Pokud se poohlížíte po napařovací žehličce průměrné velikosti a průměrné ceny, ale poměrně dobrého výkonu, mohla vy se vám hodit žehlička od značky Philips, konkrétně napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4526/20. Její cena je únosná, ale přitom podává dostaečný žehlící výkon pro běžné potřeby běžné domácnosti.

Za málo peněz průměrné množství muziky

Výkon je dán maximálním příkonem žehličky. V tomto případě jde o 2 600 W. K tomu si přidejte nádržku na 300 ml, což zaručí dlouhé žehlení bez nutnosti doplňovat vodu. Výstup páry, respektive parní rát je pl\nule zajištěn v úrovni 50 g za minutu. A parní ráz může být až 200 g za minutu, což patří ke kategorii žehliček s vynikajícím výkonem.

Délka síťové šňůry je dva metry, a tak budete mít (většinou) dostatek místa k žehlení a manipulaci se samotnou žehličkou. Pohodlnou manipulaci zajišťuje také vývod síťové šňůry umožňující otáčení o 360 stupňů. Tím máte maximální svobodu pohybu při samotném žehlení.

Nemusíte na ni tlačit

Celá napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4526/20 má následující rozměry (v x š x h): 32 cm x 16 cm x 14 cm. Žehlička bez vody váží 1,5 kg. Takže i s plnou nádržkou budete žehlit s přístrojem vážícím necelá dvě kila. To je dostatečná váha na to, aby žehlička sama tlačila na textilii, kterou žehlí, ale zároveň dost nízká hmotnost na to, aby se s žehličkou dalo manipulovat i delší dobu.

Napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4526/20 má unikátní žehlící plochu, jak už jsme si u žehliček od značky Philips zvykli. Tato je pětihvězdičková T – ionic Glide s integrovanou vrstvou oxidu titanu. To znamená, že žehlící plocha má výborné kluzné vlastnosti, ale zároveň jde o odolnou plochu, která není tolik ohrožena škrábanci a nárazy. Proto už není nutné dávat na žehličku tolik pozor, jako tomu bylo potřeba u keramických žehlicích ploch.

Automatické bezpečnostní vypínání má také

Nechybí ani bezpečnostní vypnutí. Napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4526/20 se vypne zcela sama, a to po delší době nepoužívání. Navíc je možné si vybrat ECO nastavení, což dokáže uspořit až 20 procent energie. I intenzita páry se dá chytře upravit. Žehlička sama o sobě má systém pro úpravu intenzity páry, a to v souvislosti se zvoleným materiálem, který právě žehlíte. Uživatelé si však někdy postěžují na to, že předchozí manuální nastavování intenzity napařování u starších modelů jim vyhovovalo více.

Drip Stop je další chytrý systém v žehličce. Zabraňuje tvorbě mokrých skvrn na oblečení, které často vznikají při používání levnějších žehliček. Kvalitní žehličky se vyznačují právě schopností zastavit tvorbu vodních kapek a následných skvrn.

Built – in calc container

Vychytávkou, kterou má Napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4526/20, je systém Built – in calc container, který odstraní vodní kámen, co by se chtěl usadit. A systém self – clean odstraní zbytky nečistot.

Pokud stojíte o vertikální napařování, můžete ho s touto žehličkou mít. Také je zde měkká a ergonomická rukojeť a jemný rozprašovač, díky kterému snadno a jemně navlhčíte místa, co chcete důkladněji vyžehlit, případně velmi odolné a silnější tkaniny, například džínsovinu nebo len.

A co na ni uživatelé?

Uživatelé si chválí jak systém regulace páry, tak také hladkost a odolnost žehlicí plochy.  Chybí nádržka na dolévání vody, ale s tím si poradí každá hospodyňka. Systém odvápnění se osvědčil i uživatelům, kteří v domácnosti mají tvrdou vodu. Velmi je oceňováno i zúžení přední části žehličky, aby se dalo snadněji proniknout mezi knoflíky u košilí nebo blůzek. Žehlička je rychle nahřátá. A navíc má na zástrčce do zdi praktické ouško, díky kterému se velmi snadno vytahuje ze sítě.