Už nyní víte, že při nošení miminka budete potřebovat jednu nebo dvě volné ruce, a tak sháníte nosič, který by vám dovolil mít miminko častěji u sebe, i když někam jdete nebo doma cokoliv děláte, třeba sbíráte prádlo. Nosič dětí Chicco Hip Seat by vás mohl zaujmout jednak svou pevností v základně, jednak ergonomickým tvarem samotného nosiče, ale zejména tím, že jde o soupravu 3 v 1. Ze dvou oddělitelných částí totiž můžete mít tři různé nosiče. Pojďme se na Nosič dětí Chicco Hip Seat podívat podrobněji.

3 v 1 jsou nejen kočárky, ale i nosiče dětí

Než se podíváme na podrobnější parametry nosiče dětí Chicco Hip Seat, nejprve si popišme zajímavou myšlenku, se kterou Chicco na trh nosičů dětí šlo. Tedy nabídnout trojkombinaci pro využití pro děti různého věku. Tak jako u kočárků máte pro miminko jinou sestavu než pro batole, je i u nosiče dětí Chicco Hip Seat možnost sestavit si ho podle toho, kolik vašemu dítku je a co už zvládá.

Nosič dětí Chicco Hip Seat je totiž tvořen dvěma částmi – a to zpevněnou základnou a dětským nosičem. Nosič se základnou, tedy celý set, je skvělý pro nejmenší, kdy miminko bude (raději na ne dlouho) v pevné pozici na maminčině / tatínkově bříšku. Až povyroste, může sedat směrem zády k rodiči, aby vidělo okolní svět.

Samotný nosič bez základny je využitelný pro rychlejší přenášení většího dítěte tak, abyste měli obě ruce volné, zejména pokud si jej dáte po straně, aby s vámi vidělo na cestu, případně i na záda, kde je nošení větších dětí nejpohodlnější. Obě ruce přitom máte volné.

No a jen zpevněná základna se skvěle hodí pro větší děti, pokud vám stačí jen jedna volná ruka. Se zpevněnou základnou si totiž dítě posadíte na ni a podpíráte jej za zády. Šikovní rodiče si na zpevněnou základnu mohou položit i miminko – opravdu položit a rukou jej jistit v klubíčku. Základna slouží v podstatě jako pultík, díky kterému nesete váhu dítěte svými boky a zády, nikoliv na rukou. Také si nemusíte křivit páteř vykláněním se do strany tak, aby vám dítě mohlo sedět na jednom z boků.

Jak je to s nosnostmi jednotlivých dílů setu Chicco Hip Seat

Samotný nosič bez pevné základny je určen pro nejmenší, a vzhledem k tomu, že není vybaven zpevněním, je vhodný na nošení do 9 kilo vády miminka. Ale při dodání základny nebo při použití samotné základy už můžete nosit dítě až do hmotnosti 15 kg.

Základna je navíc vybavena i kapsami na zip, takže ji využijete také pro úschovu základních věcí –  a dá se s ní vyjít i do ulic. Část cesty může jít dítě po svých, část jej ponesete na základně (tváří k vám i od vás), aniž byste se museli zdržovat s její instalací nebo s připínáním dítěte do nosiče. Vypadá totiž jako ledvina okolo pasu. Jde o velmi elegantní a praktické řešení.

Široké polstrování a zapínání jak rovně, tak do kříže

Nosič dětí Chicco Hip Seat má široké polstrování, díky kterému je dostatečně měkký jak pro dítě, které v něm sedí, tak pro rodiče, který má vše na svých bedrech a zádech. Popruhy lze zapnout jak rovně, tak i do kříže, aby se minimalizovalo zatížení ramen a nutnost jakkoliv vyrovnávat šířku nosiče.

Opora hlavičky je samozřejmě nastavitelná, dokonce je ti u ochrana hlavičky dítěte před nepřízní počasí. Tu si vyndáte z kapsičky a nosiči a zapnete právě nad hlavičkou dítěte. Ve slunných dnes poskytne stín, ve větru udělá základní clonu.

Aby se nezpotilo…

Některé děti jsou potivější, zejména v kontatu s hřejícím tělem rodiče. I na toto výrobce myslel, a tak je nosič dětí Chicco Hip Seat vybaven odnímatelným panelem se síťovinou na zádech nosiče právě  pro zabezpečení ventilace.

Ale to není vše, na co výrobce ještě myslel. Vzhledem k tomu, že děti rády ocucávají a ukusují cokoliv, co mají v dosahu pusinky, je v balení ještě i malá poduška na kousání. Ta slouží právě k zmezení toho, aby dítě okusovalo popruhy nosiče – hlavně během období rostoucích zoubků.

Model je dostupný v několika barevných variantách, dokonce i v provedení denim, takže si na své přijdou i ti, kdo hledají nosiče také podle jejich vzhledu. Popruhy a spony jsou v barvě modelu, všechny jsou ovladatelné jednou rukou (při rozepínání), ale přitom stabilní a bezpečné.

A co na něj uživatelé?

Jak se uživatelé staví k nosiči dětí Chicco Hip Seat? V ohlasech, které jsme našli, jsou spokojení, zejména s možností využít nosič více způsoby. Set 3 v 1 je podle nich skvělým nápadem, který umožňuje rodičům být s dítětem v častějším fyzickém kontaktu, ale přitom nepřetěžovat ruce rodiče, ani jeho záda nebo ramena.

Pevnou základnu rodiče rádi využívají na procházky s dítětem, které už šlape, ale ještě neujde celou trasu, ovšem rodiče nemohou nebo nechtějí brát kočárek. Základna nosiče je vybavena kapsami, takže ji využijí jako ledvinku, navíc na ni dítě kdykoliv posadí čelem k sobě, či od sebe a dítě pohodlně střídá chůzi s odpočinekm. Velmi si uživatelé chrání i ochrannou kapuci pro hlavičku dítěte.