 tisíc, což u stolních mixérů můžete mít i 45 tisíc otáček za minutu. Podívejme se ale na ty již zmiňované nože. Jde o speciální čepele, které rozmělní potraviny na buněčnou úroveň, čímž napomáhá tělu snadněji vstřebat prospěšné látky.

Díky tomu můžeme mít připraveny výživové koktejly pro sebe i pro děti. Ty navíc dobře chutnají a jsou nabité všemi potřebnými vitamíny. Navíc je Nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 opravdu malý, takže se na kuchyňskou linku pohodlně vejde. Nemusíte jej proto po každém použití schovávat. A díky tomu budete mixovat mnohem častěji. Jeho rozměry jsou následující (v x š x h): 29,5 cm x 13,5 cm x 25 cm. Hmotnost pak je 2,7 kg.

Nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 rozmělní dokonce i semínka, oříšky nebo lupínky. Podle tvrzení výrobce si poradí se všemi druhy surovin. Na tomto místě je však nutno podotknout, že podle reakcí uřivatelů tohoto přístroj to není zcela pravdivé tvrzení. Nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 si totiž neporadí se zrníčky z melounů nebo z jablek. A právě kvůli nim si mnoho lidí chce pořídit nutriční stolní mixér.

Široké příslušenství

Příslušenství, které nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 přináší, je celkem bohaté, konkrétně jsou to tři nádobky na mixování (velká, malá a jedna s uchem), víčka, dva různé mixovací nástavce. A to je pro běžné použití zcela dostačující, u ponorných mixérů se s tak bohatým příslušenstvím za tuto cenu nepotkáte.

Hlavním přínosem, který vám nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 má poskytnout, je schopnost extrahovat z potravin významné nutriční hodnoty, které jsou obsaženy především ve slupkách, stopkách, jádrech a semínkách. Proč? Protože k vitaminům, proteinům a esenciálním mastným kyselinám, které jsou právě v těchto částech obsaženy, se běžně ani nedostaneme. Jenže, jiné mixéry zvládnou mnohem více otáček, takže se dá předpokládat, že i běžný stolní mixér nebo ponorný míxér přinese stejný užitek. Některé mixéry dokonce mají nože potaženy titanem, aby nedocházelo k oxidaci vitamínů a enzymů.

Design především

Každý, kdo se u přístrojů dívá nejen na jejich funkčnost, ale i na vzhled, jistě ocení design a zpracování, které má nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600. Je k dostání v několika svěžích barvách tak, aby pasoval i do vaší kuchyně. Provedení je na první pohled precizní, ale pozor, při nedostatečném dotažení mixér teče a celý přístroj je pak potřísněný šťávou z mixovaných surovin. To není zrovna příjemná komplikace, pokud by si chtěly zdravou svačinky připravit odrostlejší děti nebo starší lidé, kteří nemají tak přesnou motoriku.

Nádobku i čepel můžete mýt v myčce nádobí, což je to nejlepší, co může hospodyňku v případě péče o přístroj potkat. Čepele nožů mají dle výrobce vydržet dlouhodobě ostré. Přístroj však nemá pulsní spínač, což zase trochu budí pochybnosti o účinnosti jeho mixování.

Nádobky jsou od výrobce zaručeny, že neobsahují žádný bisfenol A (BPA). Nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 je v balení i s uživatelskou příručkou s recepty na vyvážené koktejly, dostanete také jednoho kapesního nutričního rádce. Ten umožní i pomalé hubnutí bez jo – jo efektu.

Jen jedna rychlost mixování

Větší z nádobek má objem 0,7 litr, a to zajistí dost smoothie nebo freshe pro více lidí. Zkušenosti uživatelů však ukazují, že pokud do nádobek dáte aromatičtější ovoce, jakým je například meloun, bude nádobka cítit tímto ovocem ještě po několika vymytí. To opět nemluví o kvalitě provedení zrovna nejlépe. Nutno také vzít v úvahu, že mixér nabídne pouze jednu rychlost.

Uživatelé doporučují dávat pozor

Ještě dovolte malé upozornění ohledně zapínání a vypínání. Jednak je tu samozřejmě bezpečnostní pojistka, která, dokud není mixér správně sešroubován, by neměla povolit chod, ale často povolí. Jednak ohledně vyndávání z elektrické sítě: Samotný nutriční stolní mixér Delimano NutriBullet 600 nemá tlačítko pro zapnutí a vypnutí, protože se spoušti zatlačením nádoby do základny. A vytažením se samozřejmě opět vypne. Takže jej nevypínejte vytažením ze zásuvky, to mu podle výrobce rozhodně nedělá dobře.