Potřebujete sice žehličku, ale nežehlíte nijak často. Razíte trend, že žehlit se má dámské spodní prádlo, košile a blůzy. A košile kupujete zásadně ze samožehlících materiálů. Proto žehlíte jen jednou za čas a jen pár kousků oblečení. V takovém případě nemá smysl investovat do žehličky vysokou částku. Supr vyladěné žehlící plochy, speciální tvar a perfektní propaření materiálu vám žádný velký užitek nepřinesou.

Na základní občasné žehlení bohatě stačí žehlička za necelé tři stovky. Jedním ze zástupců levných, ale přesto užitečných žehliček je i napařovací žehlička Sencor SSI 2028. Má nerezovou žehlící plochu, plynulou regulaci výkonu, respektive teploty, regulaci výstupu páry a disponuje i možností svislého napařování.

Jde o poměrně malou žehličku. Její rozměry jsou (V x Š x D): 12,5 × 9,9 × 26 cm. Váží pouhých 0,65 kg. Nádobka na vodu je ale poměrně velká (vzhledek k velikosti žehličky a množství předpokládaného žehlení), objem je 200 ml.

Žehlička Sencor SSI 2028 má celkem malý příkon, 1600 W. Ale vyšší ani nepotřebuje, protože malou žehlící plochu je snadné zahřát i s menším příkonem. A zahřívá se, podle ohlasů uživatelů, překvapivě rychle. Problém může nastat s přívodním kabelem, je totiž dlouhý jen 165 cm. Vše ale může vyřešit případná prodlužovací šňůra.

Kabel je zabudovaný do žehličky tak, že koncovka kabelu je otočná o 306 stupňů. Tím se dokonale zamezí kroucení a zamotávání. Otočnou koncovku kabelu dobře využijete i pro případné vertikální napařování.

6ehličká má nerezovou žehlící plochu. A jak známo, nerez je velmi odolný proti jakémukoliv poškrábání. Nádobka na vodu je průsvitná, takže vždy dobře vidíte, kolik vody ještě zůstává.  Otvor pro nalévání vody je velmi dobře přístupný. Díky přibalené plnící nádobce s nálevkou tvarovanou pro potřeby plnění žehličky Sencor SSI 2028 budete vodu moci dolévat za plného provozu, snadno a bezpečně.

Ovšem pozor, i za minimální náklady si můžete pořídit žehličku, která má systém samočištění odstraňující minerální usazeniny. Systémem Self – Clean je vybavena právě i napařovací žehlička Sencor SSI 2028.

Žehličce nechybí ani tlačítko pro kropení. A samozřejmě termostat a světelná kontrolka signalizující udržování nastavené teploty.

Pojďme se podívat na samotné napařování. Žehlička Sencor SSI 2028, přestože je malá, je schopná rovnoměrně dávkovat páru v množství 40 g za minutu. Žehlička má také příjemný a nevtíravý design, zajímavou kombinaci se žlutou barvou.

Uživatelé, kteří si žehličku Sencor SSI 2028 pořídili, jsou spokojení zejména s tím, jak dobře klouže po žehleném prádle. I přes svou nízkou pořizovací cenu je vybavena všemu funkcemi, které pro běžné žehlení v malých objemech prádla potřebujete.

Nutno však podotknout, že vzhledem k nižší hmotnosti žehličky budete muset na žehlené prádlo občas trochu přitlačit. Anebo přejet jedno místo opakovaně, volba je na vás. Žehlička je samozřejmě vyrobená z levnějších materiálů. Pro občasné žehlení to však ničemu výrazně nevadí.

Žehličku Sencor SSI 2028 také můžete dobře využít v případě, kdy dorůstající dítě projeví zájem o žehlení, ale drahou žehličku byste se mu báli svěřit. Shodit z prkna žehličku za 2 tisíce nebo žehličku za tři stovky, to je přece jen velký rozdíl. Ale tady také pozor, žehlička nemá automatické vypnutí, proto žehlení vždy kontrolujte a žehličku po žehlení svědomitě vypojujte z elektrické sítě.