Přemýšlíte o nákupu nové žehličky a nevíte, jak se v té ohromné nabídce zorientovat? Pojďte si pročíst informace i jedné z nejlepších žehliček na trhu. Ať se podíváte na jakékoliv testy, kterých se tato žehlička zúčastnila, umístila se v nich na prvních místech. A jistě bylo proč.

Napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 má totiž velkou a dokonale kluzkou žehlící plochu T-ionicGlide, parní ráz až 220 g páry za minutu, automatickou regulaci páry při vyšších teplotách, dokonale tvarovanou špičku pro vyžehlení všech záhybů, automatické bezpečnostní vypnutí, systém odvápnění a také snadné nalévání vody.

Všem kladům vévodí dobře vymyšlené očko na elektrické zástrčce, díky kterému je velmi snadné zástrčku ze zásuvky vytáhnout. Samozřejmě, že i zápory se najdou. Jedním z nich je vyšší cena, tím druhým je fakt, že pro některé uživatele je umístění tlačítka parního rázu na nevhodném místě. Jeho mačkání je pak nepohodlné, protože se uživatel musí nejdříve naučit držet žehličku i tehdy, když položí palec nahoru na rukojeť. Je to ale víceméně otázka zvyku.

Pojďme si však žehličku představit postupně. Žehličku lze používat velmi snadno, není potřeba ovládat žádné speciální postupy. Žehlicí plocha T-ionicGlide zajistí optimální kluznost, ale i odolnost proti poškrábání. Speciálně umístěné ventilační otvory se postarají o rovnoměrné rozložení páry. A díky tomu je polovina žehlícího úspěchu zajištěna.

Velkou pozornost věnovali designéři i špičce žehličky Philips Azur Performer Plus GC4527/00, kterou nazvali Tripple Precision. Ta vám díky svému tvaru zajistí optimální kontrolu a viditelnost, umožní dosáhnout žehličkou i do těch nejobtížnějších oblastí.

Pokud ještě nevíte, kolik páry pro jaké žehlení potřebujete, nechte to na žehličce. Umí množství páry nastavit automaticky podle teploty. A když napařuje jemně, skoro ji ani neslyšíte. Výstup páry je plynulý, většinou jde o 50 g za minutu. Pro vertikální napaření ale můžete využít celých 220 g za minutu.

Žehlička má příkon 2600 W, takže rozvede během okamžiku teplo do celé plochy. Rozhodně na ni nebudete muset čekat. Je ale vybavena i bezpečnostním vypnutím, díky kterému se už nebudete muset vracet domů, jen abyste zkontrolovali, že je žehlička vypnutá. Sama se vypne v případě, že ji necháte v nečinnosti. Vypnutí nastane konkrétně po 8 minutách vertikálního stání na odkládací ploše. Anebo po 30 sekundách, budete-li žehličku mít položenou na žehlicí ploše nebo na boku, ovšem horizontálně.

Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 během žehlení ani neprská a ani neodkapává. Díky tomu si rozhodně na svém prádle nevytvoříte mokré nebo nedejbože rezavé skvrny. Tohle u napařovací žehličky Philips Azur Performer Plus GC4527/00 opravdu nehrozí!

Jestliže máte u vás doma tvrdou vodu, tak se nemusíte bát ji používat na žehlení. Odzvonilo kupování vody destilované. Žehlička v sobě totiž má zabudovanou nádobku na vodní kámen. A je vybavena velmi účinným systémem odvápnění. Zabudovaná nádobka na vodní kámen v napařovací žehličce Philips Azur Performer Plus GC4527/00 totiž zachytí během žehlení částečky vodního kamene.

Můžete jednou za čas spustit i proces samočištění s názvem Self Clean. Ten vyplaví vodní kámen ze žehličky. Takže konzistentní výkon žehličky a plynulý tok páry po celou dobu žehlení jsou zajištěny. Perfektní výsledky žehlení na sebe nenechají dlouho čekat.

Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 patří k těm těžším na našem trhu. Tím je zajištěno správné přitlačení žehlicí plochy k žehlené tkanině, aniž byste museli nějak vydatně tlačit vy. Není ale natolik těžká, aby manipulace s ní byla pro dospělou osobu obtížná.

Postavení žehličky do vertikální polohy jde také snadno – zejména díky otočnému kloubu kabelu. Kabel lze otočit o celých 360 stupňů, takže manipulace se žehličkou je díky němu dost usnadněná.

Přívodní kabel je dlouhý 2 metry a žehlička váží kilo a půl. Nádobka na vodu má objem poněkud menší, pouze 300 ml. Ale otvor pro nalévání je dostatečně velký pro to, abyste mohli vodu vždy doplňovat pohodlně. A to i přes to, že se žehličkou nedostanete žádnou odměrku na dolévání vody. Nebudete ji totiž potřebovat. Žehlící plocha je dlouhá celých 33 cm a v nejširším místě měří 14 cm.

Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 nabízí mimo jiné i ekologické nastavení žehlení, kdy během provozu dokáže ušetřit až 20 procent energie. Uživatelé na ní oceňují hlavně tu skutečnost, že skvěle klouže po žehlených tkaninách, ale zároveň je dobře propaří, díky čemuž je žehlení opravdu účinné.