Potřebujete novou žehličku, ale nejste žehlící maniaci – a tak vám stačí jen něco jednoduššího za méně peněz. Za cenu okolo čtyř set můžete mít model Hyundai SI 331 bílá/zelená, který vám nabídne zejména odolnou nerezovou a dobře klouzající žehlící plochu, po které jsou dobře rozloženy ventilační otvory k vypouštění páry. Žehlička, přestože je levná, zvládne i dokonalé napařování ve svislé poloze. A aby těch kladů nebylo málo, tak vám prozradíme, že ji směle můžete plnit kohoutkovou vodou.

Napařovací žehlička Hyundai SI 331 bílá/zelená zvládne také kropení a samozřejmě i klasický parní ráz. Navíc je designově povedená a energická zelená barva vám pomůže s lepší náladou při žehlení. Jen se na žehličku podíváte a už budete mít chuť ji vzít do ruky.

Žehlička, přestože je to u menších modelů poněkud neobvyklé, má docela velký příkon, celých 2200 W. Takže nahřívání žehličky je otázkou několika vteřin. Díky dobrému prohřátí si snadno poradí i s tím nejodolnějším lněným materiálem.

Parní šok, který dokáže žehlička vyvinout, je až 80 g páry za minutu. Plynule můžete regulovat jak teplotu, tak množství produkované páry.

Díky nerezové žehlící ploše máte zajištěno minimum poškrábání, dobrou kluznost, vynikající tepelnou vodivost a hlavně rovnoměrné rozložení teploty. Pokud potřebujete žehlit i okolo knoflíků (což jistě potřebujete), oceníte i klasickou drážku na žehlící ploše, která vám to umožní.

Napařovací žehlička Hyundai SI 331 bílá/zelená je navržena tak, aby se vám opravdu dobře držela a aby manipulace s ní byla snadná. Rukojeť je potažena tzv. soft touch materiálem, tedy pogumovaným plastem, díky němuž vám ruka na rukojeti nikdy nebude klouzat.

Žehlička váží 1,1 kg, což je dost málo na to, abyste se žehlením příliš brzy unavili – ruka vás z ní bolet nebude. Ale na druhou stranu je hmotnost 1,1 kg dost na to, aby žehlička správně zatížila žehlený materiál i bez toho, abyste vy museli vyvíjet zvětšený tlak.

Průběžné množství páry, které si můžete naregulovat, je 0 – 35 g za minutu. Páru lze tedy zcela vypnout. A parní ráz je již zmiňovaných 80 g páry za minutu. Anebo kropení. Nechybí samozřejmě ani světelná signalizace, která vás informuje o tom, zda má žehlička požadovanou teplotu.

Nádržka na vodu má 250 ml, což je u tak malé a levné žehličky velmi slušný objem. Nádržku na vodu lze plnit rovnou z vodovodního kohoutku. Plnící otvor je tomu zcela přizpůsoben. Součástí žehličky je i nálevka.

Žehlička Hyundai SI 331 bílá/zelená má také samočistící systém self clean – systém pro jednoduché a kompletní čištění vnitřní konstrukce žehličky. Pokud je mírně zanesena usazeninami, dokáže je ze sebe vydat. Program pro odvápňování jí ale chybí. Takže pokud máte vodu tvrdou, raději sáhněte po té destilované. Když budete vylévat zbylou vodu, je nutné přidržovat kryt plnícího otvoru. Chce to trochu grif, ale ve výsledku nejde o nic složitého.

No, a když už jsme u té velikosti, tak je potře si zmínit, že napařovací žehlička Hyundai SI 331 bílá/zelená má tyto rozměry (š x v x h): 28,5 cm x 15 cm x 12,5 cm. Její hmotnost je rozložena tak, že pokud ji postavíte vertikálně, rozhodně se nepřeklopí.

Co se napájení týká, je délka napájecího kabelu 1,9 metru, tedy lepší průměr mezi žehličkami. A mezi levnými žehličkami přímo špička. Navíc je kabel otočný, aby manipulace s ní byla co nejsnazší. A máte i možnost navinutí napájecího kabelu okolo těla žehličky pro praktické skladování.

Žehlička Hyundai SI 331 bílá/zelená postrádá systém proti odkapávání, proto se může stát, že zkondenzovaná voda odkápne na prádlo nebo na žehlicí prkno. Uživatelé však zmiňují, že k tomu nedochází často. A pokud ano, voda je zcela čistá, bez zabarvení. Pokud nastavíte teplotu žehlení příliš nízko, pára se nevytvoří dokonale a část vody půjde z ventilačních otvorů stále ve formě vody. Je potřeba vypozorovat, od jaké teploty se všechna voda dokáže přeměnit na páru.

Zaznamenali jsme i poznámku, že regulační kolečko nedrží zcela pevně a že ani plasty nedoléhají tak, jak by měly. Otázkou je, zda šlo o vadný kus anebo zda je to častější zkušenost. Co uživatelé naopak chválí vždy, je přehlednost manuálu a hlavně velký otvor pro snadné dolévání vody.

Žehlička je vybavena všemi programy pro klasické žehlení v domácích podmínkách.