Nosič děti od Cybex se chlubí tím, že byl vyvinut ve spolupráci s porodními asistentkami a ortopedy. To má jistě mnohé do sebe a je tedy možno se spolehnout na to, že zrovna tento nosič dětí bude k jejich páteři velmi šetrný. A zároveň budě dětem příjemný i pohodlný. Jde o německý produkt, a i proto se dá předpokládat, že jde o kvalitní kousek domyšlený do detailů.

Podle slov výrobce kombinuje Nosič dětí CYBEX 2.GO Ocean 2017 ortopedické výhody popruhů s chytrou funkčností a ergonomickým designem. Díky všestrannosti, pohodlnosti a spolehlivosti uspokojí tento nosič vaše osobní potřeby i v době, kdy je nezbytně nutné (anebo chtěné) mít dítě na sobě, být s ním ve fyzickém kontaktu a nosit jej.

Nosič dětí má různě nastavitelnou opěrku hlavy, kterou umístíte právě tak, jak je pro vaše miminko zrovna nejlepší. A jak bude růst nebo jak budete měnit jeho polohy při nošení, budete opěrku hlavy posouvat.

Když už jsme u těch poloh, je vhodné zmínit, že je jich pět, které při nošení dítěte v nosiči dětí CYBEX 2.GO Ocean 2017 můžete využívat. Konkrétně jde o pozici vpředu, tváří dovnitř, vpředu – tváří ven, dále o polohu na boku, můžete nabídnout i pohyblivé sezení – pro větší děti, které se v sedě už udrží samy) anebo nošení miminka na zádech. Miminko nelze nosit horizontálně, proto je nosič doporučován až od tří měsíců věku dítěte.

Sedací část nosiče lze rozšířit do ortopedy doporučené polohy s roztaženýma nohama. Takže miminko, i když bude zády k vám, může být v žádané poloze nohou. Sedací část lze totiž individuálně nastavit právě proto, aby poskytovala tu správnou polohu nohou pro miminka a vývoj jejich kyčlí.

Rodičům nabízí nosič dětí CYBEX 2.GO Ocean 2017 extra široké pásy s měkkými vycpávkami, které zajistí pohodlí a minimální tlak při nošení dítěte. Spodní přední část nosiče naopak poskytne oporu o břicho, a to formou bederního pásu, která je výhodná právě pro páteř. A vzhledem k tomu, že nosič lze používat až ve třech měsících věku dítěte, dá se předpokládat, že oporu o břicho v téhle době zvládnou pak už i maminky po císařském řezu.

Pásy jsou ergonomicky tvarované, takže zajistí menší zatížení zad. Ergonomické tvarování a opora o břicho také zajistí optimální odvod váhy pryč z ramen, což poskytuje pohodlí i při delším nošení.

Pokud se povede nosič zašpinit, nejde o žádnou katastrofu. Potah je pratelný v pračce, na klasických 30 stupňů, které vyhovují umělým materiálům. Díky složení materiálu je zajištěn i odvod přebytečného tepla miminka a jeho nositele, aby nedocházelo ke zbytečnému pocení.

Při nošení dítěte budou zohledněny všechny ortopedické nároky na vývoj nejen kyčlí, ale i páteře. Toho můžete dosáhnout právě díky individuálnímu nastavení.