Napařovací žehlička Braun TS 785 STP je součástí řady TexStyle 7. Chlubí se německou technologií, jejímiž hlavními přednostmi jsou kvalita, spolehlivost, dlouhá životnost. Alespoň takto o ní hovoří sám výrobce. Když nahlédneme se recenzí konkrétních uživatelů, zjistíme, že nejde pouze o reklamní kampaň, ale o skutečný stav věci.

Napařovací žehlička Braun TS 785 STP je pokrytá patentovanou safírovou žehlící plochou, ta je extra kluzná a odolná. Je dokonce  4x tvrdší než nerezová ocel, která bývá na žehlící plochy žehliček používána nejčastěji. Žehlička je vybavená i unikátním textilním protektorem a měkkým textilním protektorem. Pod pojmem textilní protektor chápejte vyměnitelné žehlící plochy – nástavce.

O co jde? O nic menšího než ochranu choulostivých oděvů. Díky ochranným vychytávkám totiž nemusíte žehlit tzv. “přes hadřík”. Jenom jednoduše nacvaknete. A žehlete za využití maximálního parního výkonu.

Napařovací žehlička Braun TS 785 STP umí i ochránit černé oděvy před vznikem lesklých skvrn. Kdo někdy žehlil viskózu, přivítá tuhle ochranu s nadšením. Už totiž nebude muset žehlené oblečení pokaždé obracet naruby.  S textilními protektory totiž můžete bez obav žehlit veškeré materiály na vyšší teplotu. No a díky tomu budou výsledky žehlení přímo dokonalé. Odstraníte totiž i ty největší záhyby po největším ždímání.

Díky safírové žehlící ploše a protektorům textilií bude žehlení nejen dokonalé, ale hlavně dokonale pohodlné. A to ať už budete žehlit cokoliv! Pohodlí zajistí hlavně fakt, že nebudete muset dávat už tak velký pozor na teplotu žehličky. Protektory totiž zajistí, že už vůbec nespálíte, ani neponičíte.

Napařovací žehlička Braun TS 785 STP se dobře hodí na finální úpravy choulostivých materiálů a míst na oděvech, které jste si doposud žehlit vůbec netroufali.

Další vychytávkou je systém Anticalc proti usazování vodního kamene. Díky tomu je zajištěn hlavně trvalý parní výkon, který, jak všichni víme, je pro kvalitní žehlení nepostradatelný.

Výrobce si dal záležet i na rozložení parních otvorů po celé ploše. Díky tomu pára vychází ze žehličky v těch správných místech. Mimo jiné je díky rozložení parních otvorů zajištěn i trvalý a vyrovnaný parní výkon.

Běžný parní výkon je až 50 g za minutu. Maximální parní výkon může krátkodobě být až 210 g páry za minutu. Žehlička má nastaveny tři aktivní oblasti napařování. Mimo jiné je tu zóna přípravného napařování, která dokonale umožňuje provádět velmi efektivní a oblíbené „dlouhé tahy“.

Když jsme zmínila anticalc, musíme zmínit i antidrip. Jde o bezpečnostní systém proti odkapávání. Ten zabraňuje jakémukoliv ukápnutí vody z žehličky. Takže se rozhodně nemusíte obávat, že košile, kterou právě žehlíte, bude pokapaná zkondenzovanou vodou, jako tomu někdy bývalo u starších modelů.

Automatické vypnutí už je u žehliček snad samozřejmostí. Ale zmínit jej musíme, aby bylo povinnosti učiněno zadost. Automatické vypnutí vyhledávají snad již všichni spotřebitelé. Odpadá totiž protivná starost o to, zda jste žehličku před odchodem z domu vlastně vyndali ze zásuvky. Žehlička se vypne po 8 minutách ve vertikální poloze a po 30 vteřinách v horizontální poloze. Přívodní kabel má délku 2,5 m a k tomu i příjemný otočný výstup. Díky tomu se vám nebude během žehlení neustále motat pod rukama. Pokud mate žehlicí prkno se stojánkem pro šňůru, bude žehlička stále dokonale mobilní.

Příkon napařovací žehličky Braun TS 785 STP je 2400 W. Příjemnou vlastností je i přesná špička žehličky a vertikální napařování. Zde je potřeba vzít v úvahu, že ve vertikální pozici nefungují ty trysky, které jsou v přípravné zóně a slouží jako přednapařovací. Ty jsou totiž určeny pouze pro klasické horizontální žehlení.

Parní ráz je možné variabilně nastavit, od 0 do 50 g pro běžný provoz. A až na 210 g při vyžadování maxima. Objem nádržky na vodu přitom je 400 ml.

Jistě oceníte i vodní rozprašovač. Takže pokud potřebujete například lněné materiály před žehlením navlhčit, půjde to snad i vaši žehličkou. Lít sem můžete i vodu z vodovodního kohoutku. Tu destilovanou už potřebovat nebudete.

I když žehličku necháte nahřívat na plný výkon, nemusíte se bát jejího přehřátí. Proti tomu je totiž vybavena dvojitou ochranou. A i přes to je žehlička poměrně lehká (ve srovnání se svými předchůdci od značky Braun). Váží 1,8 kg. Oproti žehličkám jiných značek vám může připadat těžší. Výhodou těžší žehličky je však fakt, že dobře sedí při žehlení. Alespoň takto výhodu její hmotnosti popisuje většina jejích uživatelů.

Jak výhody napařovací žehličky Braun TS 785 STP popisují její uživatelé? Jako žehličku, která neprská, nikde z ní neteče voda a většinu materiálů vyžehlí na jeden tah. Použití je tedy neskutečně rychlé. Nástavce na šetrné žehlení (protektory) se dobře nasazují a pevně se zacvaknou. Začít musíte s nasazováním na špičce žehličky. Jde to i s horkou žehličkou.

Návod je podle ohlasů uživatelů pochopitelný, i když stručný. Žehlička je vhodná zejména pro žehlení drahých klusů oblečení, kdy máte jistotu, že si jej prostě nezničíte. Držení žehličky je ergonomické, takže ať jste pravák nebo levák, padne vám do ruky dobře. Faktem ale zůstává, že cena se vyšplhala na téměř dva tisíce korun.