Velmi všestranný nosič dětí, to je Infantino In Season 5 Layer. Dovolí vám být venku s dítětem b náručí, ať je jakékoliv počasí. Chrání proti větru, dešti, chladu, ale větrá při vyšších teplotách. Přitom je cenově srovnatelný s jinými méně vybavenými modely, ovšem chybí mu pevná základna. Co ještě se dá říci o nosiči dětí Infantino In Season 5 Layer? Pojďme se na něj podívat podrobněji, rozhodně je co prozkoumat.

Počasí vás nezaskočí – nosič kdykoliv využijete na vyřízení neodkladných záležitostí

Potřebujete na poštu, ale zrovna prší, jdete nakoupit do obchodu, kam kočárky nesmějí, jenže to vypadá, že se docela rozfoukalo? Nebo je slunce příliš vysoko a příliš pálí? I v takových vrtoších počasí se můžete vydat bez obav s vaším dítětem ven, protože nosič Infantino In Season 5 Layer je vybaven pro všechny varianty.

Z toho je samozřejmě odvozen i název nosiče, 5 vrstev, protože na dítě toho můžete nabalit opravdu hodně, všechny vrstvy se ale dají schovat v kapsách. Otázkou je, zda někde zůstane prostor pro osobní věci typu telefon a klíče. Peněženku už na nákup stejně nepotřebujeme, tu mobil skvěle a nyní i bezinfekčně nahradí.

Proti dešti pláštěnka přes celé dítě, zateplení ale jen přes zádíčka

Skvělá je u nosiče dětí Infantino In Season 5 Layer pláštěnka. Ta se schovává ve spodní kapse a lze ji kdykoliv vyndat a nasadit přes celé dítě, tedy zakrýt mu i nožičky. Toho můžete s výhodou využít například i tehdy, když bude foukat, že dítěti nožky schováte a ochráníte před větrem. Pláštěnka je totiž na gumu, takže ji nastavíte klidně i jen přes nohy nebo záda.

Pokud je větrno, ale víte, že prcek má nožky v teple, stačí jen překrýt základní síťovinu nosítka, která je umístěn na zádech, aby se batole nepotilo, neprofoukavou vrstvou. Ta ochrání záda dítěte před nachlazením, ale přitom stále větrá, podobně jako naše softshell bundy například.

Nosič ovšem uplatníte i v zimě, protože je na něm ještě další ochranná, tentokrát velmi teplá vrstva. Ale pozor, jen přes záda a kousek hlavy, takže nožičky musíte dokonale zabalit do botiček a teplých podkolenek, případně využít pláštěnku přes dolní polovinu těla. Výrobce své nosítko přímo doporučuje právě i do mrazu.

Nechybí ani kapuce coby stínění proti slunci

Kapuce je jednak součástí pláštěnky, jednak tu najdete i  samostatnou, tenkou, z jedné vrstvy látky, která stíní proti sluníčku a odkloní mírné poryvy větru. Proto na procházku budete moci občas vyrazit i bez pokrývky hlavy pro dítě, v mírném počasí ji dobře nahradí samo nosítko Infantino In Season 5 Layer.

Hlavička zajištěna

Výrobce doporučuje svůj nosič od cirka 3,6 kg, což je v podstatě od narození, resp. od několika týdnů věku. Ale pozor, nelze do něj dít miminko do polohy v leže, pouze do svislé polohy, proto byste v něm měli nosit svou ratolest až mnohem později. Nutno ale však dodat, že na zajištění klimbací hlavičky se myslelo, je tu polstrovaná a nastavitelná opěrka hlavy.

Dítě můžete nosit na břiše i na zádech, čelem k sobě i od sebe

Nosič dětí Infantino In Season 5 Layer je poměrně univerzální v tom, že dovolí nosit dítě na břiše i na zádech, čelem k sobě i od sebe. Díky tomu vám vydrží dlouho, do vyššího věku dítěte. A podle toho je navržena i jeho nosnost – až do 18 kg, což je hmotnost průměrného čtyř až pětiletého dítěte. Takže když nebudete ráno stíhat do školky, můžete si pomoci nosičem.

Dítě může mít nožičky buď rozkročené okolo pasu rodiče, nebo je může mít mírně spuštěné dolů podle toho, co právě potřebuje samo dítě a také vy – tím se samozřejmě jednak mění polohy kyčlí, pro vás se pak mění rozložení těžiště a pohodlí nošení.

Pevnou základnu pro své pohodlí ale nečekejte

Co jistě nosiči dětí Infantino In Season 5 Layer citelně chybí, je pevná základna, která by dosahovala až k bedrům. Je přece určen i pro děti o vyšší hmotnosti, přesto se dá zapnout jen do výšky pasu. Sice poměrně širokým polstrovaným pásem, ale to stále nenahradí možnost opory o bedra v podobě pevné základny. Nošení zkrátka nebude při vyšších hmotnostech dítěte už tolik pohodlné.

S vyšší hmotností rodiče se ale počítalo, popruhy jsou dost dlouhé na to, aby si je mohly pohodlně nastavit i plné postavy. Počítalo se s tím, že po porodu nějaké to kilo navíc prostě zůstane. Nosič pohodlně nasadí i tatínkové.

A co na něj uživatelé?

Uživatelé si u nosítka Infantino In Season 5 Layer chválí jeho využitelnost v různém počasí, zejména v dešti, takže nemusejí řešit, co s sebou, když jdou s dítětem ven na delší dobu. Pláštěnku a větrovku zkrátka mají stále s sebou. Prošívané zateplení je dostatečně teplé i do mrazu, jen je nutné myslet na to, jak zahřát nožky a ruce většího dítěte.

Rodiče si pochvalují i více možných poloh pro nošení dítěte, dostatečně široké a polstrované popruhy, ale uvítali by, kdyby opora v dolní části byla mířena na bedra, nikoliv na břicho a pas. Při nošení dítěte na břiše to není až tak podstatné, ale při nošení na zádech se pás zarývá do břicha, což může být pro mnoho žen dost nepříjemné.