Značka Braun tradičně vyrábí žehličky, se kterými jsou čeští spotřebitelé spokojení. Nejinak je tomu u napařovací žehličky Braun SI 9188 EBK. V tomto případě jde o model s inovativním žehlením, kdy není nutné třídit prádlo a nastavovat teplotu podle materiálu. Že to zní bláhově? Tak nepředbíhejme a na žehličku se podívejme postupně, od vzhledu až po nabízené funkce.

Žehlička váží cirka 1,6 kg, takže není ani příliš těžká do ruky k manipulaci, ale ani příliš lehká, takže na ni není nutné příliš tlačit, aby vaše prádlo vyžehlila. Má klasické rozměry, tedy (š x v x h): 30 cm x 15 cm x 13 cm. K tomu přidejte délku přívodního kabelu 2,5 metru, což zaručí poměrně dobrý dosah i dál od elektrické zásuvky či prodlužovačky.

Specifická konstrukce

Co je specifikem konstrukte této žehličky? Žehlicí plocha. Jednak její materiál a jednak tvar. Materiál je eloxovanou ocelí, což je ocel s dvojnásobnou tvrdostí oproti oceli nerezové. Napařovací žehlička Braun SI 9188 EBK vám dává možnost jezdit s ní i přes zipy, knoflíky, cvoky, patenty, nic ji prostě nepoškrábe.

Napařovací žehlička Braun SI 9188 EBK má však ještě jedno unikum spojené s žehlicí plochou, a to je její tvar. Má tvar snowboardového prkna, boční a zadní stěny jsou ohnuté směrem vzhůru, abyste mohli bez obav a záhybů jezdit po prádle všemi směry. I žehlení směrem vzad je s ní snadné, včetně přejetí přes kapsy. S touhle žehličkou jistě zvládne žehlit i průměrný muž. tvar žehlicí plochy zajišťuje 360 stupňů skluznosti. A to je mezi žehličkami opravdový unikát (zatím).

Snadno doplníte vodu

Napařovací žehličce Braun SI 9188 EBK nechybí bezpečnostní vypnutí při delším nepoužívání a také snadno dolévatelná nádobka na vodu. Její víčko se dá dobře sundat i vrátit zpět, trefit se do nádobky je také snadné. Objem nádržky je 330 ml.

Bezpečnostní vypnutí je nastaveno na 30 vteřin v horizontální poloze a na 8 minut v poloze vertikální. Rukojeť žehličky Braun SI 9188 EBK je ergonomická a uzavřená. Nechybí ani možnost samočištění systémem AntiCalc, kdy se žehlička snaží okamžitě odstraňovat šupiny nánosů z tvrdé vody.

Nejvyšší ráz je 230 g za minutu, příkon 2 800 W

Pára vystupuje ve stálém množství 50 g za minutu, ale lze navýšit až na 230 g za minutu, v podobě parního rázu. Nechybí ani kropítko. Jen pozor, ženám s menšíma rukama a kratšími prsty se bude hůře mačkat. Pára se dostane všude, kam budete potřebovat, protože otvory na páru jsou designovány taky, aby se pára mohla dostat i do hůře dostupných míst. A samozřejmě bez tvorby nežádoucích mokrých skvrn.

Velký parní ráz zajistí i napařování vertikální. Takže když jen potřebujete oživit prádlo vyndávané ze skříně, které je z pověšení na ramínku mírně deformované, není nic snazšího, než jej prostě vertikálně napařit a srovnat. Napařovací žehlička Braun SI 9188 EBK se nahřeje rychle, takže k odchodu budete připraveni rychle. Příkon žehličky je 2 800 W.

Teplotu si umí nastavit sama. Fakt!

Napařovací žehlička Braun SI 9188 EBK umožní žehlit i bez nastavení teploty v závislosti na žehleném materiálu. Další plus pro muže, kteří doposud nemají zkušenosti se žehlením. A jak je to vůbec možné? Napařovací žehlička Braun SI 9188 EBK má integrovánu technologii iCare. Ta zajistí optimální teplotu bez ohledu, zdali žehlíte citlivé tkaniny nebo nepoddajné látky. K tomu se nastaví i optimální výstup páry.

Uživatelé si pochvalují i vzhled žehličky, její barvy a design. Takže pokud na design výrobku dáte, jde o další plusové body pro napařovací žehličku Braun SI 9188 EBK.

Pozor na rozdílné modely v e-shopech, radí uživatelé

A na závěr dodejme, že v e – shopech jsou podle zkušeností uživatelů někdy zmatky okolo toho, zda je žehlička modelu Braun SI 9188 EBK nebo modelu Braun SI 9188 BK. Rozdíl je v kluzné žehlicí ploše, u modelu Braun SI 9188 EBK je právě plocha s eloxovanou ocelí. U modelu Braun SI 9188 BK nikoliv.